Uudised

Eestis pandi püsti Euroopa suurim virtuaalstuudio

Eestis enam kui kakskümmend aastat kvaliteetset üritusturundusteenust pakkuv agentuur Royal Experience aitab sel nädalal koos oma koostööpartneritega korraldada Euroopa kosmosenädalat ja ülemaailmset jõuluvanade kongressi. Nende sündmuste tarbeks on Saku Suurhalli ehitatud Euroopa suurim virtuaalstuudio.

 Tallinnas tegutsev üritusturundusfirma Royal Experience teatas, et Euroopa suurim virtuaalstuudio asub hetkel Eestis. Seal korraldavad nad sel nädalal koos kohalike ja välispartnerite abiga kaks olulist sündmust – homme algab Euroopa kosmosenädal ja 13. detsembril toimub ülemaailmne jõuluvanade kongress.

Royal Experience on viimase aasta jooksul kasvanud koroonast hoolimata kolme töötajaga väikefirmast 35 töötajaga agentuuriks. See enam kui 1000% kasv on olnud võimalik tänu uuenduslikule koostöömudelile erasektori ettevõtete vahel, kus ühe katuse alla on koondunud 15 valdkonna tipptegijat. Koos ollakse uue brändi Global Virtual Solutions nime all sel aastal korraldanud juba 250 virtuaalsündmust 151 riigis ja 5 eri kontinendil.

Royal Experience’i tegevjuhi ja koostööprojekti idee autor Lehari Kausteli sõnul on nende väga tugev koostöömudel toonud Eesti maailmakaardile täiesti uues valguses. „Suudame koos virtuaalsündmusi läbi viia täiesti uuel ja väga kõrgel rahvusvahelisel tasemel. Koos oleme veelgi tugevamate kompetentsidega ja mitmekülgse taustaga meeskond, kes on valmis pakkuma kiiret ja kvaliteetset teenust üle maailma. Meie ühine eesmärk on tuua läbi rahvusvahelise edu Eesti maailmakaardile innovaatilise digiriigina,“ ütles Kaustel.

Tänane koostöö ei ole Royal Experience’ile esmakordne. Sarnaseid mudeleid on ka varem kasutatud, ent mitte kunagi nii suures mahus. Tänaseks on konsortsiumiga liitunud lisaks Royal Exerience’ile Eventech, Miltton Group, Cisco Systems, TwoOne, Kultuurikatel, Minu Rada, ProLab, Valge Klaar, Telia, Futuruum, Sorainen, Digiscope, VOK DAM ja Creative Union. Koos on võidetud väga mitmeid hankeid ja koostöölepinguid, neist paar viimast ka ÜROga.

Tänaseks on Eesti saanud nii Põhjamaades kui ka mujal Euroopas era- ja riigisektori tippsündmuste eestvedaja rolli. Näiteks on selle uue koostöövormi raames käimasoleval aastal korraldatud Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu vahelised virtuaalsed kõnelused, kolme mere virtuaalne tippkohtumine presidentide vahel ja üle maailma ettevõtjaid kokku toonud Business Survival Summit ning ÜRO Julgeolekunõukogu virtuaalistung Afganistani teemal.

Rahvusvaheliste virtuaalsete tippkohtumiste kõrval tegeleb konsortsium igapäevaselt ka kergemate teemadega. „Kindlasti ei jää jõulud ja firmapeod sel aastal ära, küll aga on täielikult muutunud nende kontseptsioon ja formaat,“ märkis Kaustel.

Royal Experience on asutatud Tallinnas 1996. aastal, olles seega üks esimesi üritusturundusagentuure Eestis ja alates 2000. aastast kuulub Creative Union’i koosseisu. Juba enne koroonat oli agentuuri portfellis üle 900 eriürituse ja 100 kampaania üheksas riigis.

Lisainfo:

Lehari Kaustel

e-post: lehari.kaustel@royal.ee

mob: +372 56220075

Riine Tiigi

Turundusjuht