Uudised

Tartu Autovabaduse puiestee pääses rahvusvahelisel konkursil kuue parima keskkonna ja kliima eduloo sekka

Säästvat turismi arendav rahvusvaheline organisatsioon Green Destinations valis Tartu juba teist aastat järjest kestlike sihtkohtade TOP 100 nimekirja. Sel korral pääses keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima eduloo sekka Autovabaduse puiestee.

Nimekirja valimise eelduseks on silmapaistev edulugu, millest on ka teistel kestlikel turismisihtkohtadel õppida. 2020. aastal esitas Tartu edulooks ülelinnalise rattaringluse ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid, pälvides sellega auhinnalise teise koha keskkonna ja kliima kategoorias. 2021. aastal esitati Tartu edulooks Autovabaduse puiestee, mis nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima hulka. Märtsis toimuval Green Destinations Stories Awards auhinnatseremoonial avalikustatakse kolm parimat.

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab Autovabaduse puiestee edulugu, et Tartu on oma tegevusfookused õigesti seadnud. “Kuue parima eduloo hulka jõudmist teist aastat järjest võib pidada kvaliteedimärgiks Tartu süstemaatilisele tööle parema ja jätkusuutlikuma elukeskkonna nimel,” rõõmustas linna turundusjuht Helen Kalberg

Green Destinations Stories Awards virtuaalne auhinnatseremoonia toimub märtsis rahvusvahelisel turismimessil ITB Berlin. Tänavusi nominente näeb siin: https://greendestinations.org/events/2021-green-destinations-awards/green-destinations-story-awards-at-itb-berlin-2022-nominees-finalists/.

Allikas: Tartu linn

Riine Tiigi

Turundusjuht