Uudised

Tartu linn tunnustas parimaid konverentsikorraldajaid

Neljapäeval, 16. veebruaril toimus V Spaa- ja Konverentsihotelli konverentsikeskuses Tartu konverentsisaadiku programmi tänuüritus, kus tunnustati 2022. aasta silmapaistvaid konverentsikorraldajaid ja anti üle tunnistused Tartu uutele konverentsisaadikutele.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tutvustavad konverentsikorraldajad ja –saadikud pidevalt Tartu linna uutele külalistele ja nende töö on linna jaoks väga oluline. “Mul on väga hea meel tõdeda, et Tartust on saanud edukas konverentsisihtkoht, mis meelitab kohale ka mainekaid rahvusvahelisi sündmusi, mõjukaid ettevõtjaid ning loojaid. Järgmisel aastal on Tartu Euroopa kultuuripealinn ja sellega seoses ootame põnevat aastat nii kultuuri- kui konverentsimaastikul,“ ütles Klaas.

Tartus toimus möödunud aastal 32 rahvusvahelist konverentsi, mis tõid siia 3591 välisdelegaati. Tänuüritusel tunnustas Tartu linn 24 konverentsi meeskonda. Kõige rohkem suuri rahvusvahelisi konverentse tõi linna Tartu Ülikool, enim osalejaid meelitas kohale ärifestival sTARTUp day. Lisaks nimetati kolm uut Tartu konverentsisaadikut: üks Tartu Ülikoolist ja kaks Eesti Maaülikoolist. Tartu konverentsisaadik toob Tartusse oma eriala konverentse panustades nii Tartu linna kui rahvusvaheliste konverentside arengusse. Tartus on tänaseks kokku 134 tunnustatud konverentsisaadikut.

Tutvu tunnustuse saanud konverentsidega SIIN ja saadikuprogrammiga SIIN.

Allikas: Tartu linn

Fotod: Mana Kaasik

 

Riine Tiigi

Turundusjuht