15 PAIKA, KUS KORRALDADA MEELDEJÄÄV JA SÜNDMUSTEROHKE ÜRITUS TARTUS

Tartu on pälvinud tunnustust kui üks parima elukeskkonnaga linnasid maailmas. Siin vohab elurikkus ja isegi majad on targad. Tartu mitmekülgne nägu kajastub ka siin toimuvates rahvusvahelistes sündmustes. Ülikoolilinn on mõnusalt paraja suurusega ja omanäoline, et pakkuda konverentsikorraldajatele mitmekülgseid võimalusi sündmuse korraldamiseks. Päeva lõpuks saab igaüks jalgsi mööda õdusaid tänavaid seigelda ning võtta osa konverentsi kõrvalprogrammist erinevates linnaosades või lihtsalt Emajõe promenaadil kolleegidega kogemusi vahetada. Tule leia enda sündmusele sobilikud ruumid alljärgnevast valikust: 

Lodjakoda

 

Lodjakoda on üks unikaalsemaid paiku sündmuse korraldamiseks Tartu linnas, olles üheaegselt kesklinnale lähedal, kuid looduse rüpes ja linnakärast eemal. Oma sündmusele saab lisada toredaid vahepalasid lodjamudelit meisterdades, madrusetarkusi õppides, külastades sepikoda või tutvudes lähemalt erinevate vanade lodjandusega seotud tööde ja tegemistega.

Mahutavus: Omapärases kompleksis on ühendatavad seminaritrepistik (40 in) ja teisel korrusel asuv kinokoda (+50 in), ehe õpikoda (100 m²; kuni 70 in), sauna eesruum (15 in) ja hea akustikaga suur laevaehitussaal (330 m², talvel mahutab kuni 250 in), mille otsaseinad saab suvel avada.

Tutvu lähemalt lodjakoja mitmekülgsete ruumidega siin: https://visittartu.com/et/lodjakoja-konverentsi-ja-seminariruumid

Eesti Rahva Muuseum (ERM)

 

Ligi 6000 m² näitusepind koos mitmete multifunktsionaalsete saalidega teeb ERM-ist Eesti suurima muuseumi, mida saab just sinu sündmusele kohandada. Peale selle võimaldavad muuseumi erinevad näitused jutustada konverentsidelegaatidele intrigeerivaid lugusid – tutvuge eestlaste argipäevaga läbi ajaloo näitusel „Kohtumised” või tutvuge hoopis soome-ugri rahvaste eluoluga püsiväljapanekul „Uurali kaja”.

Mahutavus: 250-kohaline konverentsisaal on kohandatav ka kontserdi- ja kinosaaliks. Peasaali toetavad mitmed avarad 30-50 kohaga seminariruumid, kus konverents saab jaguneda rühmatööks. Kunstilisemat meeleolu võimaldab 200-kohaline black-box teatrisaal, mille igaüks saab vastavalt oma soovile üles ehitada. Suuremad vastuvõtud ja õhtused sündmused saab läbi viia Eesti Rahva Muuseumi silla alal, mis mahutab püsti jala vastuvõtuks kuni 1000 inimest ja teatri stiilis kuni 600 inimest.

Tutvu Eesti Rahva Muuseumi saalidega lähemalt: https://www.erm.ee/et/rooms/ruumide-rentimine

Püssirohukelder restoran

 

Tartu Toomemäe nõlval otse roheluse keskel asuv restoran Püssirohukelder oli ajalooliselt 1809. aastani kasutuses laskemoonalaona. Schrammi kambris või Katariina toas olevad kõrged kivivõlvid ja rustikaalne sisearhitektuur annavad ka üritusele hoopis teise jume.

Mahutavus: kuni 300 inimest kogu restoranis või privaatsemaks sündmuseks võimalik tellida eraldi ruum 30-le ja 25-le inimesele.

Tutvu Püssirohukeldri restorani ruumidega siin: http://pyss.ee/peoruumid-tartus/

AHHAA teaduskeskus

 

Baltimaade suurim teaduskeskus pakub rohkelt avastamisrõõmu igas vanuses külastajatele, kuid on samal ajal ka omanäoline konverentsi või galaõhtusöögi koht, mis mahutab kuni 1000 inimest. Lisaks on Ahhaas võimalik pidada ka virutaal- ja hübriidüritusi.

