Uudised

Välisturistidest kulutavad Eestis kõige enam konverentsidel käijad

Kõige enam kulutavad Eestis oma reisi käigus raha konverentside külastajad, selgub statistikaameti välisturistide Eesti külastamise uuringust.

Turistid, kes saabuvad lennukiga, kulutavad Eestis keskmiselt 400 eurot, laevaga saabunud 300 ja maanteed pidi tulnud turistid keskmiselt 200 eurot. Konverentsidel osalevate inimeste keskmised kulutused on 1000 eurot.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer ütles ERR-ile, et kulutamist mõjutab reisitüübi eripära.  Vürmer selgitas konverentidel osalejate suurt keskmist kulutussummat sellega, et need inimesed ööbivad sihtkohas kolm kuni viis ööd (tüüpiliselt kõrgema taseme hotellides), söövad heades restoranides ja osalevad suuremal või vähemal määral ka mõnes vaba aja programmis (ekskursioonid või erialased tutvumiskäigud, ööklubid).

Vürmeri sõnul on äriturismi kasvu aluseks konverentsikeskuste rajamine ja ärikliendile sobiva tasemega (ehk nelja- ja viietärnihotellide) hotellikohtade arvu suurendamine. Vürmer lisas, et oluline on ka konverentsi- ja ärituristide jaoks täiendavate lennuliinide avamine, sobima peavad nii lennuajad kui lennukite suurused.

“Uute lennuliinide avamine loob lisaks turismile täiendavaid võimalusi ka Eesti ettevõtete toodete ja teenuste ekspordiks ning välisinvesteeringute Eestisse toomiseks,” sõnas Vürmer.

Vürmeli sõnul kasvavad välisresidentide kulutused Eestis: 2015. aastal kulutati kokku 1,31 miljardit eurot ning aasta hiljem 1,34 miljardit eurot. Keskmiselt veedavad turistid Eestis 2,5 ööd. Lennureisijad veedavad keskmiselt 3,9 ööd ning laevareisijad 2,4 ööd.

Allikas: ERR

Riine Tiigi

Turundusjuht