Uudised

Alates 26.augustist hakkavad kehtima rangemad piirangud üritustele

Alates homsest, 26. augustist hakkavad kehtima karmimad koroonapiirangud.

Kõikides avalikes siseruumides, kus ei nõuta koroonatõendit, tuleb kanda maski.

See puudutab eelkõige kaubanduskeskusi ja poode, kuid ka muid teenust pakkuvaid asutusi, näiteks panku ja postimaju. Teisisõnu tuleb maski kanda kohtades, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal ja kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu.

Maskikandmise kohustusest on vabastatud kuni 12-aastased lapsed või inimesed, kellele on see tervislikel või muudel olulistel põhjustel vastunäidustatud.

Koroonatõendit tuleb 26. augustist hakata alates 18. eluaastast esitama kõikide allpool nimetatud tegevuste ja ürituste puhul nii avalikes sise- kui ka väliruumides.

See tähendab, et COVID-i tõendit tuleb esitada sportimisel, treenimisel, noorsootöös, huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes; spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel; saunades, spaades, veekeskustes ja ujulates; avalikel koosolekutel ja üritustel, sealhulgas teatris, kinos, kontserdil, konverentsil; muuseumites ja näitusasutustes; meelelahutusteenustel ja restoranides kohapeal söömisel-joomisel.

Kui inimesel ei ole koroonatõendit, aga soovib siiski üritusel osaleda, peab ta kohapeal tegema kiirtesti.

COVID-i tõendit ei ole vaja esitada, kui restorani sisenetakse tellitud toidu kaasaostmiseks, kuid sel juhul tuleb siiski kanda maski.

Kõikidelt osavõtjatelt tuleb nakkusohutust kontrollida ka siis, kui tegevus või üritus toimub teenuse osutamise kohas, näiteks restorani rentimisel või teatrietenduse tellimisel.

Siseruumi ürituste puhul on lisaks koroonatõendile vaja ka tagada osalejate hajutatus ja desinfitseerimisnõude täitmine.

Maski tuleb jätkuvalt kanda ühistranspordis, sealhulgas rongis ja praamil.

Alla 18-aastaste isikute nakkusohutust ei pea kontrollima.

Koroonatõendit ei tule kontrollida piiramatu territooriumiga väliüritustel.

Koroonaviiruse testi saab nüüdsest teha ka apteegis. Apteekides tehtud kiirtesti tulemus kehtib kuni 48 tundi ja seda saab kasutada ainult riigisisese koroonatõendina.

Riine Tiigi

Turundusjuht