Uudised

Respiray kaelaskantavad õhupuhastid sobivad ka üritustele

Tänavu veebruaris tõi Eesti tehnoloogiaettevõte Respiray turule täiesti uuendusliku kaelaskantava õhupuhasti, mis vabastab õhku viirustest ja bakteritest ning suunab selle seejärel kandja suu ja nina ette. Kõrgtehnoloogiline seade suudab puhastada kuni 55 liitrit õhku minutis ehk ligi neli korda rohkem, kui inimene tavaolukorras vajab.

Respiray õhupuhasti ei takista hingamist ega rääkimist. See sobib suurepäraselt neile, kelle igapäevatöös on rohkelt inimestega suhtlemist ning oluline roll näoilmetel ja miimikal. Seade on näiteks ideaalne hotellidele, konverentsikeskustele ja ürituskorraldusfirmadele, kes soovivad kaitsta oma töötajaid ja külastajaid viiruste eest.

Uus tehnoloogia on võitnud kiirelt poolehoidu. Näiteks investeeris nelja tärni hotell Nordic Hotel Forum Respiray seadmetesse, et tagada renoveeritud koroonakindlas hotellis seminaride, konverentside ja muude ettevõtlusürituste ohutu toimimine.

Hotelli juht ja omanik Feliks Mägus: „Täiendava usaldusmeetmena pakume hotelli ja konverentsikeskuse külalistele Eestis loodud kaelaskantavaid õhupuhasteid Respiray, mis puhastavad UV-kiirguse abil 99 protsenti sissehingatavast õhust.“

Novembris toimuv Pimedate Ööde filmifestival võtab samuti kasutusele Respiray õhupuhastid. Neid hakkavad kandma festivali töötajad, kes puutuvad kokku külaliste ja vaatajatega. Respiray seadmeid kasutatakse ka filmitööstusürituse Industry@Tallinn & Baltic Event konverentsidel.

Hiljuti olid õhupuhastid käigus Baltimaade suurimal startup-üritusel sTARTUp Day Festival. Matchmaking-alal aitasid need tagada osalejate turvalisust ja võimaldasid pidada ärikõnelusi ilma näomaski kandmata. Peakorraldaja Marili Vihmann: „Püüame alati oma üritustel millegi uuega üllatada ja pandeemia ajal Eestis sündinud innovatsioon seda kindlasti pakkus. Tänud Respiray’le, kes võimaldas sTARTUp Day tiimil, esinejatel ja matchmaking-ala osalejatel oma toodet kasutada. Kandsin seadet ise peaaegu kogu aeg, sest maskiga ringi joostes hakanuks päris palav. Ausalt öeldes kartsime isegi, et keegi unustab ära, et Respiray’d kannab, ja jalutab sellega kogemata koju. Õnneks seda siiski ei juhtunud.”

sTARTUp Day paneeldiskussioonil „Beating the virus“ osales teiste seas ka Respiray CEO Indrek Neivelt. Arutati, kuidas saab Respiray olla osaks hübriidlahendusest kaitsmaks inimesi viiruse eest. Neivelt: „Covid-19 pandeemia on lõhestanud ühiskonda nüüdseks juba pea kaks aastat ja ei näita vaatamata vaktsineerimisele peatumise märke. Respiray loob turvalisust, mis aitab ära hoida viirusepuhanguid ning nii saavad koolid, poed, konverentsikeskused ja hotellid püsida avatuna.”

Respiray eelised maski ja traditsioonilise õhupuhasti ees:

  • Inimene nägu on vaba. Mitte miski ei takista tema hingamist, suhtlemist ega naeratamist.
  • Seade mitte ainult ei enneta õhus levivate viirusosakeste sisse hingamist, vaid hävitab need sootuks.
  • Sobib kõigile, k.a neile, kellel on maski kandmine välistatud astma või hingamisraskuste tõttu.
  • Personaalne, töötab koheselt ja tagab viivitamatu kaitse. Tunduvalt kiirem ja tõhusam, kui nurgas seisev õhupuhasti.

Respiray seadmeid saab nii ettevõttesse osta kui ka üritustele rentida. Võta ühendust Respiray tiimiga.

 

 

 

Riine Tiigi

Turundusjuht