“Aasta Konverentsitegu” on Eesti Konverentsibüroo korraldatav konkurss tunnustamaks eelmisel aastal Eestis toimunud olulise tähtsusega rahvusvahelisi konverentse, leidlikke konverentsilahendusi ning silmapaistvaid isikuid, kes on oluliselt panustanud konverentsivaldkonna arengusse Eestis.
“Aasta Konverentsitegu” auhinda antakse välja alates 2011. aastast.

„Aasta Konverentsitegu“ konkurss toimub igal aastal jaanuaris. Aasta Konverentsitegu tiitlile oodatakse kandideerima sündmusi, mille toimumine Eestis on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu selle läbiviijale, valdkonnale laiemalt ning Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele.
Osaleda saavad rahvusvahelised mitmepäevased konverentsid, mille delegaatidest vähemalt 40% olid välismaalt. Auhinnad antakse välja järgmistes kategooriates:

  • Aasta Konverentsitegu – mitmepäevane kohapeal toimunud konverents, millel osales 100-300 konverentsidelegaati, neist vähemalt 40% välismaalt.
  • Aasta Konverentsitegu – mitmepäevane kohapeal toimunud konverents, millel osales vähemalt 300 konverentsidelegaati, neist vähemalt 40% välismaalt.
  • Aasta Korporatiivsündmus – mitmepäevane Eestis kohapeal toimunud korporatiivsündmus, millest võttis osa vähemalt 300 osalejat, neist vähemalt 40% välismaalt.
  • Innovatiivne Konverentsilahendus – uudne või eriline lahendus, mida konverentsi korraldamisel on kasutatud. Näiteks innovatiivsed tehnoloogiad, erilised konverentside toimumiskohad või formaadid, unikaalsed vaba aja programmid või muud uuenduslikud, loovad ja leidlikud lahendused.
  • Edukas Taotleja – organisatsioon või isik, kes on eelneva aasta jooksul võitnud Eestisse vähemalt 100 osavõtjaga rahvusvahelise konverentsi korraldamise õiguse.

Auhinna kandidaate võivad esitada kõik Eesti Konverentsibüroo liikmed ja Eesti Konverentsisaadiku programmis osalejad.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 18.jaanuar 2023. Kandidaate saab esitada täites elektroonilise ankeedi. Mitme kandidaadi esitamise soovi korral tuleb täita eraldi ankeedid.
Konkursi žüriisse kuuluvad kõik MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmed. Võitjad kuulutatakse välja veebruaris toimuvatel konverentsisaadikute programmi pidulikel tänuüritustel Tallinnas ja Tartus.


Tutvu Aasta Konverentsitegu auhinna varasemate võitjatega siin.