Uudised

Green Key keskkonnamärgise taotlemine ja pikendamine sel aastal tasuta

Hea uudis eesti turismiettevõtjatele – EAS andis teada, etkõik ettevõtted, kes omavad Green Key märgist, tänavu aastamaksust vabastatud. Samuti on tasuta Green Keyga liitumine.

Lisainfo Green Key märgise kohta:

Mida teha selleks, et ettevõte oleks keskkonnahoidlikum? Kuidas keskkonnahoidlikkus aitab ettevõttel säästa kuludelt, tõsta mainet ning mis kõige olulisem, hoida meie kaunist loodust?

Green Key on turismiettevõttele hea võimalus edukamalt majandada ning näidata ka väljapoole, kuidas saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel.

Märgisega saavad liituda:

  • majutusettevõtted
  • atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapargid, lõbustuspargid, loomaaiad)
  • konverentsikeskused

Green Key märgise taotlemiseks peab ettevõte või organisatsioon täitma Green Key kohustuslikke kriteeriume. Igal järgneval aastal tuleb ettevõttel täita lisaks kohustuslikele kriteeriumite ka kasvavas joones soovituslikke kriteeriume.

Green Key diplom omistatakse üheks aastaks, misjärel tuleb esitada taotlus märgise pikendamiseks.

Green Key sai alguse 1994. aastal Taanist ning tänaseks on märgisega liitunud 57 riiki üle maailma. Green Key rahvusvaheliseks eestvedajaks on FEE (Foundation for Environmental Education).  Green Key üldkehtivate juhendmaterjalidega saad tutvuda siit.

2001. aastal liitus kvaliteedisüsteemiga ka Eesti. Märgist koordineerib Eestis EASi turismiarenduskeskus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega.

Lisainfot leiab neilt kodulehtedelt:

https://www.puhkaeestis.ee/et/keskkonnamargise-green-key-taotlemine-ja-pikendamine-sel-aastal-tasuta

https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/kvaliteet-turismis/roheline-voti

 

Riine Tiigi

Turundusjuht