Uudised

Nordic Hotel Forum pälvis esimese hotellina Eestis rahvusvahelise jätkusuutlikkuse sertifikaadi ja kinnisvara kvaliteedimärgise BREEAM

Nordic Hotel Forum pälvis esimese hotellina Eestis rahvusvahelise jätkusuutlikkuse sertifikaadi ja kinnisvara kvaliteedimärgise BREEAM.

BREEAM on maailma esimene laiapõhjalistel teaduslikel hindamiskriteeriumitel põhinev kinnisvara kvaliteedimärgis. BREEAM võimaldab hinnata terviklikult hoone energiatõhusust, keskkonna- ja kasutajasõbralikkust ning kestlikkust hoone elukaare igas etapis.

BREEAMi hindamismetoodika on väga mitmekülgne, sertifitseerimisel arvestatakse üheksat aspekti: kinnisvara haldust, kasutajate heaolu, energiatõhusust, transporti, veekasutust, ressursikasutust, kestlikkust, ökoloogilist mitmekesisust ja reostuse vähendamist.

Kinnisvaraomaniku ja hotelli koostöö

Hotellihoone omanik, kinnisvarafirma Kapitel viis koos hotelli operaatori Nordic Hotels OÜ-ga pandeemia ajal läbi hoone uuendusprojekti ning hotell taasavati uue konkurentsivõimelisema kontseptsiooniga 2021 aastal. Kapiteli ja Nordic Hotels’i jaoks oli see suurim investeering sektorisse alates pandeemia puhkemisest.

Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on olulised nii kinnisvara omanikule, hotellioperaatorile kui ka hotelli klientidele, seega on hotellihoone sertifitseerimine õige samm, et hinnata tulemust.

Rohesertifikaadi väljastamine

BREEAM In-Use rohesertifikaadi väljastamise käigus hinnati Nordic Hotel Forumi hoonet erinevates kategooriates: kasutajate heaolu, energiatõhusust, transpordiühendusi, veekasutust, ressursikasutust, kestlikkust, ökoloogilist mitmekesisust ning reostuse vähendamist. Hindamise käigus anti lisaboonused energiatõhusa tegevuse eest.

Nordic Hotel Forumi hindamistulemuses tõusevad kõige selgemalt esile kasutajate heaolu, energiatõhusus ja transpordiühendused. Nordic Hotel Forumis on tehtud palju külaliste ja töötajate heaolutunde nimel: keskkonnasõbraliku kaugkütte kasutamine, tunnetuslikult sobiv sisekliima, mida on võimalik vastavalt vajadusele reguleerida, valgussüsteemi automaatne sisse- ja välja lülitamine vastavalt ruumide kasutamisele, hotellitubadesse on paigaldatud veetarbimise vähendamise mehhanismid, tehnosüsteemide automatiseeritud juhtimine vastavalt numbritubade hõivatusele, külalised saavad autosid parkida maa-aluses parklas ning ratturitele ja elektriautode omanikele on loodud vajalik taristu. Nordic Hotel Forumi hoone saavutas taseme Very Good. Selle tulemusega kuulub Nordic Hotel Forum sertifitseeritud hoonete paremikku.

Hoone energiatõhususe parandamine aitab hotellil vähendada märkimisväärselt kulusid ja keskkonnamõjusid. Tänu jätkusuutlikele lahendustele saab paremini vastata klientide ja turu nõudmistele, mille tulemusel kasvab nii klientide kui ka töötajate rahulolu.
Valides hotelli, millel on BREEAM-i sertifikaat, võib külaline kindel olla, et ta astub keskkonnasõbralikku ja jätkusuutlikku peatuspaika, kus põimuvad mugavus, kvaliteet ning vastutustundlikkus. Peatudes esmaklassilise teenindusega Nordic Hotel Forumis teeb külaline keskkonnateadliku valiku.

 

Riine Tiigi

Turundusjuht