Uudised

L’Embitu hotellist saab Mövenpick Tallinn hotell

Pressiteade 04. mai 2023

Eesti ettevõtjad ostavad kaks Tallinna hotelli ja viivad need Accori brändide alla.

Seni peamiselt kinnisvara arenduse valdkonnas tegutsenud etevõtjad Madis Mägi ja Janno Parik sõlmisid lepingu Tallinnas L’Embitu ja L’Ermitage hotelli ostuks ja hakkavad neid edaspidi opereerima maailma ühte suuremasse hotelligruppi Accor kuuluvate kaubamärkide Mövenpick ja ibis Styles all.

L’Embitu ja L’Ermitage hotelli senine omanik Igor Jakobson annab hotellide opereerimise uutele omanikele. Ostjateks on Eestis seni peamiselt kinnisvaraarendusega tegelevatele etevõtjatele Madis Mägile ja Janno Parikule kuuluvad valdusetevõted. Etevõte ülemineku lõpuleviimise tingimuseks on Konkurentsiametilt vastava loa saamine. Konkurentsiameti menetlus loa andmiseks kestab eelduslikult ligikaudu üks kuu. Tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Pärast tehingu lõpule viimist hakkab ostetud hotelle opereerima uute omanikega seotud Duco OÜ. Hotellid liituvad maailma ühe suurema hotelligrupi Accor portfelliga, laiendades grupi võrgustikku Eestis ja regioonis. Plaanide kohaselt muutub alates tänavu oktoobrist 125 toaga L’Embitu hotell Mövenpick Tallinnaks, olles esimene Šveitsi Premium-brändi hotell Eestis. 122 toaga L’ermitage’i nimi jääb esialgu samaks ja pärast renoveerimist avatakse hotell 2025. aasta kevadel uue nime all ibis Styles Tallinn, olles esimene unikaalse disaini poolest tuntud loomingulise kaubamärgi hotell Tallinnas. Duco jätkab ka 2019. aastal avatud 190 toaga Ibis Tallinn Center hotelli opereerimist, mille ehituse ja senise opereerimise taga on samad etevõtjad.

Hotellide varasem omanik Igor Jakobson märkis, et tehingule eelnesid põhjalikud läbirääkimised mitme ostuhuvilisega, kuid muude tingimuste kõrval sai ostja valikul määravaks uute omanike kogemus, visioon ja võimekus hotelle hästi edasi arendada. „Hotellid said tehinguga uued, majutusteenuste ja kinnisvara valdkonnas kogenud omanikud. Loodan, et väärikate rahvusvaheliste kaubamärkide lisandumine aitab kogu Eesti hotelliäri valdkonda veelgi paremale tasemele edasi arendada,“ ütles Jakobson.

Hotellide uue operaatori Duco OÜ tegevjuhi Madis Laidi sõnul ulatub tehingute elluviimise järel Duco juhtimise all olevate hotellitubade arv Tallinnas 437-ni. „Meie tiimi pikaajaline hotellide juhtimise kogemus ja varasem koostöö Accoriga julgustab laienemist ete võtma . Meie jaoks on võimalus tuua esmakordselt Eesti turule rahvusvaheliselt väga hinnatud kaubamärgid Mövenpick ja ibis Styles põnev väljakutse,“ ütles Laid.

Accori Poola ja Balti riikide arendusjuhi Katarzyna Slawinska sõnul on Accori eesmärk tugevdada oma kohalolu nii Tallinnas kui Balti riikides. „Senine positiivne kogemus Ibis Tallinn Center hotelli opereerimisel julgustab meid Ducoga koostööd laiendama. Mövenpick ja Ibis

Styles toovad piirkonda juurde uued kaubamärgid, mis pakuvad klientidele veelgi laiemat majutusteenuste valikut. Tegemist on suure saavutusega kontserni portfelli jaoks selles piirkonnas. Usume, et uued hotellid, mis tegutsevad silmapaistvate kaubamärkide all ja mida hindavad külalised kogu maailmast, võidavad iga Tallinna saabuva turisti südame,“ ütles Slawinska.

Mövenpick ja ibis Styles

Mövenpick kaubamärgi all on maailmas üle 110 hotelli ja kuurordi ning 2025. aastaks plaanitakse avada veel 50 hotelli, mis jäävad truuks nii oma Šveitsi kui ka kulinaarsele pärandile. Mövenpick on algusest peale võtnud omaks keskkonnasõbraliku mõteviisi ja see on endiselt kaubamärgi põhisuunaks. Tunnustades brändi terviklikku lähenemist jätkusuutlikkusele ning sügavat pühendumist kohalikule keskkonnale ja kogukondadele, on Green Globe nimetanud Mövenpicki alates 2017. aastast igal aastal maailma kõige jätkusuutlikumaks hotellietevõteks.

ibis Styles on Accori economy-klassi kaubamärk, mis tervitab külalisi loomingulise disaini ja mängulise atmosfääriga. Kindlale teemale üles ehitatud unikaalse disainikontseptsiooni ja enesekindla optimistliku lähenemisega pakuvad ibis Stylesi hotellid lihtsat, trendikat ja ökonoomset külalislahkust. Igal ibis Stylesi hotellil on kindel ja ainulaadne temaatika, mis on esindatud kogu klienditeekonna jooksul, alates disainist kuni siltide ja personali riietuseni. Sõbralik personal üllatab külalisi rõõmsate väikeste lisadega, et muuta iga peatumine isiklikuks ja eriliseks. Paarid, pered, üksikreisijad ja ärikülalised on kõik soojalt teretulnud enam kui 560 ainulaadse disainiga ibis Stylesi hotelli üle 45 riigis.

Accor

Accor on üks maailma suurimaid hotellifrantsiise, mis koosneb enam kui 5400 hotellist ja 10 000 toitlustusasutusest ning heaolu- ja koostöötamiskeskusest 110 riigis. Kontsernil on üks tööstusharu mitmekesisemaid täisintegreeritud külalismajandussüsteeme, mis hõlmab enam kui 40 hotellibrändi alates luksushotellidest kuni odavhotellideni, kaasaarvatud külalismajandusetevõte Ennismore. Accor keskendub positiivsete tegevuste edendamisele ärieetikas, vastutustundlikus turismis, keskkonnasäästlikkuses, kogukonnale suunatud tegevuses ning mitmekesisuse ja kaasamise valdkonnas. 1967. aastal asutatud Accor SA peakontor asub Prantsusmaal ja on avalikult noteeritud Euronext Paris börsil (ISIN-kood: FR0000120404) ja börsivälisel turul (Ticker: ACCYY) Ameerika Ühendriikides. Lisateavet leiate veebilehelt www.group.accor.com või jälgige meid Twiteris, Facebookis, LinkedInis, Instagramis ja TikTokis.

Meediakontakt:
Madis Laid
Tegevjuht, Duco OÜ Mob: +372 5391 5555 madis.laid@accor.com

Riine Tiigi

Turundusjuht