Uudised

PlayDay toob Pärnusse rahvusvahelised teenusedisaini eksperdid

Pärnu linnavalitsuse eestvedamisel toimub 12. novembril rahvusvaheline hübriidkonverents PlayDay, mille eesmärk on tõsta ettevõtjate teadlikkust, kuidas arendada teenusedisaini põhimõtete järgi teenuseid ja tooteid. Konverentsi fookus on tänavu turismil ja sellel, kuidas muuta turismisektori madalhooaeg tulutoovaks kõrghooajaks. „Seekordne konverents kannab äärmiselt aktuaalset teemapüstitust ja oleme tänulikud, et saime programmi esinema nii kodumaised kui ka rahvusvahelised eksperdid. Usume, et saame PlayDay’ga olla ettevõtjatele abiks kriisiga tegelemisel, mistõttu innustame programmist kindlasti osa võtma. Osalejaid on ootamas palju kaasahaaravat inspiratsiooni ja põnevaid innovaatilisi lahendusi,” rääkis Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialist ja PlayDay korraldaja Toomas Toodu.

Konverents on mõeldud kõigile, kes soovivad avardada silmaringi, panna oma ettevõtte tulusamalt tööle ja ammutada uusi ideid.

Sellel aastal on konverents esmakordselt ingliskeelne. Oma kogemusi, edulugusid ja konkreetseid soovitusi jagavad eksperdid Suurbritanniast, Saksamaalt, Austriast, Sloveeniast kui mujaltki. Eestit esindavad konverentsil AS Tallinna Lennujaam, Baltikumi suurim tarkvaraarendusettevõte Nortal AS, Latitude59, ÖÖD Mirror House jt. Sisutihe programm kestab terve päeva. Kokkusaamisele paneb meeleoluka punkti Lexsoul Dancemachine’i kontsert.

PlayDay’l osalejad saavad muuhulgas vastused järgmistele küsimustele:

1) Miks on vaja teenust disainida madalhooajal või ekstreemsetes tingimustes (nt COVID-19 põhjustatud reisipiirangud jms)?

2) Kuidas teenust disainida ja muutustega kohaneda?

3) Millised on innovaatilised võimalused ja efektiivsed digilahendused teenuste disainimisel?
Konverentsi korraldamisel lähtutakse vabariigi valitsuse ja terviseameti korraldustest. Et tagada Strandi tulnud osalejatele piisavalt ruumi, on kohapeal osalejate arv sel aastal piiratud. Kellel pole võimalik Pärnusse tulla, saavad programmist osa võtta virtuaalselt videoülekande vahendusel. Lisaks saab vajadusel vahetada tavapileti virtuaalpileti vastu.

PlayDay 2020 saab teoks Pärnu linnavalitsuse, Tartu ülikooli Pärnu kolledži, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja MTÜ Lääne-Eesti Turismi koostööna.

Täpsem programm ja piletiinfo on PlayDay veebilehel: www.playday.ee

Riine Tiigi

Turundusjuht