GREEN KEY ÖKOMÄRGISEGA TUNNUSTATUD ÜRITUSTE TOIMUMISKOHAD JA HOTELLID
Üha enam otsivad ürituste korraldajad võimalusi, kuidas vähendada oma sündmuste ökoloogilist jalajälge ja muuta need keskkonnasõbralikumaks. Üks lihtsamaid lahendusi on valida konverentsi- või sündmuspaik, mis kannab rahvusvahelist Green Key ökomärgist. Tallinnas ja teistes Eesti linnades on mitmed Eesti Konverentsibüroo liikmed saanud selle tunnustuse, rakendades tõhusalt keskkonnasõbralikke meetmeid oma igapäevases tegevuses.
Green Key sai alguse 1994. aastal Taanist ning on tänaseks kujunenud juhtivaks rahvusvaheliseks standardiks, millega tunnustatakse keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist turismi valdkonnas. Tänaseks on märgisega liitunud ca 7500 ettevõtet rohkem kui 80 riigist üle maailma.
Meie liikmetest kannavad Green Key märgist järgnevad sündmuskohad ja konverentsihotellid:
Kultuurikatel
Tallinna populaarseim üritustekoht on loonud konkreetse juhendi, mis aitab sündmuste korraldajatel vähendada ürituste keskkonnamõju. Kultuurikatlas pööratakse erilist tähelepanu ressursside säästlikule kasutamisele, prügisorteerimisele ning kohaliku ja säästva tooraine kasutamisele. Jätkusuutlikkust rõhutab ka hoone enda olemus – vana tööstushoone on muudetud kaasaegseks ja keskkonnasäästlikuks sündmuspaigaks.
Rohkem teavet leiab siit:
Alexela Kontserdimaja
Alexela Kontserdimaja ühendab meelelahutuse keskkonnasäästlikkusega, olles võtnud kasutusele ökoloogiliselt jätkusuutlikke tehnoloogiaid ja lahendusi. Lisaks hoolikale jäätmesorteerimisele ja energiatõhususele pakutakse külastajatele võimalust ettetellida sööki ja jooki veebist, et vähendada toiduraiskamist. Ürituste piletitelt lisanduv teenustasu suunatakse otse keskkonnasõbralikesse projektidesse.
Rohkem teavet leiab siit:
Kruiisiterminal
Tallinna Sadama Kruiisiterminal toodab oma elektrit päikesepaneelidest ja kasutab mereveel põhinevat küttesüsteemi, aidates sellega oluliselt vähendada energiatarbimist ja süsiniku jalajälge. Kruiisiterminal järgib ringmajanduse põhimõtteid – ürituste korraldamisel välditakse ühekordseid ja ebavajalikke esemeid, kasutatakse korduvkasutatavaid materjale ning eelistatakse digitaalset suhtlust. Jäätmed kogutakse liigiti ning suunatakse ringlusse, tagades selleks selge märgistuse ja aruandluse. Toitlustuses eelistatakse kohalikke, orgaanilisi ja õiglase kaubanduse märgisega tooteid, pakkudes samas taimseid ja vegantoite ning vältides toidu raiskamist. Transporti puudutavas osas teavitatakse külastajaid keskkonnasõbralikest alternatiividest ning vähendatakse õhusaastet. Kommunikatsioonis edastatakse külastajatele ja partneritele varakult ning selgelt keskkonnahoiu reegleid, mida toetatakse ka avalikus suhtluses ja kohapeal ürituste ajal.
Rohkem teavet leiab siit:
PROTO Avastustehas
PROTO avastustehases väärtustatakse uudishimu, loovust ja keskkonnateadlikkust. Eelistatakse kohalikku tootmist ja taaskasutust, edendatakse ringmajandust ning pakutakse külastajatele harivaid töötubasid ja tervislikku toitu. Optimeeritakse pidevalt ressursside kasutamist ja jäätmekäitlust ning korraldatakse kestlikke sündmusi, luues inspireeriva ja vastutustundliku keskkonna kõigile.
