Uudised

Tartus toimub sellel suvel rohkelt rahvusvahelisi konverentse

Tihe konverentsihooaeg Tartus sai hoo sisse juba maikuus, kui Eesti Rahva Muuseumis koguneti Euroopa muuseumide aastakonverentsile ja auhinnatseremooniale.

Juunis tulid Tartusse taastusravi spetsialistid Baltikumist ning Põhjamaadest. Eesti taastusarstide selts ning Balti ja Põhjamaade taastusravi foorum korraldasid Eesti Rahva Muuseumis veresoonkonnahaiguste taastusravile pühendatud rahvusvaheline konverentsi «Vaskulaarne taastusravi – teekond põhjustest tulemusteni».

Tartu Ülikoolis toimus 27.06.22 – 01.07.22 BIOGEOMON konverentsi mille põhiteemaks oli pikaajaline ökosüsteemi uurimine Euroopas.

Juulikuus tulevad Tartu linnaplaneerijad. Eesti Maaülikoolis toimub  AESOP kongress (Planning Schools of Europe) Annual Congress). Konverentsi eesmärk on Euroopa koolide rajamise arutelu ning tutvustatakse Eestit ligikaudu 600 külalisele, enamik kellest on Eestis esimest korda. Konverents toimub 25-29 Juuli Eesti Maaülikooli spordihoones (plenaarloengud, postrinäitus ning toitlustus) ning ümbritsevates õppehoonetes (15 paralleelsessiooni, ümarlauad, erisessioonid jm). Üritusele oodatakse ligi 600 osalejat.

IUPE13 on rahvusvaheline planeerimis- ja keskkonnaalane konverents, mis toob Tartusse kokku erialaprofessionaalid üle kogu maailma. Konverentsi keskne teema keskendub sellele, kuidas on läbi planeerimise võimalik suunata ja juhtida meie ehitatud ja sotsiaalse keskkonnaga seotud muutuseid. Konverents toimub 29.07-01.08.2022 ning peetakse Tartu V Spa Hotell & Konverentsikeskuses.

Iga kolme aasta tagant ühes Balti riigis toimuv konverents Forum Ohthalmologicum Balticum toimub seekord 19. – 20. augustil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Ka iga-aastased Eesti Hambaarstide Päevad toimuvad taas augusti lõpus Tartus, toimumiskohaks on Vanemuise Teatrimaja.

Lisaks on augustikuus on Tartus veel oodata neljandat EENPS 2022 (The East European Network for Philosophy of Science) teaduskonverentsi ja ka Eurropa aktuaaride konverentsi European Actuarial Journal Conference 2022.

Loomulikult on augusti lõpus taas Tartus ka sTARTUp Day  Baltikumi suurim ärifestival, mis toob kokku üle 3000 osaleja, et tähistada ettevõtlust targas linnas Tartus. sTARTUp Day 2022 toimub uues uhkes kuues, kus igaüks leiab endale spetsialiseeritud päeva – täis inspireerivaid lavaprogramme, praktilisi seminare, interaktiivset demoala, legendaarseid kõrvalüritusi, loendamatuid võimalusi luua uusi kontakte ja palju muud põnevat. Osa saab võtta Tartus või veebivahendusel ning toimub 24.–26. August.

Sügise hooajaga kaasneb Tartus veel palju põnevat ning on oodata International Crane Conference 2022, 5th Saami Linguistics Symposium, Annual Conference of Nordic Association for Clinical Sexology and Association of Nordic Theatre Scholars conference konverentse.

Riine Tiigi

Turundusjuht