KOGEMUSLUGU: Uued põnevad ideed keskkonnasõbraliku ürituse korraldamiseks Meta Boost Guide to Green konverentsi näitel

Üha enam kliente pöörab üritust korraldades suurt tähelepanu keskkonnasäästlikule mõtteviisile. Novembri alguses aitas Baltic Travel Group korraldada Tallinnas üritust „Meta Boost Guide to Green in Estonia“, kliendiks Meta koostöös AmCham Estonia ning Rohetiigriga. Et kliendi soov oli üritust läbi viia võimalikult roheliselt, uurisime Baltic Travel Groupi  projektijuhilt Reelika Allemannilt, milliseid ägedaid keskkonnasäästlikke lahendusi seekord ürituskorralduses kasutati.

Kus üritus toimus ja miks valiti just see toimumiskoht?

Koostöös kliendiga valiti seekord ürituse toimumiskohaks Hektor Konteinerhotell Tallinnas, sest see vastas kõige enam kliendi ootustele, mis hõlmasid rohelist mõtteviisi ning maksimaalset taaskasutust.

Telliskivi Loomelinnakus asuv Hektor Konteinerhotell on ehitatud kaubakonteineritest,  andes neile uue elu hubaste ja kvaliteetsete hotellitubade näol.

Hektor Konteinerhotelli panused keskkonnasäästmisele:

 • Tubade voodikomplektis on Ecolabel ja Öko-tex kvaliteedimärgistega täispuuvillased voodipesud, mida pestakse vastavalt Greenkey tingimustele loodussõbralike vahenditega
 • Hotellitubades on kasutusel Eestis toodetud Oma Care looduslike koostisainetega pesugeel
 • Hotelli riidepesu ruumis on külalistele kasutamiseks Eestis toodetud Mulierese 99,97 looduslikuest koostisosadest parabeenivaba vegan pesugeel, mis on loodussõbralikus 15L pakendis
 • Nii hotellitubades kui avalikes tualettruumides kasutatakse vanadest tetrapakenditest tehtud seebidosaatoreid ja WC-paberit
 • Hotelli kohvikus kasutatakse majataarat, mida saab lõputult uuesti kasutada
 • Sorteeritakse prügi, et suunata materjalid taaskasutusse.

Milliseid kestlikke lahendusi kasutati üritusel?

 • Toitlustamisel kasutati ainult kohalikku toorainet. Joogiks pakuti kraanivett, sh esinejatele.  Kasutusel olid vaid tavanõud ja klaasid. Üritus oli plastikuvaba ning üritusel välditi ühekordseid plastnõusid.
 • Ürituse dekoratsioonidena kasutasime vaid juba hotellis olemasolevaid elustaimi. Kunstdekoratsioone ei kasutatud.
 • Üritus oli paberivaba: kogu üritust puudutav info ning programm kuvati vaid ekraanil, sh menüüde printimise asemel kasutasime laudadel tahvelarvuteid, kuhu sisestasime menüüd.
 • Suunaviidad ja infotahvlid olid toodetud Re-board materjalist, tegemist on keskkonnasäästliku materjaliga, mida toodetakse jääkidest ning on utiliseerimisel 100% ümbertöödeldav. Re-board on 100% taaskasutatav. Materjal koosneb üksnes looduslikest komponentidest ning selle tootmine on keskkonnasõbralik. Re-board on ohutu inimesele ja keskkonnale. Kõik suunaviidad läksid 100% utiliseerimisele.
 • Kaelakaardid ning reserveeringu sildid olid valmistatud seemnepaberist.Semnepaberist kaardid on tehtud 100% taaskasutatud paberist.  Seemnepaberi valmistamisel kasutatakse ümbertöödeldud paberimassi millele lisatakse seemneid ja vormitakse segust leht-lehe haaval seemnepaberid. Kus iganes kaardi lõplik sihtpunkt ka ei oleks, võib saaja paberi potti või peenrasse istutada ning taimede sirgumise üle rõõmustada.
 • Trüki asemel kasutasime kohalikku kalligraafi, kes valmistas kohapeal ette kõik sildid käsitsi.
 • Olulise muudatusena otsustasid korraldajad ürituse tarbeks uusi kaelapaelu mitte tellida ning taaskasutasid olemasolevaid. Ürituse lõppedes koguti kaelapaelad kõik jälle kokku, et neid siis mõne uue ürituse tarbeks taas kasutada saaks.

Millised olid suurimad väljakutsed kestliku ürituse korraldamises?

Kõige olulisem oli mõista klienti, et roheline mõtteviis on nende jaoks väga oluline ning tegemist ei ole kohaga, kus järelandmisi teha. Roheline mõtteviis – vähendamine, taaskasutamine ja ümbertöötlemine! Märsõnad mida me kõik saame ürituste korraldamisel arvesse võtta, et anda oma panus puhtama Eesti ja tuleviku nimel! Ürituse korraldajana jälgisime hoolikalt, et pärast üritust jääks meist maha võimalikult väike jalajälg.

Lõpetuseks, räägi palun veidi lähemalt ka, mis firma on Baltic Travel Group?

Baltic Travel Group on juhtiv täisteenust pakkuv reisikorraldaja,  kelle kontorid asuvad nii Tallinnas, Riias kui ka Vilniuses. Meie peamine tegevussuund on äriklientide ja konverentsirühmade teenindamine Baltimaades ning mujal maailmas. Meie kogenud meeskond on 20 tegutsemisaasta jooksul teenindanud Eestis, Lätis ja Leedus enam kui 720 000 külastajat 80 erinevast riigist.

Lisaks klientide usaldusele ja kõrgtasemelisele teenindusele on BTG jaoks oluline rohelise mõtteviisi edendamine. Vähendamine, taaskasutamine ning ümbertöötlemine on märksõnad, mis muutuvad järjest olulisemaks ka ürituste korraldamisel, seega hoiame ennast kursis valdkonna arengutega ning otsime igapäevaselt alternatiive, kuidas korraldada üritusi keskkonnasäästlikumalt.

Soovite ka enda üritust keskkonnasäästlikult korraldada?

Võtke julgelt Baltic Travel Group tiimiga ühendust:

Reelika Allemann, Baltic Travel Group, Projektijuht,  Tel +372 58058639,  reelika.allemann@btgroup.ee

Riine Tiigi

Turundusjuht