Uudised

Tartu konverentsisaadikud tutvusid põnevate kohtadega Tartumaal

Koostöös Visit Tartuga külastas Tartu konverentsisaadikute klubi eelmisel nädalal Tartumaad, avastamaks kohti, kuhu konverentsi võõrustajana viia oma külalised piirkonna tutvustamiseks mõnusale poolepäevasele väljasõidule.Isegi Tartu inimesed olid üllatunud, et vaid poole tunni sõidu kaugusel Tartust on mitmeid toredaid kohti, mille külastamisega tutvustada Lõuna-Eestit ja heal tasemel teenindust väljaspool linnakeskkonda!

Külastasime Luke mõisa, mis pakub lisaks seminari pidamise võimalusele maitsvat lõunasööki, ilusa ilmaga ka mõisahoone terrassil (20-25 inimesele). Mõisa keraamikatöökoda äratab tähelepanu oma ahju ja hulga keraamikaga.

Viinamärdi Talus ja Meiereis valmistatakse Itaalia kirega juustu Eesti piimast! Lambad on toodud Prantsusmaalt, juustuvalmistajast peremees on Itaaliast ning perenaine Mari tutvustab kirglikult, kuidas lambaid peetakse ning milliseid lamba- ja lehmapiima juuste ning jogurtit valmistatakse. Juustude maitsmine pärast ringkäiku laudas ning kui parasjagu tootmine pooleli ei ole, ka meiereis, on lausa kohustuslik, et mõista pererahva kirge.

Järiste veinitalu oli kunagi Luke mõisa kõrts. Järiste Veinitalus pakutakse joogikunsti kohapeal kasvatatud viinamarjadest. Nende Kuld Rosé 2022 on kuulutatud Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt aasta veiniks 2023! Väiksema või suurema grupiga (kuni 40-45 inimest) on mõnus istuda pergolas ning tutvuda kohapeal valmistatavate jookide ja nende lugudega. Järiste on populaarne koht, kus oma söögisoov jookide degusteerimise juurde tuleb ette broneerida, et pererahvas teaks suure pitsaahju õuel kuumaks ajada. Väiksema vaevaga saab jookide kõrvale Viinamärdi juuste maitsta.

 

Riine Tiigi

Turundusjuht