Uudised

Tartus toimub 2. Balti lasteradioloogia ja kiirguskaitse konverents

18.–21. septembril toimub Tartus 2. Balti lasteradioloogia ja kiirguskaitse konverents, kus üle maailma kokku tulnud arstid, radioloogiatehnikud ja füüsikud arutavad, kuidas radioloogilisi uuringuid viia läbi võimalikult ohutult.

Tartusse kogunevad uusi teadmisi omandama kolleegid 30 erinevast riigist ja lektorid 23 riigist. Kliinikumi radioloogiakliiniku arst-õppejõud ja Eesti Radioloogia Ühingu asepresident Martin Reim kinnitab, et Eestil on väga head erialased rahvusvahelised sidemed. „Euroopa Radioloogia Ühing ja ka Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuur suunavad teiste maade radiolooge kliinikumi kui kompetentsikeskusesse probleemide üle arutama, kaasa mõtlema ja ka uusi teadmisi omandama,“ rääkis dr Reim. Ühtlasi külastavad lasteradioloogia ja kiirguskaitse konverentsi Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) kiirguskaitse juhid, Euroopa Radioloogia Ühingu (ESR) president ja rahvusvaheliste organisatsioonide EuroSafe ja Image Gently juhid. Konverentsi viimane päev on praktiline ja toimub Tartu Ülikooli Kliinikumis.

VSpas toimuva rahvusvahelise konverentsi korraldajateks on Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu Ülikool ja Eesti Radioloogia Ühing. Külalised viibivad Tartus neli päeva, täpsem info on leitav konverentsi veebilehel http://bcprr.com/.

Allikas: TÜ Kliinikum

 

Riine Tiigi

Turundusjuht