Uudised

Algab Aasta Konverentsitegu 2019 kandidaatide esitamine

Eesti Konverentsibüroo kuulutab välja traditsioonilise Aasta Konverentsiteo valimise, et tunnustada eelmisel aastal Eestis toimunud olulise tähtsusega rahvusvahelisi konverentse, leidlikke konverentsilahendusi ning silmapaistvaid isikuid, kes on oluliselt panustanud konverentsivaldkonna arengusse Eestis.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on rahvusvaheliste konverentside võõrustamine Eestis meie teadusvaldkondade ja erialade jaoks ääretult tähtsaks arengut toetavaks tööriistaks: “Sellistel sündmustel sõlmitakse Eestile olulisi äri- ja teaduskontakte ning Eesti on rahvusvaheliselt nähtav eri valdkondade kompetentsikeskusena. Konkursiga soovime tunnustada organisatsioone ja isikuid,  tänu kellele on erinevad olulised rahvusvahelised tippsündmused Eestis möödunud aastal aset leidnud”.  Samuti toovad konverentsid olulist majanduslikku kasu Eestile,  andes tööd nii Eesti turismisektorile kui paljudele teistele teenusepakkujatele.“

Kokku saab konkursil kandiaate üles seada 4 kategoorias:

 • Aasta Konverentsitegu 2019 – rahvusvaheline konverents üle  300  osalejaga.
 • Aasta Konverentsitegu 2019 -– rahvusvaheline konverents  100 – 300 osalejaga.
 • Leidlik Konverentsilahendus 2019 – uudne või eriline lahendus, mida rahvusvahelise konverentsi korraldamisel on kasutatud.
 • Edukas taotleja 2019 – organisatsioon või isik, kes 2019. aastal võitis Eestisse vähemalt 100 osavõtjaga rahvusvahelise konverentsi korraldamise õiguse tulevatel aastatel (2020 või hiljem)

Konkursil osalemise tingimustega saab tutvuda ja kandidaate üles seada Eesti Konverentsibüroo kodulehel  22. jaanuarini.

Aasta Konverentsitegu 2019 konkursi võitjad kuulutatakse välja 19.veebruaril Tallinna Teatri- ja Muusikaakadeemias toimuval pidulikul vastuvõtul.  Konkursi žüriisse kuuluvad kõik MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmed.

Tänavu valitakse aasta konverentsitegu 9. korda.  Eelmistel aastatel pälvisid tunnustuse:

 • Aasta konverentsitegu 2018: Euroopa organisatsiooniuurijate ühenduse EGOS kollokvium
 • Aasta Konverentsitegu 2017: Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumine ja Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni (EAAP) aastakonverents.
 • Aasta Konverentsitegu 2016 : 8. Rahvusvaheline Balti Anestesioloogia ja Intensiivravi Kongress
 • Aasta Konverentsitegu 2015: 25. Põhjamaade-Balti Kardioloogide Kongress
 • Aasta Konverentsitegu 2014: Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni 37. aastakongress
 • Aasta Konverentsitegu 2013: Euroopa Alushariduse Uurijate Liidu 23. konverents
 • Aasta Konverentsitegu 2012 : Routes Europe 2012
 • Aasta Konverentsitegu 2011: Euroopa Jaapani-uuringute XIII kongress

 MTÜ Eesti Konverentsibüroo  on 2008.a. asutatud liikmepõhine konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuseks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid ning riiki ja omavalitsusi ja teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks EASi Turismiarenduskeskusega. EKB on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni ICCA (International Congress and Convention Association) liige.

Riine Tiigi

Turundusjuht