Uudised

Alates 14.veebruarist ei ole välisüritustel Covid-tõendi nõuet

Valitsus kaotas alates 14. veebruarist COVIDi tõendi nõude kõigile õues toimuvatele üritustele ja tegevustele.

Korraldus puudutab kõiki õues asuvaid kohti ja tegevusi, kus siiani COVIDi-tõendi nõue oli: näiteks spordi- ja kultuuriüritused, spordirajatised (uisuväljakud, suusamäed jne), meelelahutus, toitlustus, näitused.

Korralduses sätestatakse ka, et 2000 inimese osavõtjate arv ei kehti piiramata alal väljas toimuvatele avalikele koosolekutele, spordivõistlustele, spordi- ja liikumisüritustele ning muudele avalikele üritustele.

Kui üritus või korraldatud tegevus toimub välitingimustes piiratud alal, tohib sellest osa võtta endiselt maksimaalselt 2000 inimest.

Õues toimuvatel üritustel tuleb viiruse leviku riski silmas pidades siiski vältida inimeste tihedat kogunemist, arvestada lubatud osalejate või pealtvaatajate arvuga ja neid vajadusel hajutada, et koos viibitaks võimalikult lühikest aega (võistluste stardialad, ürituste sissepääsud jms). Ka õues toimuvatel üritustel on soovitatav kanda maski, kui tegevus seda võimaldab.

Välisüritustel ei ole seni olnud kellaajapiiranguid ning uue korraldusega neid ka ei kehtestatud.

Uus kord ei laiene ajutistele siseruumidele nagu ürituse läbiviimiseks püstitatav telk, kus kehtib endiselt COVIDi tõendi nõue. Endiselt jääb ürituste ja tegevuste korraldajale alles ka võimalus kehtestada nakkuse kontrolli all hoidmiseks valitsuse korralduse nõuetest rangemad reeglid.

Allikas: kriis.ee

Riine Tiigi

Turundusjuht