TUTVUSTAME LIIKMEID: Wanderlust Matkad

Täna tutvustame teile ettevõtet, mis on pühendunud tiimiürituste korraldamisele looduses ja aitab osalejatel põgeneda argirutiinist, viies nad inspireerivasse looduskeskkonda. See ettevõte on Wanderlust Matkad. Küsisime ettevõtte juhilt Signe Ohakalt, millega Wanderlust tegeleb.

Rääkige palun kõigepealt natuke taustast – Mis ettevõte on Wanderlust?

Wanderlust Matkad tegeleb tiimiürituste korraldamisega looduses üle Eesti. Meie eesmärk on aidata tiimidel tulla rutiinist välja, koguda inspireerivas looduskeskkonnas uut energiat ja tugevdada omavahelisi suhteid.

Milliseid programme / teenuseid pakute rühmadele?

Pakume erinevat tüüpi matku, töötubasid, nutimänge ja elamustoitlustust. Jalgsimatku korraldame metsas ja mööda laudteed rabas, mida pimedal ajal ilmestavad laternad. Rabaga saab kõige lähemalt tuttavaks räätsamatkal, tunnetadas sealset õõtsikut. Veematkadel süsta, kanuu või SUP-lauaga on aja kulgemine sootuks erinev ja vaatedki teised kui kalda peal olles. Loovuse arendamiseks ja meeskonnatöö tugevdamiseks pakume tiimides mängitavaid nutimänge nii looduses kui linnakeskkonnas. Julgestatud laskumine pakub adrenaliinikõdi ja mugavustsoonist välja tulemist. Korraldame erinevaid töötubasid olgu selleks ellujäämiskoolitus, orienteerumise õpe või bushcraft, kus juhendaja käe all valmib mõni tarbeese. Elamustoitlustust looduses pakuvad profikokad. Koostöös partneritega korraldame ka meeskonnatöökoolitusi ning elektrilise fatbike’i matku. Soovi korral saame pakkuda täisteenust kus lisaks aktiivtegevustele ja toitlustusele looduses aitame leida majutuse ja transpordi.

Mis on nutiseiklus looduses või linnas?

Nutiseiklus on Loquiz rakenduses mängitav võistkondlik mäng neile, kes on seiklushimulised. Nutimäng arendab meeskonnatööd ja probleemide lahendamise oskust ning muudab väljas liikumise põnevaks. Ühise eesmärgi nimel pingutamine teeb mängud kaasahaaravaks ning ühendab tiimikaaslasi.

Kes on teie kliendiks?

Meie kliendid on peamiselt Eesti firmad või siin tegutsevad rahvusvahelised ettevõtted. Loodusesse tullakse osakonniti või terve organisatsiooniga. Järjest enam korraldame üritusi välismaistele korporatiivklientidele, kel pole otsest ärilist sidet Eestiga, aga kes toovad oma töötajad siia,  kuna see on uudne sihtkoht.

Millises Eesti kandis programme pakute?

Suurem enamus meie teenuseid tellitakse Lahemaale ja Põhja-Kõrvemaa piirkonda,  kuna see on lähedal Tallinnale. Meil aga on võimekus korraldada sündmusi üle Eesti. Oleme muuhulgas viinud gruppe Hiiumaale, Ida-Virumaa tööstusmaastikule, Soomaa rabadesse  ja Karula Rahvuspargi kuplite vahele.

Milliseid programme pakute konverentsikliendile? Kui kaua need aega võtavad?

Konverentsiklientidele pakume konverentsi eel- ja järeltuure. Läheneme igale sündmusele individuaalselt ja paindlikult,  koostades programmid lähtuvalt kliendi soovidest ja võimalustest. Tegevusi saame pakkuda mõnest tunnist kuni ööbimisega väljasõitudeni.

Milliseid elamustegevusi soovitate oma valikust neile, kes otsivad adrenaliini ja põnevust?

Adrenaliinihuvilistele pakume laia valikut elamusi. Süstamatkal saab igaüks end proovile panna ja uusi oskusi omandada. Julgestatud laskumine vaatetornist või hoonete seintelt annab mõnusa adrenaliinilaksu nagu ka elektrilise fatbike’dega sõitmine erinevatel maastikel.

Mis on teie kõige populaarsem programm?

Väga populaarsed on paketid, kus on kombineeritud omavahel matk ja ellujäämiskoolitus või matk ja meeskonnatöökoolitus. Kuna värskes õhus olles läheb kõht kindlasti tühjaks, siis tihtipeale tellitakse matka juurde ka gurmee-elamust pakkuv 3-käiguline pop-up metsarestoran. Avastades matkalt tulles valgete linadega kaetud laua keset loodust, on vau-effekt garanteeritud

Rääkige oma kogemustest – mida olete täheldanud, mis välismaalastele meeldib teie programmide raames. Mille üle nad üllatuvad?

Eestisse tulevad külalised hindavad väga meie kaunist ja eriilmelist loodust ning seda kui kiiresti on võimalik linnast loodusesse jõuda. Siin on võimalik kogeda vaikust ning saab looduses liikuda kohtamata teisi inimesi. Rabad on enamuse jaoks eksootilised ja nende külastamine on pea kõigi jaoks esmakordne kogemus. Väliskülalisi on üllatanud ka siinsete teenuste ja toidu kõrge kvaliteet.

Kuidas teie programme broneerida?

Meiega saab loodusesse tulla saates meile päringu meie kodulehe kaudu wanderlust.ee või Facebook’is Wanderlust.ee – Team Events in Nature või kirjutades meile aadressil info@wanderlust.ee

Ja viimane küsimus: kas teie matkad vajavad spetsiaalset riietust?  Konverentsikülastajal tavaliselt matkariideid kaasas ei ole

Meiega matkamiseks sobivad üldjuhul mugavad rõivad ja jalanõud, millega tavapäraselt õues liigutakse või sporti tehakse. Räätsamatka jaoks sobivad kõige paremini matkasaapad või kummikud (viimaseid saame vajadusel ka rentida). Vihmakeep tasub kotis ikka varuks hoida. Looduses on mõnus käia igal aastaajal ja seetõttu lähtume Wanderlustis motost: pole olemas halba ilma kui on sobiv riietus.  Anname alati enne üritusi täpsema soovituse kuidas riietuda.

 

Riine Tiigi

Turundusjuht