Mahutavus: kuni 700 inimest Tehnoloogiasaalis püstijala vastuvõtuks, kuni 150 inimest ümmarguste laudade taga, kuni 150 inimest konverentsisaalis ja 50 inimest seminariruumis.

Tutvu Ahhaa teaduskeskuse ruumidega: https://ahhaa.ee/korralda-uritus/seminariruumide-rent

Kammivabriku sündmuskeskus

 

Kammivabriku sündmuskeskus ühendab kaks ühel tänaval asuvat hoonet – Kammivabriku klubi ja Kammivabriku tehas. Klubi oli tuntud peo- ja kontserdipaik juba vahetult pärast valmimist aastal 1959. Täna saab Kammivabriku klubihoone kahel korrusel asuvates saalides korraldada sündmuse kokku pea 400-le inimesele, kuid kel soov veel suuremat sündmust korraldada, saab kasutada Kammivabriku industriaalstiilis tehasehoonet, mis mahutab kuni 1500 inimest. See sobib ideaalselt nii vastuvõttude, kontsertide kui ka konverentside läbiviimiseks. Tõeliseks kirsiks tordil on Kammivabriku tehasehoone ruumid koduks unikaalsele (vana)autokollektsioonile.

Mahutavus: Kammivabriku klubihoone teisel korrusel asuv saal Kannel mahutab kuni 280 inimest teatristiilis ning esimesel korrusel asuv saal Vikero mahutab kuni 100 inimest teatri stiilis. Kammivabriku tehasehoone mahutab kuni 1500 inimest sõltuvalt sündmuse liigist ja saali ülesehitusest.

Tutvu lähemalt Kammivabriku sündmuskeskuse ruumidega lähemalt: https://www.kammivabrik.ee/ 

Tartu Loodusmaja

 

Tartu loodusmaja näol on tegemist keskkonnahariduskeskusega, mis innustab inimesi väärtustama loodust enda ümber ning käituma keskkonnasõbralikult. Tartu loodusmaja koos oma liigirikka pargiga pakub külastajatele rahulikku hingamist, killukest loodust otse Tartu linnasüdames ning põnevat ja harivat ajaveetmise võimalust. Tartu loodusmaja on koht, kus korraldada oma sündmus keskkonnasõbralikult ja -teadlikult.

Mahutavus: kuni 100 inimest teatristiilis ühes avaras saalis, mida on võimalik vaheseina abil kaheks jagada ning lisaks mitmeid väiksemaid õppeklasse ja ruume erinevatele gruppidele suuruses 15-40 inimest olenevalt paigutusest.

Tutvu Tartu Loodusmaja ruumidega siin: https://www.tartuloodusmaja.ee/ruumide-rent/

Vanemuise kontserdimaja

 

Vanemuise kontserdimaja on peale armastatud kontserdipaiga ka kaasaegne konverentsikeskus, kus korraldaja saab oma soovi järgi õhkkonda kujundada. Kontserdisaali toolide teisaldussüsteem võimaldab akadeemilise kontserdiõhkkonna kohandada popkontserdiks, džässlokaaliks, balli- ja banketisaaliks või konverentsiruumiks, kus põrandapinda lausa 400 ruutmeetrit.

Mahutavus: Suur saal teatristiilis kuni 850 inimest (koos rõduga); kolm erinevat seminariruumi, mis teatristiilis mahutavad 60, 80 ja 100 inimest

Tutvu Vanemuise kontserdimaja saalidega lähemalt: https://concert.ee/teenus/vanemuise-kontserdisaal/

TÜ muuseumi valge saal

 

Tartu Ülikooli muuseum asub ajaloolise toomkiriku varemetes ning tutvustab teaduse ja ülikoolihariduse ajalugu 17. sajandist tänapäevani. Muuseumi kolmandal korrusel asub suurejooneline valge saal, mis on üks Tartu linna ja ülikooli esinduslikumaid paiku. Valge saal sobib suurepäraselt pidulikeks sündmusteks ja eriliseks konverentsipaigaks.

