Blogi

Tallinna kümme parimat muuseumi ürituste korraldamiseks

Kuidas muuta oma üritus meeldejäävaks ja eristuvaks? Mõnikord on lihtsaks lahenduseks mitte-traditsioonilise toimumiskoha kasutamine. Kogusime kokku  Tallinna parimad muuseumid, mis sobilikud kas vastuvõttude, pidulike õhtusöökide või lihtsamate seminaride korraldamiseks.

Lennusadam

Põhja-Euroopa põnevaimas meremuuseumis kunagistes vesilennukiangaarides saab korraldada ka põnevaid vastuvõtte, gala-õhtusööke, konverentsi ava- või lõpuüritust. Lennusadama erakordne atmosfäär ei vaja lisadekoratsioone, sest üritused toimuvad otse eksponaatide keskel – isegi allveelaev Lembitut võib kasutada nt esineja lavana. Lennusadam mahutab:  püstijalavastuvõtud kuni 1500 inimesele, pidulikeks vastuvõttudeks ja gala-õhtusöökideks banketistiilis kuni 800 inimesele.

Loe lisaks ürituste korraldamise kohta Lennusadamas: http://meremuuseum.ee/lennusadam/firmapeod-vastuvotud/

Fotografiska

Telliskivi loomelinnaku südames ajaloolises „Punase maja“ tööstushoones asuv fotokunsti tutvustav Stockholmi Fotografiska näitusekeskuse filiaal, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotografiska Tallinna kontseptsioon hõlmab näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning disainipoodi. Ürituste korraldamiseks on võimalik rentide 1.korruse pinda.

Kadrioru loss –  Kadrioru kunstimuuseum

1718.a. valminud Peeter I suveresidentsiks ehitatud Kadrioru lossis on välja pandud Lääne-Euroopa ja Vene kunsti teosed 16.-20.sajandini. Lossi tähelepanuväärne peasaal on Põhja-Euroopa barokkarhitektuuri parimaid näiteid. See on suurepärane koht kontsertideks ja pidulikeks vastuvõttudeks. Kadrioru lossi pea- ja banketisaalis saab korraldada üritusi kuni 200 inimesele.  Kadrioru lossi Lilleaia poolne suurepärase vaatega rõdu sobib väikesteks iseseisvateks vastuvõttudeks (kuni 100 külalist) või lisapinnaks lossi pea- ja banketisaali ürituste juurde

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Kadrioru lossis: https://kadriorumuuseum.ekm.ee/teenused/ruumide-kasutamine/

Kumu kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi peahoone, kus on väljas Eesti kunsti ajaloo püsinäitus, samuti väljapanekud kohalikust ning rahvusvahelisest nüüdisaegsest kunstist. Lisaks näitusesaalidele on Kumus ka kõrgtasemel tehnikaga varustatud auditoorium 245 istekohaga. Saal sobib konverentside ja kontsertide korraldamiseks ning filmivaatamiseks.  Soovi korral saab konverentsile tekitada lisaväärtuse näituste külastamisega. Kumu fuajees saab korraldada vastuvõtte kuni 250 külalisele.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta KUMUS: https://kumu.ekm.ee/kumu-auditoorium/konverentsikorraldajale/

Maarjamäe loss – Eesti Ajaloomuuseum

Pirita promenaandi läheduses asuv endine vene krahvi Orlov-Davõdovi suvemõis avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Maarjamäe lossi 134 m2 suurune suvesaal sobib pidulike õhtusöökide ja vastuvõttude, samuti kontsertide ja seminaride korraldamiseks. Saali seinal on eksponeeritud Evald Okase monumentaalne maal “Rahvaste sõprus”, mida on vajadusel võimalik kinni katta. Suvesaal mahutab auditooriumistiilis kuni 120 inimest, banketistiilis kuni 72 ja püstijalavastuvõtul kuni 150 inimest. Maarjamäe lossi kaminasaal on lossi eraldi tiivas asuv 95 m2 suurune ruum, mis sobib nii pidulike sündmuste kui ka seminaride ja koosolekute korraldamiseks. Saal mahutab auditooriumistiilis kuni 80 inimest, banketistiilis kuni 60 ja püstijalavastuvõtul kuni 150 inimest.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Maarjamäe lossis: https://www.ajaloomuuseum.ee/teenused/ruumide-rent/maarjamae-lossiruumid

