Uudised

Meie uus liige: Fotografiska Tallinn – elamuslik kohtumispaik

Fotografiska on Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus,
mis avati Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku südames 2019.a. juunikuus.  See on kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Esimene Fotografiska avati Stockholmis 2010. aastal; Tallinna järel oli järgmiseks maandumispaigaks New York, mis avati detsembris 2019.

Fotografiska Tallinna kontseptsioon hõlmab 1200 m2 näituste ala ja maja esimesel korrusel asuvat sündmuste saali, avarat kohvikut ja disanipoodi ning kuuendal korrusel asuvat restorani, baari ning katuseterassi. Jätkusuutlikku toiduelamust pakkuv imeliste vaadetega restorani juhib tippkokk Peeter Pihel, keda tuntakse kirgliku säästliku toiduvalmistamise eestvedajana. Restoran on kantud “Kestliku naudingu” ideest – kokku on põimitud suurepärased maitseelamused ning jäätmevaba ja ressursihoidlik toiduvalmistamine.

Fotografiska I korruse 250m2 saal on loodud sündmuste korraldamiseks ning on sisekujunduse ja ruumilahenduste võimaluste poolest väga mitmekülgne.  Kõrgel tasemel heli-ja valguslahendustega ning seminaritehnikaga varustatud saal mahutab erinevate formaatidena kuni 300 inimest ja sobib koosolekuks või seminariks, püstijalavastuvõtuks, õhtusöögipeoks, kontserdiks, teatri-või kinoõhtuks. Suursündmusteks saab saali ühendada kohviku või hoovialaga, avardades ruumilahendust ja miljööd üle kogu I korruse Väiksemateks koosolekuteks sobib ka kuuenda korruse restoranis fantastilise vaatega privaatala (kuni 20 inimest).

Eelmisel suvel avatud Fotografiska on juba võõrustanud mitmeid mainekaid rahvusvahelisi üritusi, nt Tallinn Digital Summit, Baltic Brand Talks konverents.

Fotografiskat on tunnustatud 2019.a. Tallinna parim turismiteo ning 2019.a. Aasta Turismiobjekti tiitliga.

Lisainfo ja ruumide broneerimine: https://www.fotografiska.com/tallinn

Riine Tiigi

Turundusjuht