Saadikuprogramm

Aasta Konverentsitegu auhind

Eesti Konverentsibüroo korraldab igal aastal Aasta Konverentsiteo auhinna konkurssi. Konkursi eesmärgiks on tunnustada Eestis tegutsevaid konverentsikorraldajaid, õnnestunud konverentse, innovaatilisi konverentsilahendusi ning silmapaistvaid isikuid, kes on oluliselt panustanud Eesti konverentsiturismi arengusse.

Samuti teadvustada avalikkusele konverentsiturismi olulisust ning innustada Eesti erialaspetsialiste oma valdkonna sündmusi Eestisse kutsuma. Konkursil saavad osaleda Eestis toimunud hästi õnnestunud rahvusvahelised konverentsid, millel  vähemalt 40% osalejatest olid välismaalt.

Kandidaate saab üles seada neljas kategoorias:

  • Aasta Konverentsitegu – rahvusvaheline konverents, millel osales vähemalt 300 konverentsidelegaati (neist vähemalt 40% välismaalt); mille Eestis toimumine on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka meie riigile laiemalt.
  • Innovatiivseim konverentsilahendus – uudne või eriline lahendus, mida konverentsi korraldamisel on kasutatud. Näiteks innovatiivsed tehnoloogiad, erilised konverentside toimumiskohad või formaadid, unikaalsed vaba aja programmid või muud uuenduslikud, loovad ja leidlikud lahendused.
  • Edukas taotleja – organisatsioon või isik, kes on 2018. aastal võitnud Eestisse vähemasti 100 osavõtjaga rahvusvahelise konverentsi korraldamise õiguse tulevatel aastatel (2019 või hiljem).

Kandidaatide esitamine: 

 

Kandidaadid palume esitada hiljemalt 14. jaanuariks 2019.  Võitjad valivad EKB liikmesorganisatsioonid hääletuse teel ning need kuulutatakse välja Eesti Konverentsibüroo konverentsisaadiku programmi tänuüritustel veebruaris 2019.

“Aasta Konverentsitegu” auhinda on välja antud alates 2011. aastast. Varasemate võtjatega saab lähemalt tutvuda siit.