Rohkem teavet leiab siit:
Tallinna Teletorn
Lisaks unikaalsele sündmuskohale omab Tallinna Teletorn rahvusvahelist Green Key sertifikaati, rõhutades pühendumust keskkonnasäästlikkusele ja kestlikule arengule. Teletorn tutvustab haridusprogrammide kaudu nii ajalugu kui tulevikutehnoloogiaid, nagu 3D-printimine ja hologrammid, panustab aktiivselt kogukonda ja rohelise mõtteviisi levitamisse ning kasutab kohalikke ressursse. Külastajate mitmekesisuse ja ligipääsetavuse tagamine ning töötajate isikliku arengu ja rahvusvahelise koostöö toetamine on oluline osa teletorni identiteedist. Igapäevaselt järgitakse keskkonnasõbralikke praktikaid, nagu jäätmete sorteerimine, materjalide taaskasutus ja energia säästmine. Green Key sertifikaat on teletorni jaoks rohkem kui tunnustus – see on elustiil, mis juhib kõiki nende tegevusi.
Rohkem teavet saab siit:
Eesti Rahva Muuseum
Eesti Rahva Muuseum (ERM) on üks piirkonna keskkonnateadlikumaid kultuuriasutusi, mis tegutseb energiatõhususe ja ressursisäästu põhimõttel. Muuseumis kasutatakse poolpassiivseid kliimasüsteeme, LED-valgustust ja Tartu kaugkütet, hoone sprinklerisüsteem tarbib võrreldes tavalahendustega oluliselt vähem vett. Taaskasutus on levinud praktika nii materjalide kui ka logistikavahendite osas, ning juhtimine on paberivaba.
Muuseumihoone rajamisele eelnes ulatuslik reostuse likvideerimine endiselt sõjaväelennuväljalt ja Raadi järvest. Ümbritsevat loodusmaastikku hoitakse liigirikkana harva niites. ERM on kergesti ligipääsetav ühistranspordi ja jalgrattaga, aidates vähendada transpordist tingitud saastet.
Lisaks keskkonnahoiule väärtustab muuseum kogukonna kaasamist, pakkudes võimalusi vabatahtlikuks tegevuseks ja isiklike lugude jagamiseks näitustel. ERM tegutseb järjepidevuse hoidjana ja kultuurilise dialoogi arendajana, olles kooskõlas Tartu rohelise linna ambitsioonidega.
Rohkem infot leiab siit:
Tallink Hotels
Tallink Hotels hotellikett tegutseb vastutustundlikult, järgides säästva arengu põhimõtteid igapäevases tegevuses. Ettevõte panustab keskkonnahoidu, vähendab raiskamist, edendab taaskasutust ning kasutab keskkonnasõbralikke tooteid ja energia säästmise meetmeid. Tähtsal kohal on ka töötajate ja külaliste heaolu, mitmekesisus ning kogukondlik tegevus. Hotellid omavad rahvusvahelist Green Key keskkonnamärgist, mis kinnitab nende pühendumust keskkonnateadlikule ja jätkusuutlikule tegutsemisele. Külalisi suunatakse samuti loodust säästvatele valikutele, näiteks vee ja energia kokkuhoiule, prügi sorteerimisele ning kohaliku transpordi kasutamisele.
Rohkem teavet leiab siit:
- Tallink Hotels Green Key ökomärgis
- Konverentsiruumid: Tallink City Hotel ja Tallink Spa & Conference Hotel
Nordic Hotel Forum
Nordic Hotel Forum on ettevõte, mis lähtub oma igapäevatöös vastutustundliku ettevõtluse põhimõtetest. See tähendab, et keskkonnahoid, kogukonnaga suhtlemine ja töötajate heaolu ei ole lihtsalt loosungid, vaid läbiv osa nende tegutsemisest. Alates 2010. aastast kannab hotell rahvusvahelist Roheline Võti keskkonnamärgist, mis kinnitab nende pühendumust looduse hoidmisele. Samuti on hotellil esimese Eestis asuva hotellina BREEAM In-Use jätkusuutlikkuse sertifikaat.
Iga päev tehakse teadlikke otsuseid, et säästa vett ja energiat, vältida liigset jäätmeteket ning kasutada loodussõbralikke ja kohalikke tooteid. Keskkonnahoidu on kaasatud ka külalised, kellele tehakse lihtsaks loodussäästlikes tegevustes osalemine. Huvitava ja ainulaadse sammuna hoolitsevad hotelli katusel alates 2018. aastast ka linnamesilased – väike, kuid sümboolne panus rohelisema Tallinna nimel.
