Uudised

Tartus toimub Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day 2022

Sel nädalal leiab Tartus aset Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp day 2022. Esinejaid tuleb kohale üle kogu maailma. Kuuendat korda toimuv ärifestival toob Tartusse rekordarvu rahvusvahelisi esinejaid, festivali ajaloo suurima demoala ning enneolematult mahuka seminariprogrammi. Osalejaid oodatakse tänavu üle 3500 nii Eestist kui välismaalt.

Festivali fookuses on tänavu innovatsioon ja ettevõtlik mõtteviis, mida vaevad kahel laval  erinevate valdkondade tippettevõtjad ja eksperdid. Festivali esimesel põhipäeval räägitakse uutest tehnoloogiatest energeetika, transpordi, toidu, (kosmose)lennunduse ja targa linna lahenduste vallas. Teine festivalipäev keskendub ettevõtlusoskustele ja inspiratsioonilugudele.

Sisukas festivalikava pakub tegevusi kõigile ettevõtlushuvilistele. Festivali eelürituste päeval 24. augustil on kavas mitukümmend eriilmelist kõrvalüritust, sealhulgas eraldi programm juhtidele, mille fookuses on rohepööre, logistika ja muudatused metallitööstuses. sTARTUp Pitching konkursil võistlevad üle 350 000 eurose auhinnafondi nimel regiooni 40 parimat iduettevõtet. Festivali demoalal tutvustab innovatiivseid lahendusi üle 80 organisatsiooni. Lisaks on festivalil eraldi noorteala 10-19–aastastele noortele koos põneva eakohase programmiga.

Festivali kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus. Fractory ja Swedbank.

Tutvu sTARTUp Day 2022 programmiga.

Allikas: sTARTUp Estonia, Tartu linn

Riine Tiigi

Turundusjuht