Blogi

PÕNEVAD TIIMIÜRITUSED EESTI LOODUSES

Kas mõtled korraldada oma tiimiüritust, suvepäevi või konverentsi eel- ja järeltuuri värskes õhus? Tiimiüritus looduses aitab kollektiivil tulla töörutiinist välja, tugevdada omavahelisi suhteid ning toetada meeskonnaliikmete füüsilist ja vaimset heaolu. Meie kaunid metsad ja rabad, mis katavad üle 70% riigi pindalast, loovad akude laadimiseks täiusliku keskkonna. Kui endal ei tule parasjagu midagi originaalset pähe, siis soovitame pöörduda Wanderlusti poole, kelle kogenud matkajuhid aitavad kokku panna kaasahaarava ja unikaalse programmi, mõeldes just sinu tiimile.

Wanderlust on kokku pannud valiku elamustegevustest, mille seast leiab iga ettevõte enda eesmärkidele ja kollektiivile sobiva variandi. Aastarigselt pakuvad nad laia teenuste valikut üle Eesti. Samuti pakub Wanderlust abi sobiva toitlustus- ja majutuspartneri leidmisel. Oleme omalt poolt koostanud lühikese ülevaate pakutavatest teenustest, et saaksid juba täna oma järgmist elamusterohket üritust planeerima hakata!

Räätsamatk “Salapärased sood”

Räätsamatkal avastad ürgset Eestimaa loodust, naudid puhast õhku ning annad kehale toonust. Räätsamatk on elamus, mida igaüks peaks vähemalt korra elus kogema, sest see viib sind kohtadesse, kuhu matkasaabaste või kummikutega ei pääse. Eestis on loodus alati käeulatuses ja kõige erakordsemad on muistsed turbametsad. Neid unikaalseid ökosüsteeme saab kõige paremini avastada just rabamatkade kaudu, mis ei nõua erilist füüsilist ettevalmistust. Matkajuhid jagavad põnevaid lugusid rabade elust ja pärandist, pakkudes köitvaid teadmisi meie loodusest.

Looduses viibimine maandab stressi ja parandab tervist. Rabasid saab läbida kas puidust laudteedel või räätsadega, mis võimaldavad kõndida samblal. Lisaks laudteel matkamisele saab külastada vaatetorni, kust raba linnulennult vaadata. Räätsamatkad on saadaval aastaringselt, välja arvatud ajavahemikul aprilli lõpust juuni lõpuni, mil linnud pesitsevad. Selline matkamine ei paku mitte ainult füüsilist aktiivsust, vaid ka sügavamat sidet loodusega, andes osalejatele tervikliku ja rahuldust pakkuva kogemuse.

Räätsamatk kestab 2,5-3,5h. Lisaks võimalik juurde tellida toitlustus.

Pop-up metsarestoran

Tõeliselt unikaalse kogemuse saamiseks soovitame ühendada need 3 komponenti – hingematvad loodusmaastikud, autentsed väliseiklused ja maalähedased (kuid äärmiselt maitsvad!) road. Pop-up metsarestoran – see on seiklus meeltele, mida pakutakse kaunis looduskeskkonnas. Metsarestoran sobib ideaalselt üllatusena matka, töötoa või meeskonnamängu järgselt.

Alustuseks valige oma tiimiürituseks sobilik elamustegevus, näiteks kanuumatk, räätsamatk, e-fatbike matk või süstamatk,  ja seejärel laske kogenud asjatundjatel ülejäänu eest hoolitseda! Kokk ja tema meeskond seavad üles väliköögi ettevalmistatud lõkkekohal teie valitud piirkonna läheduses. Elamus toimub kaunis looduskeskkonnas ja road valmistatakse otse osalejate silme all elusal tulel.

Teenus sisaldab kolme käiku ja on kohandatav erinevatele dieetidele.

Prügikoristusmatk koos bioloogiga

Prügikoristusmatk aitab ühendada meeldiva kasulikuga. Tegevus sobib suurepäraselt meeskondadele, kes soovivad panustada puhtama keskkonna loomisesse, samal ajal nautides Eestimaa kaunis looduses matkamist. Taoline praktiline kogemus aitab suurendada osalejate teadlikkust jäätmeteemadel. See on täiuslik kombinatsioon meeskonnatööst, haridusest ja keskkonnahoiust. Koos saame panustada sellesse, et prügi ei reostaks meie loodust, ei satuks veekogudesse ega ohustaks meie neljajalgseid ja sulelisi sõpru.

Kestus 2-3h. Lisaks võimalik juurde tellida nutimäng või teepaus pirukatega.

Pesakastide ja putukahotellide meisterdamine

Lindude pesakastide ja putukahotellide meisterdamisel on oluline roll kohalike kogukonna aedade ja parkide bioloogilise mitmekesisuse toetamisel. Eestis on pesakastid elutähtsad peaaegu 30 linnuliigi jaoks, samuti erinevatele teistele loomadele ja putukatele. Talvisel ajal pakuvad pesakastid lisaks ööbimisvõimalustele ka toidu hoiustamise kohti. Putukahotellid omakorda loovad vajalikud elupaigad olulistele liikidele, kes on taimede tolmeldamisel asendamatud. Need hotellid toetavad putukate talvitumist, paljunemist ja varjumist, aidates seeläbi kaasa kohalike ökosüsteemide tasakaalu säilitamisele.

