Uudised

Eesti võitis äriturismi Oscari!

Eesti aja järgi eile hilisõhtul lõppes Ameerika Ühendriikides Houstonis äriturismi maailmakongress, kus parima äriturismi turunduse auhinna sai Eesti Konverentsibüroo.

Kampaania „Go Wild, Choose Estonia“ on välja töötanud  Eesti Konverentsibüroo väike tiim väga piiratud eelarvega, kuid seda on rahvusvahelises plaanis vähe tuntud sihtkoha tutvustamiseks väga edukalt rakendatud, öeldakse äriturismi edendava rahvusvahelise katusorganisatsiooni ICCA (International Congress and Convention Association) pressiteates.

ICCA 58. kongressil osales 1000 delegaati 75 riigist. Konkursil Best Marketing Award, kust seekord oli rekordarv osavõtjaid, olid Eesti konkurentideks finaalis Itaalia ja Sydney äriturismi edendajad (Convention Bureau Italy ja Sydney Convention Center). Finalistid valis ICCA žürii, võitja selgitas kohapealne hääletus, mille tulemuse otsustasid poole ulatuses samuti žürii ja poole ulatuses delegaadid saalis.

„Oleme professionaalsete turundajatena saanud väga suure tunnustuse ja teised sihtkohad tahavad meie kogemusest õppida. Tänu sellele võidule on Eesti  tõusnud rahvusvaheliste konverentsisihtkohtade seas täiesti uude liigasse,“ ütles Eesti Konverentsibüroo juht Kadri Karu, auhinnatud kontseptsiooni üks loojatest, kes Eesti kui äriturismi sihtkoha turundamist maailmakongressil esitles.

„Äriturismi osakaal Eesti turismis on aasta-aastalt tõusnud, läinud aastal kasvas ärituristide ööbimiste arv 8%. Me tahame seda segmenti jätkuvalt kasvatada, sest äriturist jääb mitmeks ööks, tarbib kvaliteetsema ja kallima segmendi teenuseid, levitab head sõnumit kodumaal oma laiale kultuuri- ja teadmistehuvilisele suhtlusvõrgustikule,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli. „Kõik äriturismi edendavad partnerid Eestis teevad väga head sisulist tööd, kuid Eesti kui konverentsimaa hüppeliseks arenguks oleks nüüd vaja, et ka infrastruktuur tuleks järele – ehk Eesti tõepoolest vajab uut, suuri rahvusvahelisi konverentse teenindavat konverentsikeskust.“

Äriturismi turunduse auhinda Best Marketing Award andis ICCA välja 22. korda. Eesti on äriturismi arendava rahvusvahelise katusorganisatsiooni ICCA liige aastast 2008.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo (inglise keeles Estonian Convention Bureau) on liikmepõhine konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid ning riiki ja omavalitsusi ja teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks EASi Turismiarenduskeskusega.

Riine Tiigi

Turundusjuht