Mahutavus: kuni 300 inimest püstijala vastuvõtuks, 100 kohta teatristiilis konverentsiks ning 150 inimest ümarate laudadega

Tutvu Tartu Ülikooli toomkiriku varemete ja valge saaliga siin: https://www.muuseum.ut.ee/et/node/224

Knorringu Aadlimaja

 

Von Knorringute aadlipere järgi nime saanud hoone on üheks Tartu klassitsistliku ehitusstiili ehedaimaks näiteks. Asukoht Tartu kesklinnas, vahetu külgnemine Tartu botaanikaaia, Emajõe, Raekoja platsi ja Toomemäega loovad sellest kooslusest unikaalse ning kordumatu paiga, kus iga peetav sündmus saab erakordse tähenduse. 

Aadlimajas saab korraldada pulmi, kontserte, näitusi, sünnipäevapidusid, konverentse, seminare ja veel palju muud. Lisaks ruumide rendile saab tellida sündmuskorraldus teenust, mis aitab ellu viia ka kõige pöörasemad ideed. 

Mahtuvus: Saal Caroline mahutab kuni 5 ümmargust lauda ehk ca 50 inimest istudes (80 in ilma laudadeta). Saal Antoinette mahutab kuni 30 in istudes (laudadeta kuni 40 in). Saal Dorothea mahutab kuni 30 in istuma (laudadeta kuni 50 in). Saal Elisabeth mahutab kuni 30 in istuma (laudadeta kuni 40 in). Saal Mary Ann mahutab kuni 20 in istudes (kuni 25 in laudadeta).

Tutvu lähemalt Knorringu Aadlimaja uhkete ruumidega: https://knorring.ee/

Ylicool House

 

Ylicool house on oma ruumikuselt oluline täiendus Eesti sündmuspaikade maastikul, mahutades kuni 600 külalist. Maja on üles ehitatud lõuendi printsiibil: läbi kahe korruse paiknevat pinda saab liigendada, üles ehitada ja lahendada nii nagu vaja; ruum ise ei dikteeri ühtegi üritust. Kõrged laed pakuvad mänguruumi, võimaldades luua mitmekülgseid ja leidlikke ruumilahendusi või kaasata õhuartiste. Suured tõstukuksed loovad võimaluse laiendada sündmusi soojal ajal ka hoovialale. 

Ruumide rendi kõrval pakub YliCool tugeva kvaliteedimärgiga cateringi ning YliCool Events ruumi dekoreerimise või sündmuskorralduse täisteenust. 

Mahutavus: 900m2 pinda läbi 2 korruse (sh 210m2 VIP-ala), 600 külalist püstijala üritusel, 400 istekohta seminaristiilis + VIP ala, 280 istekohta lauas + VIP-ala; 7,5×5,5 m lava artistidele, tagalad esinejatele ja cateringile. 

Uuri lisainfot maja võimaluste kohta: https://ylicool.ee

Alexela Loomelava

 

Tartus Emajõe kaldad paiknev Alexela Loomelava on multifunktsionaalne blackbox-tüüpi teatrisaal. Vastavalt vajadustele saab seda kohandada väga eriilmeliseks. Ruumid on spetsiaalselt etenduste tarbeks ehitatud, omades vetruvat tantsupõradat, balletikatet, tribüüne, akustilisi laeplaate ning teatrile sobivat heli-ja valgustehnikat. 

Korraldada saab kontserdeid, veebinare, lavastusi, konverentse, pidusid, vestlusõhtuid ja moeetendusi. Lisaks on võimalik tellida catering maja oma restoranilt, Green Room Café-lt.

Mahutavus: Blackobox teatri pindala ilma abiruumide ja garderoobideta on 600 ruutmeetrit ning etendusala suurus 10 x 15 m. Teisaldatavaid tribüüne, saab ehitada vastavalt publiku arvule mahutamaks 30-200 istekohta. Pukklaudadega püstijala ürituse puhul mahutab saal kuni 300 inimest, seminaristiilis 180 inimest ja ümmarguste laudadega istuma kuni 130. 

