Uudised

Märtsis taastub lennuühendus Tartu ja Helsingi vahel

Täna teatas Finnair, et taastab alates 28. märtsist 2022 lennuühenduse Tartu ja Helsingi vahel.

Lennud Tartu ja Helsingi vahel hakkavad toimuma viis korda nädalas, pakkudes võimalusi nii äri- kui puhkusereisideks. Esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti hakkavad lennud toimuma õhtusel ajal, võimaldades jätkulende Finnairi hilisõhtusesse lainesse Aasia, Skandinaavia ja Soome siseriiklikele liinidele. Teisipäeviti ja neljapäeviti toimuvad lennud päevasel ajal, mis pakuvad mugavat ümberistumist ja jätkulendudele suundumise võimalust Finnairi Euroopa liinivõrgustikuga ning Aasia suunal.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on liini taastumise taga koostöö ning ühise eesmärgi nimel pingutamine. „On hea meel, et saame eelmisel aastal pandeemia tõttu katkenud lennuühenduse järgmisel aastal taasavada. Täname ja tunnustame Tartu linna, kes on kogu selle keerulise perioodi jooksul näidanud üles kindlat soovi lennuliiklus taastada ning on jätkuvalt valmis seda ka toetama. Lisaks linna toetusele on meile oluline ka see, et riik jätkab regionaalsete lennujaamade toetamist, mis võimaldas Tartus hoida valmisolekut lendude taasavamiseks,” rääkis Pärgmäe ning lisas, et kindlust liini edukuse kohta on andnud pandeemiaeelse aja hea täituvus aga ka järjepidevad päringud ja küsimused lennuühenduse taastumise kohta Tartust.

„Finnair on piiratud oludes välja pakkunud paindliku lahenduse, mis katab nii ärikliendi kui turisti vajadusi,“ avaldas lennuliini taasavamise üle heameelt Tartu linnapea Urmas Klaas. „Oleme väga tänulikud nii Finnairile kui Tallinna lennujaamale stabiilse koostöö ja toe eest, tänu millele saab Tartu juba märtsi lõpust endale taas rahvusvahelise lennuühenduse,“ lisas ta.

Tartu-Helsingi liinil hakkab lendama Finnairi 70-kohaline lennuk ATR-72.

Rohkem infot lennugraafikute ja piletite kohta saab Finnairi kodulehelt.

Allikas: Tartu linn

Foto: Valeri Parhomenko

Riine Tiigi

Turundusjuht