Inimeste mitmekesisuse austamine ja võrdsed võimalused on Nordic Hotel Forumi jaoks samuti väga olulised. Nad on liitunud Mitmekesisuse kokkuleppega, kinnitades sellega oma pühendumust õiglasemale ja kaasavamale töökeskkonnale. Iga töötaja on väärtustatud oma unikaalsuse ja isikupära tõttu, mitte ainult töörolli pärast.
Lisaks ei jää tähelepanuta ka need, kes vajavad tuge. Hotell on aktiivne osaleja heategevuses ning panustab selliste organisatsioonide tegevusse nagu Minu Unistuste Päev ja SOS Lasteküla. See kõik loob tervikliku ja hooliva pildi hotellist, kus iga tegu on kaalutletud ja suunatud parema tuleviku poole – nii keskkonna kui inimeste jaoks.
Rohkem tevaet leiab siit:
Radisson Hotels (Radisson Blu Hotel Olümpia; Radisson Collection Hotel, Tallinn; Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn)
Radisson Hotel Group tegutseb vastutustundlikult, keskendudes inimeste, kogukondade ja planeedi heaolule. Neil on pikaajaline jätkusuutlikkuse programm, mis hõlmab keskkonnahoidu, eetilist äritegevust ja sotsiaalset vastutust. Ettevõte oli esimene hotelligrupp maailmas, kes võttis 1989. aastal kasutusele keskkonnapoliitika ning on seadnud eesmärgiks saavutada neto-nullheide aastaks 2050. Radissoni hotellid on rahvusvaheliselt tunnustatud ökomärgiste ja turvasertifikaatidega, ning nad kuuluvad ka maailma vastutustundlikumate ettevõtete hulka EcoVadise hinnangul.
Rohkem teavet siit:
- Green Key Radisson Hotels
- Konverentsiruumid: Radisson Blu Hotel Olümpia; Radisson Collection Hotel, Tallinn; Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn
Swissôtel Tallinn
Swissôtel Tallinn on võtnud eesmärgiks aktiivselt panustada keskkonda ja jätkusuutlikkusse, järgides rahvusvahelise ökomärgise Green Key standardeid ja minimeerides oma tegevuse mõju keskkonnale. Hotell pöörab suurt tähelepanu veekasutuse ja energiatarbimise vähendamisele, plastikujäätmete minimeerimisele ja samal ajal ka heategevusorganisatsioonide toetamisele. Swissoteli “Net Zero Carbon Calculator” pakub ettevõtetele kohandatavate heitmete arvutamise ja keskkonna jalajälje planeerimise võimalust. Selline lähenemine annab organisatsioonidele võimaluse kiirendada teekonda neto(null)süsinikuheitmete saavutamise suunas ja edendada jätkusuutlikumat tulevikku. Näiteks saavad ettevõtted ja kliendid selle uuendusliku tööriista abil arvutada ööbimiste ning ürituste ökoloogilist jalajälge või otse süsinikukrediite osta.
Rohkem teavet leiab siit:
Original Sokos Hotel Viru
Sokos hotellid järgivad Green Key rahvusvahelise keskkonnamärgise põhimõtteid, mille eesmärk on vähendada hotellitegevuse keskkonnamõju ning edendada kestlikke harjumusi nii töötajate kui ka külaliste seas. Hotellides on kogu personal keskkonnatöösse kaasatud. Igapäevases tegevuses sorteeritakse jäätmeid hoolikalt ning suunatakse korduskasutatavad materjalid ümbertöötlemisse. Vee- ja energiakasutus on tõhus – veesäästlikud duššid ja kraanid, LED-valgustus ning ökoloogilised puhastusvahendeid.
Restoranides eelistatakse kohalikku, mahe- ja taimetoitu. Liikumiseks pakutakse keskonnasõbralikke võimalusi, kas jalgratta, tõukeratta või ühistranspordiga. Toakoristust tehakse ettetellimisel ning minibaarides on loobutud minipudelitest, andes külalistele võimaluse kasutada jahekappe isiklikuks otstarbeks.
Samuti julgustatakse külalisi loodust hoidma: sulgema kraanid pesemise ajal, kustutama mittevajalikud tuled, kasutama rätikuid korduvalt, valima hommikusöögil kohalikku ja mahetoitu ning prügi õigesti sorteerima. Väikesed teod loovad suure muutuse ning koos saame hoida keskkonda puhtamana ja jätkusuutlikumana.