Kestus 2-3h. Lisaks võimalik juurde tellida matk, toitlustus või nutimäng.

Ellujäämiskoolitus looduses

Ellujäämis töötuba on kaasahaarav ja praktiline, pakkudes osalejatele võimalust õppida ellujäämistehnikaid ekspertide juhendamisel. Koolitus aitab omandada ellujäämisoskused ja tõstab enesekindlust looduses iseseisvalt hakkama saamiseks. See on suurepärane võimalus tulla tiimiga rutiinist välja, laadida akusid ja omandada uusi praktilisi teadmisi.

Koolitus annab esmateadmised näiteks tule tegemisest, varjualuse ehitamisest, looduses orienteerumisest ja esmaabi andmisest. Need kogemused arendavad probleemilahendamise võimekust ja meeskonnatöö oskusi keerulistes olukordades. Ideaalne meeskonna sidususe ja juhtimisoskuste tugevdamiseks.

Kestus 2-3h. Ellujäämiskoolitusega saab kombineerida järgnevaid tegevusi: jalgsi- või räätsamatk, meeskonnatöö koolitus, nutimängud või metsaköögi töötuba.

Särtsu täis matkad e-fatbike’idel

Matkad elektriliste fatbike’idega pakuvad põnevat pääsemist rutiinist, lisades elamusele adrenaliini. Mootor abistab ratturit väntamisel, tõusude võtmistel ja raskete kohtade läbimisel. See funktsioon aitab sünkroniseerida grupi kiirust, tagades kõigile tiimiliikmetele nauditava sõidu. Eestis on saadaval mitmekesise raskusastmega radu, mis teevad matkad aastaringselt ligipääsetavaks. Elamuse rikastamiseks pakutakse pärast matka toitlustusvõimalusi, nagu “Pop-up metsarestoran” või “Matkatoit”.

Saadaval erinevad rattarajad üle Eesti. Kestus 2,5-3,5h.

 

Tasakaal looduses – hea energia SUP-matk

SUP (aerulaua) matk on mõnus veematk, mis võimaldab nautida nii looduse ilu kui kaaslaste seltskonda. Matkad viivad osalejad nii merele, järvedele, jõgedele kui ka karjääridesse, pakkudes mitmekesiseid kogemusi. Päikesetõusu ja loojangu matkad lisavad tavapärastele SUP-matkadele erilist võlu, luues maagilisi hetki.

Aerulaua matk sobib igas vanuses inimestele ja ei vaja erioskusi ega koolitust. Instruktori juhitud sessioonid sobivad algajatele ning toimuvad mitmekesistes looduslikes paikades üle Eesti, sealhulgas maalilisel Pirita jõel ja rabamaastike järvedel päikesetõusu või -loojangu ajal, pakkudes hingematvaid vaateid.

Saadaval erineva raskusega SUP-marsruudid üle Eesti. Kestus koos instruktaažiga 3-4h.

Süstamatk

Süstamatk on põnev veematk, mis võimaldab ennast proovile panna ja meeskonnavaimu tugevdada. Algajad, kes soovivad uusi oskusi õppida, saavad nautida rahulikke veekogusid, samas kui kogenud aerutajad leiavad põnevust ja adrenaliinilaksu kärestikel.

Osalejad liuglevad üle vaiksete järvede, navigeerivad voolavatel jõgedel või panevad võimed proovile dünaamilisemas keskkonnas nagu inimtekkeline karjäär. Lai valik paiku ei rikasta ainult kajakisõidu kogemust, vaid pakub midagi nii algajatele kui kogenud kajakisõitjatele, kes otsivad värskendavat vaheldust Tallinna ja selle ümbruse kaunites paikades.

Saadaval erineva raskusastmega süstamarsruudid üle Eesti – jõed, järved, meri. Kestus koos instruktaažiga 4-5h.

Välimobiilimäng looduses või linnas

Kui soovite lisaks füüsilisele tegevusele panna proovile ka oma nutikust ja tugevdada meeskonnavaimu, siis valige oma järgmiseks tiimiürituseks väljas toimuv aktiivne nutimäng. Nutiseiklus on Loquiz rakenduses mängitav võistkondlik mäng neile, kes on seiklushimulised. Wanderlust pakub kahte erinevat mängu: „Kangelasest kangem“ on superkangelastest inspireeritud aktiivne nutimäng ja „Tagasi tulevikku“ on strateegiline nutimäng vabas õhus, mis viib meeskonnad tundmatusse hetke ja kohta inimkonna ajaloos.

See nutimäng arendab meeskonnatööd ja probleemide lahendamise oskust ning muudab väljas liikumise põnevaks. Ühise eesmärgi nimel pingutamine teeb mängud kaasahaaravaks ning ühendab tiimikaaslasi, pakkudes nii suurepärast meelelahutust kui ka tõhusaid tiimi sidususe arendamise võimalusi. Boonusena saab seiklusi hiljem humoorikate fotode ja videote abil meenutada.

Asukohast sõltumatu – mängida on võimalik looduses või linnas, samaaegselt mitmes paigas üle Eesti. Kestus kuni 2h.

Kuidas broneerida?

Saada päring kodulehe kaudu wanderlust.eeFacebook’is või kirjutades aadressil info@wanderlust.ee

Riine Tiigi

Turundusjuht