Uudised

Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimeheks valiti Ott Sarapuu

Eesti Konverentsibüroo juhatus valis erialaliidu uueks juhatuse esimeheks Ott Sarapuu, kes on ühtlasi ka Proto Avastustehase juht.

Ott Sarapuu sõnul on turism väga oluline Eesti tööhõivele ning regionaalsele arengule moodustades 8% Eesti SKT-st. “Äriturism, täpsemalt rahvusvaheliste konverentside võõrustamine on seejuures kõige tulusam valdkond, sest tegemist on külastajatega kes kulutavad tavaturistist rohkem, naasevad puhkuseturistina ning mis olulisim – konverentsid annavad võimaluse tutvustada Eesti saavutusi üle maailma ning sõlmida kasulikke eriala- ja ärikontakte,” sõnas Sarapuu.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevus on suurepärane näide era- ja avaliku sektori edukast koostööst Eesti riigi tutvustamisel ning siinsetele ettevõtetele ärivõimaluste loomisel. Ettevõtjad, riik ja omavalitsused on juba üle 12 aasta panustanud ühisesse turundusse tehes omavahel tihedat koostööd rahvusvaheliste konverentside Eestisse meelitamiseks.

Möödunud aastal otseselt tänu EKB abile Eestisse jõudnud enam kui 15 suuremat rahvusvahelist konverentsi tõid Eestile tulu ligi 10 miljonit eurot. Kokkuvõttes toimus üle 1 000 välisosalejatega konverentsi, mis tõid Eestisse pea 60 000 delegaati ning jätsid siia ligi 55 miljonit euro turismitulu.

“Tänan Feliks Mägusat, seniseid juhatuse liikmeid ning tegevmeeskonda töö eest, mis on viimase kolme aasta jooksul tehtud. Pidev ja stabiilne valdkonna kasv ning läinud aastal võidetud maailma parima konverentsiturunduse auhind – “konverentsiturismi Oscar” – on vaid mõned näited sellest, et kuigi oleme väikesed, siis nutikalt tegutsedes äratame tähelepanu” lisas Sarapuu. “Kui vaatame järgmiste aastate väljakutseid, siis selleks on kahtlemata konverentsikeskuse rajamine. Ilma selleta ei ole võimalik konverentsiturismi arenguhüpe. Samuti on väga oluline, et jätkuvalt ühiselt panustame valdkonna arengusse ja Eesti tutvustamisse – riik, omavalitsused ning ettevõtjad.”

Eesti Konverentsibüroo juhatus valitakse kolmeks aastaks. Juhatussese kuuluvad juhatuse esimees Ott Sarapuu, juhatuse liikmed Evelin Tsirk, Helen Kalberg, Külli Karing, Malle Pottsepp, Aivar Sirelpuu, Raigo Triik, Feliks Mägus.

Lisainfo:
Kadri Karu, Eesti Konverentsibüroo tegevjuht
Tel 51 58 240
kadri.karu@ecb.ee
www.ecb.ee
 

MTÜ Eesti Konverentsibüroo  on 2008.a. asutatud liikmepõhine konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuseks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid ning riiki ja omavalitsusi ja teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks EASi Turismiarenduskeskusega. EKB on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni ICCA (International Congress and Convention Association) liige.

Riine Tiigi

Turundusjuht