Rohkem teavet siit:
Mercure Tallinn
Mercure Tallinn hotell on pühendunud kestlikule arengule ja on selle kinnituseks pälvinud rahvusvahelise Green Keysertifikaadi. Hotell tegutseb Accor hotelliketi vastutustundliku ettevõtluse põhimõtete alusel, püüdes vähendada oma tegevuse keskkonnamõju, toetada kogukondi ning edendada majanduslikku heaolu eetilisel ja jätkusuutlikul moel.
Eriti keskendutakse kolmele valdkonnale: CO2 jalajälje vähendamisele, ressursside tõhusale kasutamisele ja ühekordse plasti kasutamise lõpetamisele. Energiat säästetakse tänu kaasaegsetele tehnoloogiatele, transpordiahelaid optimeeritakse ning kasvuhoonegaaside heidet jälgitakse regulaarselt. Vee säästmiseks kasutatakse spetsiaalseid seadmeid ning materjalide valikul eelistatakse taaskasutatavaid ja keskkonnasõbralikke lahendusi.
Hotell tegeleb aktiivselt jäätmete sorteerimise ja ringlussevõtuga, sealhulgas toidujäätmete vähendamisega. Samuti on eesmärgiks plastikuvabaks muutumine, asendades plasttooted loodussõbralike alternatiividega.
Kestliku tegevuse oluline osa on keskkonnateadlikkuse suurendamine nii töötajate kui külaliste seas. Kõigile osapooltele pakutakse teavet ja koolitusi, et koos kujundada säästlikumat tulevikku ja toetada keskkonnasõbralike valikute tegemist igapäevastes tegevustes.
Rohkem teavet leiab siit:
V SPA ja Konverentsihotell
V Spaahotell koos oma hotelli, restorani ja kohvikuga liigub sihikindlalt keskkonnasõbralikuma tegutsemise suunas. Igapäevatöös keskendutakse vee- ja energiakulu vähendamisele, paberikasutuse asendamisele digitaalsete lahendustega, prügi sorteerimisele ning ühekordsete plasttoodete vältimisele.
Hotellis kasutatakse LED-valgustust, doseeritavaid hügieenitarvikuid ja vannitubades veesäästlikke lahendusi. Tubakavaba keskkond, liikumissoovitused ning ümbertöödeldud materjalide kasutamine rõhutavad terviklikku keskkonnahoidlikku mõtteviisi. Vanad esemed annetatakse abivajajatele, puhastusvahendites eelistatakse looduslikke tooteid.
Konverentsikeskus on paberivaba, kasutades ekraane ja QR-koode info jagamiseks. Ka toitlustuses järgitakse “zero waste” põhimõtet, kasutatakse maksimaalselt ära toorainet ning eelistatakse kohalikku ja eetilist päritolu (nt vabalt peetud kanade munad, bambusest joogikõrred). Külalistele pakutakse kraanivett Purezza süsteemist. V Spaahotell näitab, et keskkonnahoid saab olla praktiline, läbimõeldud ja külalislahke.
Rohkem teavet leiab siit:
Vihula Mõis
Vihula Mõis on juba aastast 2011 tegutsenud keskkonnasõbralikult ja saanud selle eest tunnustuseks Green Key märgise. Igapäevaselt hoitakse silma peal vee- ja energiatarbimisel, kasutatakse taastuvenergiat – maakütet ja päikesepaneele – ning sorteeritakse jäätmeid. Vee säästmiseks on rakendatud erinevaid meetmeid ning ka külalisi innustatakse tarbima vastutustundlikult. Mõisal on oma aed ja kasvuhoone, kust tulevad värsked ürdid ja aiasaadused otse kööki. Keskkonnateadlikkuse tõstmiseks korraldatakse igal aastal “Roheline päev”, millega jagatakse teadmisi ja tutvustatakse loodussõbralikke tegevusi. Vihula Mõis pakub nii mugavat puhkust kui ka võimalust anda oma panus puhtama tuleviku nimel.
Rohkem teavet leiab siit:

Turundusjuht
Postitas: 16.05.2025
Kategooriad: Blogi