Eesti Filmimuuseum

Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutsev Eesti Filmimuuseum sai 2017.a. uue hoone Maarjamäe lossipargis. Filmimuuseumisse juhatab lossiparki läbiv “punane vaip”, millel kõndides võib igaüks end tunda filmistaarina.  Filmimuuseumi  hoones on ka tõusva asetuse ja mugavate istmetega  210-kohaline kino- ja konverentsisaal.  Ruumis on  9 x 5 m ekraan, 4K digitaalne projektsioonisüsteem,  digitaalne audiosüsteem koos kõlarite ja võimenditega.  Filmimuuseumi Ajutiste näituste saal on ca 100m2 suurune ruum kohviku kõrval, mida saab kasutada ka eraldi ürituste läbiviimiseks. Koos kohvikualaga moodustub pikliku kujuga 200m2 ruum, kus püstijala üritusel saab osaleda kuni 200 inimest.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Filmimuuseumis: https://www.ajaloomuuseum.ee/teenused/ruumide-rent/filmimuuseumi-ruumid

Rocca al Mare Vabaõhumuuseum

Looduskaunis välimuuseum tutvustab Eesti 18.-20.sajandi maaelu ja pakub ehedat keskkonda koosviibimisteks. Muuseumi talukompleksides saab ülevaate erineva jõukusega perede elust endistel aegadel. Seal on kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur ja palju muud. Seminare, konverentse ja muid üritusi saab korraldada nii Kolu kõrtsis, setu talus, peipsivene majas, Kuie koolis, Sutlepa kabelis, kiigeplatsil, külaväljakul kui talu hoovides.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis: https://evm.ee/est/tee-oma-uritus

Energia Avastuskeskus

Kultuurikatla vahetusse lähedusse jääv Energia avastuskeskus asub rohkem kui 100 aastat tagasi rajatud Tallinna vana elektrijaama masinamajas, mis on renoveeritud põneva ekspositsiooniga teaduskeskuseks. Keskuse 1930-ndate stiilis välgusaal on põnev paik vastuvõttude korraldamiseks, keskuse üldisest melust eraldatud seminariruumid sobivad hästi koosolekute, konverentside, koolituste ja muudegi sündmuste korraldamiseks. Välgusaalis on 850 mpõrandapinda ja mahutab vastuvõtule kuni 400 külalist. Lavaks saab kasutada välgusaaliga ühendatud teadusteatrit.  Sündmustele saab tellida ka teadus- või ajalooteemalist eriprogrammi.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Energia Avastuskeskuses: https://www.energiakeskus.ee/ruumirent/

Tallinna Teletorn

Eesti kõrgeimast ehitisest avanev vaade teeb teletornist hinnatud koha eriliste sündmuste tähistamiseks. Kuidas sobiks nt „Privaatne Pilvepiiri konverents“, „Päikesetõusu seminar koos joogaga“ , „Lennukate mõtete koosviibimine“?   21. korruse panoraamkorrus asub 170 meetri kõrgusel ning pinda on kokku 600 ruutmeetrit, kuhu mahutatakse kenasti ära kuni 100 külalist, esineja, bändi, DJ, õhtujuhi, toitlustuse. 2. korruse teatristiilis kinosaal annab võimaluse unikaalse sündmuse korraldamiseks tänu ajaloolisele Dolores Hoffmanni vitraažile ja suurele kinoekraanile.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Teletornis: https://www.teletorn.ee/ruumide-rent/ruumid/

Vabamu – Okupatsioonide ja vabaduse muuseum

Muuseum jutustab lugusid okupatsioonidest, vastupanust, taastamisest ja vabadusest.  Ürituste korraldamiseks sobivad suur vabaduse saal, konverentsisaal ja arutelutuba. Külalised saavad soovi korral tutvuda kaasaegse püsinäitusega. 63,7 m2 suurune kardinaga eraldatav auditooriumistiilis konverentsisaal sobib hästi seminaride, konverentside, loengute, esitluste ja filmiõhtute jaoks, mahutab auditooriumstiilis 54 inimest. Vabamu 507 m2 peasaal sobib kontsertide, esitluste ning pidulike ürituste ja vastuvõttude korraldamiseks. Mahutavus: pukklaudadega 100 inimest, auditooriumistiilis istekohtadega 150 inimest.

Lisainfo ürituste korraldamise kohta Vabamus: https://www.vabamu.ee/korralda-sundmus

 

Blogipostituse allikas:  Muuseumide kodulehed ja Tallinna konverentsikorraldaja  koduleht:  https://www.visittallinn.ee/est/konverents/konverentsikohad

 

Riine Tiigi

Turundusjuht