Uudised

Eestis toimuv läbi aegade suurim konverents – JCI Maailmakongress – paistab silma innovatiivsete lahendustega

4.-8. novembril Tallinnas toimuv rahvusvahelise ettevõtlike noorte organisatsiooni JCI maailmakonverents toob Eestisse pea 5 000 delegaati enam kui sajast riigist. Suurim delegatsioon tuleb Jaapanist 1 250 osalejaga.

JCI üleilmne konverents toimub igal sügisel eri riigis. Eesti asus tänavust konverentsi ette valmistama juba kaks aastat tagasi kui korraldusõigus Eestisse võideti.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on niivõrd suure delegaatide arvuga on tegemist suurima seni Eestis toimunud konverentsiga. “5 000 delegaadiga konverentsi võõrustamine on meie jaoks erakordne sündmus! Märkimisväärse majandusliku kasu kõrval, mida sellise mastaabiga sündmus Eestisse toob, paistab kongress silma paljude innovatiivsete lahendustega. JCI kasutab Tallinna kesklinna kui konverentsikeskust – peamised sündmused toimuvad Saku Suurhallis, Kalevi spordihallis, Tondiraba jäähallis ning Tallinki tennisekeskuses. Samuti on konverentsil kasutusel mitmeid keskkonnasäästlikke lahendusi, mis võiksid olla inspiratsiooniks ka teistele korraldatele.” ütles Karu.

Nädal aega kestva üleilmse isikuarengu- ja juhtimiskonverentsi fookuses on äri, digi ja tehnoloogia, isiklik areng ja ühiskond. Programmi avab 5. novembril motivatsioonipäev „Better You“, mille üheks oodatuimaks esinejaks on Robin Sharma. “Lisaks Sharmale kõnelevad mõjukas Kanada ettevõtja ja koolitaja Eric Edmeades ning Eesti enda motivatsioonikoolitaja Peep Vain, kes on andnud paljudele eestlastele julgust oma elus kannapööre teha,“ rääkis JCI Maailmakongressi 2019 projektijuht Kai Kuusik-Greenbaum.

Konverentsi teine ja kolmas päev on pühendatud digitaalsele innovatsioonile. Teema avavad Taavi Rõivas, Kaspar Korjus ja Allan Martinson, kes koos teiste Eesti tuntumate tegijatega tutvustavad siinseid edulugusid. Konverentsi 220 osalejat panevad oma ideed ka kohe idanema 48-tunnilisel häkatonil kogenud mentorite juhendamisel. Ootatakse 70 uue firma loomist.

8. novembril toimuv Puhta maailma päev kutsub kaasa mõtlema üha põletavamatel teemadel, kuidas endast võimalikult väike jalajälg jätta. Puhtama maailma egiidist lähtub konverents ka tervikuna, püüdes plastiku kasutamise viia miinimumini. Konverentsi eel algatati üle-eestilise nõude korje, et võtta kasutusele teise ringi taldrikud ja tassid. Neid kasutatakse Global Village teemaõhtul, kus iga riik pakub oma toitu ja hiljem lähevad need rentimiseks.  Konverentsiga seotud materjalide ja meenete lähtutakse sellest, mis on praktiline ja vajalik – näiteks kaelapaelad on annetustest taaskasutatud. Konverentsi reedene lõunasöök 1000 inimesele Kalevi spordihallis toimub koostöös Toidupangaga ja annetatud toidust!

JCI (Junior Chamber International) on enam kui saja-aastase ajalooga rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, kuhu kuuluvad aktiivsed ja ettevõtlikud inimesed üle maailma. Enam kui 150 000 liikmega ühing tegutseb tänaseks 117 riigis. JCI peamine ülesanne on pakkuda arenguvõimalusi, mis julgustavad algatama ühiskonnas positiivseid muutusi. 

 

Lisainfo:
Esme Kassak
JCI Maailmakongressi 2019 pressikoordinaator
+372 5301 9197
esmekas@gmail.com
www.jci.ee / www.jciwc2019.com

 

Riine Tiigi

Turundusjuht