Blogi

Tallinna konverentside populaarseimad vabaajaprogrammid ja ekskursioonid

Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside osalejad tulevad Eestisse tavaliselt esimest korda. Sellepärast soovitakse lisaks sisukale konverentsiprogrammile teha pisutki tutvust Eesti kultuuri, ajaloo, looduse ja lihtsalt igapäevase eluoluga. Vabaajaprogrammide järele on vajadus ka siis, kui konverentsi raames on delegaatide kaaslastele pakutud välja eraldi programm. Et korraldustööd hõlbustada, kogusime siia kokku levinuimad ideed.

Populaarseimad Tallinnas toimuvate konverentside vaba-ajaprogrammid:

  • Jalutuskäik Tallinna vanalinnas – Tallinna vanalinna peetakse üheks kõige paremini säilinud keskaegseks linnasüdameks. Kitsad munakivitänavad, iidsed kirikud, võluv linnamüür ja punavad tornid võtavad ahhetama ka paljunäinud reisija. Hea giid lisab ekskursioonile veel kamaluga keskaegseid müüte, legende ja lugusid toonasest elu-olust. Vanalinnatuuri võib vürtsitada meeleoluka ühissööminguga või keskaegsete õllede maitsmisega kunagise rikka kaupmehe majas Olde Hansas.
  • Tallinna tähtsaimad vaatamisväärused jalgsi- ja bussiekskursioon, mis ühendab endas kõndimise läbi vanalinna ja bussituuri. Bussisõidul saavad nähtud kõik tähtsamad punktid – parlament, Kadrioru loss, lauluväljak ja Pirita jahisadam.
  • Kadrioru kunstituur – giidiga jalutuskäik 300-aastases barokkstiilis Kadrioru pargis koos Kadrioru lossis asuva väliskunstimuuseumi ja KUMU külastusega. Külalistele meeldib tavaliselt väga ka Presidendilossi ees pilte teha.
  • Kalamaja ja Telliskivi ekskursioon – imelised puitmajad, salapärased tagahoovid, agulihõng, kunagised imposantsed tööstushooned, mis nüüd muutunud kiiksuga disainipoodideks ja boheemlaslikeks söögikohtadeks – võib kindel olla, et lääne-eurooplastele väga meeldib!
  • Rabamatk – loodusmatkad rabamaastikule on elamuseks kõikidele välismaalastele. Kuna Eesti on üks rabarikkamaid riike maailmas, siis mõne raba matkamiseks leiab iga linna lähiümbruses. Tallinna konverentsidel osalejatele pakutakse tavaliselt matka Viru rabas. Põnevust võib lisada, kui kasutada matkamiseks laudteede asemel räätsasid – räätsade kulgemine rabas on eksootiline, keskkonnasõbralik ja muidugi praktiline. Räätsadega ei vaju läbi pehme ja märja rabapinnase, talvel hoiavad räätsad paksul lumekihil. Matkakorraldajalt tasub lisaks räätsadele rentida osalejatele ka kummikud, siis võib olla kindel, et kõigil jalad kuivaks jäävad.
  • Rocca-al Mare vabaõhumuuseumi ekskursioon – Eelmistest sajanditest pärit talukompleksid, veskid, pritsumaja, kõrts, kool pakuvad ehedat elamust ja läbilõiget eesti ajaloost. Vürtsitada saab mõnusa eestipärase lõunasöögiga Kolu kõrtsis, temaatiliste workshopide nagu näiteks leivaküpsetamine või või rahvatantsunumbritega
  • Lahemaa päevareis – Ekskursioon Lahemaa rahvusparki: maaliline mererannik, Altja ja Käsmu kalurikülad ja põneva ajalooga balti-saksa mõisakompleksid Palmse, Sagadi, Vihula. Programmi võib lisada ka väikese rabamatka, lõunasöögi Altja kõrtsis, talvekuudel pakub silmailu maaliline Jägala juga.
  • Hommikujooks Kadrioru pargis – maailmas üha enam populaarsust koguv trend, et konverentsi programmi lülitatakse organiseeritud hommikujooks. Kadrioru Park Tallinnas pakub selleks ideaalseid võimalusi, asudes kõikide peamiste konverentsihotellide läheduses.
  • Vanalinna seiklusmäng – Kui lihtsalt giidiga jalutuskäik liiga igav toimub, võib selle asendada vanalinna seiklsumänguga, kus võistkonnad peavad vanalinnas üles otsima teatud punkte. Tegemist on seiklusega, mis viib Tallinna vanalinna silmapaistvamate vaatamisväärsuste juurde. Mängus on liikumist, nuputamist, tiimitööd, keskaegse vanalinna hõngu ja moodsat tehnikat! https://www.puhkaeestis.ee/et/vanalinnaseiklus-haarav-seiklusmang-tallinna-vanalinna-tanavatel
  • Tallinnaga tutvumine jalgrattal – giidiga jalgrattatuuril võib minna avastama nii Kalamaja, Koplit kui Kadriorgu-Piritat
  • Eesti disainituur – Kohtumine mõne kuulsa disaineriga, disainistuudiote ja -poodide külastamine. Vürtsi lisab töötuba disaineriga, nt Stella Soomlaisi stuudios nahast käepaelte või võtmehoidjate valmistamine.
  • Nõukogude pärand – tutvustatakse Nõukogude ajast säilinud omapäraseid ehitisi (nt Pirita Purjespordikeskus, Lasnamäe, Linnahall jne) ning räägitakse juurde lugusid tollest ajastust.
  • Arvo Pärdi Keskuse külastus Laulasmaal – kultuurihuvilistele huvi pakkuv ekskursioon. Programmi võib veel lisada nt Keila-Joa lossi ja pargikompleksi külastuse, Suurupi tuletornid, Kõltsu mõisa 
  • Paldiski ja Põhja-Eesti ringsõit – lisaks kuulsusrikkale Paldiskile ja imepärastele pankrannikuvaadetele tasub programmi lisada ka Padise kloostri ja Keila-Joa lossikompleksi.

Post-tuurid

Külalistele, kes soovivad jääda Eestisse kauemaks, võib välja pakkuda ka mõned post-tuurid.  Tallinnas toimuvate konverentside populaarseimateks post-tuurideks on:

  • Lõuna-Eesti ekskursioon, mis hõlmab Tartut ja Tartumaad, Sibulateed Peipsi ääres ja Setomaad.
  • Ida-Virumaa: Lahemaa mõisad, Sillamäe, Narva, Narva-Jõesuu
  • Kihnu päevareis
  • Päevareis Helsingisse

Loodame, et nendest ideedest on kasu! Vabajaprogrammide ideede väljapakkumisel ning kokkupanekul on hea meelega oma kogemustega abiks kõik Eesti peamised konverentsikorraldusfirmad, nende kontaktid leiate siit.

Alati on põnev tutvuda ka Eestis varem toimunud konverentside programmidega, et sealtki huvitavaid ideid välja noppida. 2019.a. on nt Tallinnas toimumas JCI maailmakongress, neil on väga huvitavad konverentsi vaba-ajaprogramm

Riine Tiigi

Turundusjuht