Uudised

Järgmine Läänemere maade kirjaoskuskonverents toimub Eestis

Juuni lõpus Kreetal toimunud Federation of European Literacy Associations Euroopa konverentsi raames toimunud üldkogul otsustati, et järgmise konverentsi toimumiskoht on Eesti. Eesti Lugemisühingul on au võõrustada 6th Baltic Sea Conference on Literacy Tallinnas 4.-7.oktoobril 2025.

Föderatsioon (literacyeurope.org) on ligi 30 Euroopa riigi kirjaoskuse organisatsioonide võrgustik, mis koondab erinevaid kogemusi, keeli, projekte ja tegevusi kirjaoskuse edendamiseks kõigil haridustasemetel. Muuhulgas korraldatakse igal paarisaastal Euroopa Kirjaoskuskonverentse ja vaheaastal regionaalseid konverentse, mis sisult ja korralduselt on ülemaailmse osalejaskonnaga.

Eestis toimuva konverentsi teema „Literacy Environments. Environmental Literacy“ keskendub lugemise-kirjutamisoskuse kujunemist ja arengut toetavale keskkonnale selle füüsilises, vaimses ja sotsiaalses tähenduses ja keskkondlikule kirjaoskusele-keskkonnakirjaoskusele.
Konverents toimub koostöös Tartu ja Tallinna Ülikooliga viimase ruumides.  Konverentsi satelliitüritus on TÜ Narva Kolledžis toimuv õuesõppekonverents ja kaasnevate üritustena on planeeritud osalejate tutvumine Eesti haridusasutuste ja loodusharidusvõimalustega.

Konverentsile on oodatud valdkonna huvilised kogu maailmast.

Konverentsi korraldusõiguse taotlemine toimus bidding programmi toel, mille kohta saab lähemalt lugeda siit. Esitlust ja videot, mida tutvustati FELA üldkogule, näidati hiljem Euroopa Kirjaoskuskonverentsil ligi 300-le osalejale 40-st riigist.

Konverentsi Eestis korraldamise otsust toetasid Eesti suurepärased PISA uuringute tulemused ja Lugemisühingu senine hea töö projektide ja konverentside korraldamisel, millega saab tutvuda videos.

Lisainfo: https://onlineexpo.com/en/6bscl/

Riine Tiigi

Turundusjuht