Lisainfot Alexela Loomelava kohta uuri: https://loomelava.ee

V Spa Hotell

 

Neljatärni hotellist, spaast ja konverentsikeskusest koosnev kompleks V Spaahotell ja Konverentsikeskus asub Tartu südalinnas multifunktsionaalses ärikvartalis. 

Hotelli teisel korrusel paiknev moodne V konverentsikeskus pakub tipptasemel tehnikaga varustatud viite erinevat konverentsi ja koolitusruumi. Saalid on omavahel ühendatavad ja annavad võimaluse luua just kliendi ürituse jaoks sobivaima paigutuse. Ruumid sobivad nii konverentside, messide, vastuvõttude, kontsertide kui ka muude rahvarohkete ürituste korraldamiseks. Hotelli juurde kuulub ka eri köökidest parimaid maitseelamusi pakkuv restoran JOYCE. 

Mahutavus: 5 erinevat konverentsi ja koolitusruumi mahutavad kokku kuni 600 inimest. Pidulikke sündmusi ümmargustes laudades istumisega saab korraldada 250-le külalisele. Restoran JOYCE on kahetasandiline ning mahutab kuni 120 inimest, mis võimaldab korraldada ka väiksemaid eriüritusi.

Lisainfot saab uurida: https://vspahotel.ee/ ja https://www.ecb.ee/et/ruum/v-spaa-ja-konverentsihotell/

Hotell Lydia sündmuskeskus

 

Ajaloolise asukoha ja personaalse teenindusega hotell Lydia on suurepärane peatuspaik nii äri-, konverentsi- kui ka puhkusereisiks. Siin on kokku 70 tuba, erinevaid sauna- ja lõõgastusvõimalusi pakkuv spaa-lounge, fitnessklubi, restoran Hõlm, lounge ärikohtumisteks ja tipptasemel heli-, valgus- ja videolahendustega sündmuskeskus.

Lydia hotelli sündmuskeskus on suurepärane koht tähtpäevade, vastuvõttude, seminaride või konverentside korraldamiseks. Avar, mitmekülgse ruumipaigutuse ning elegantse ja pilkupüüdva sisekujundusega sündmuskeskus on varustatud tipptasemel heli- ja valguslahendustega. Keskus sobib ideaalselt ka virtuaal- ja hübriidsündmuste stuudioks, pakkudes kõrge kvaliteediga ülekandeid tellija poolt soovitud veebilehele.

Mahutavus: teatristiilis 180 inimest, klassiruumi stiilis 80 inimest, diplomaadistiilis 54 inimest, galastiilis 100 inimest.

Lisainfo ruumide kohta: https://www.lydia.ee/sundmuskeskus

Restoran Humal

Humal on uhiuus resto Tartu südames, mille juured pärinevad pubikultuurist ning sellega kaasnevast ehedast melust. Reeglid, millest lähtutakse, on värske tooraine kasutamine, selle lokaalne tarbimine ning maksimaalne väärindamine.

Humal on loodud selleks, et saaks pidada sündmusi – olgu selleks eraüritused, sisekommunikatsiooni üritused, avalikud üritused või konverentsid ning seminarid. Saab kasutada nii kogu Humalat kui osa restost, näiteks ainult teist korrust või hubast väliterrassi, mille aknad saab eriti mõnusa ilma korral avada. Kõikides ruumides on tipptasemel heli- ja videotehnilised lahendused ja lava artistidele.

Lisaks pakub Humal oma klientidele terviklikku sündmuskorraldust – alates loovlahendustest programmi loomiseni, tehnilisest korraldusest professionaalse projektijuhtimiseni. 

Mahutavus: Terve Humal: kuni 300 inimest püstijala või 185 inimest laudades. Teine korrus: kuni 75 inimest püstijala või 50 inimest laudades. Külaliste kasutada on ka privaatne baar ning lokaalne heli- ja videotehnika. Terrass: kuni 60 inimest püstijala või 35 inimest laudades. Olemas lokaalne helitehnika lahendus.

Lisainfot saab uurida: https://humalresto.ee/uritused/

 

Merje Laimets

Äri- ja konverentsiturismi valdkonna juht