Uudised

Tallinnas toimub sellel aastal ligi 90 kõrgetasemelist rahvusvahelist võistlust

Käesolev aasta toob Tallinnasse ligi 90 kõrgetasemelist rahvusvahelist võistlust, mille seas on ka 21 maailma- ja Euroopa meistrivõistlust ning maailma- ja Euroopa karikavõistlust. Tänavuste rahvusvaheliste spordiürituste korraldamist toetab Tallinn ühtekokku enam kui 865 000 euroga.

Sel aastal toovad korraldatavad tiitli- ja suurvõistlused Tallinnasse tuhandeid tipp-, noor- ja harrastussportlasi enam kui 100 riigist üle maailma. Suuri ja erilisi sündmusi toimub aasta vältel pea igas kalendrikuus. Aasta algas tipptasemel iluuisutamise võistlustega Tondiraba jäähallis, kus leidsid aset ISU iluuisutamise EM ja esmakordselt ka ISU iluuisutamise nelja kontinendi meistrivõistlused.

Aasta jooksul korraldatakse Eesti Curlingu Liidu eestvedamisel suisa neljal korral erinevate võistlusklasside maailmakarika etappe. „Nelja maailmakarikaetapi korraldamine Tondiraba jäähallis on võimalik tänu kahele asjaolule. Eelkõige seetõttu, et Tallinnas on kõikidele nõuetele vastav areen ja head koostööpartnerid, teiste seas Tallinna linn,“ rääkis Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Harri Lill. „Lisaks heal tasemel korraldatavatele võistlustele hinnatakse kõrgelt ka siinseid treeningvõimalusi, mis toob igal aastal Tallinnasse treeninglaagritesse aina enam välissportlasi, mistõttu on Tondiraba jäähall maailma tippmängijate seas üha enam populaarsust kogunud.“

Juba mitmendat korda on Eesti Jäähokiliit toonud Eestile õiguse korraldada Tallinnas Tondiraba jäähallis U18 vanuseklassi MM teise divisioni turniiri. Eesti Jäähokiliidu presidendi Rauno Parrase sõnul on sedavõrd suurte turniiride korraldusõiguse saamine kinnituseks, et Tondiraba jäähall on maailmatasemel võistluskeskus.  „Tondiraba jäähallis toimub aina enam erinevaid suurvõistlusi, ent see toob paraku välja ka ühe kitsaskoha, nimelt jääväljakute nappuse Tallinnas,“ rääkis Parras.

Traditsioonilise naiste epeevehklemise maailmakarikaetapi ja Tallinna Mõõga võistluse kõrval toimuvad sel aastal esmakordselt Eestis U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. „Vehklemise tiitlivõistluse korraldamisõiguse teeb eriliseks see, et Euroopa meistrivõistlustel on kavas spordiala kõik distsipliinid. Kui naiste epee maailmakarika etapil on kavas ainult üks distsipliin ehk epee, siis EMil on kavas epee, espadron ja florett nii meeste kui naiste arvestuses“, selgitas Heino Märks, Eesti Vehklemisliidu peasekretäri kohusetäitja. „Kui sel aastal on tegemist veel noorte ehk U23 vanuseklassi EM´iga, siis järgmine eesmärk on Eestisse tuua juba täiskasvanute Euroopa meistrivõistlused,“ lisas Märks.

Viimaste aastate tiitlivõistlustelt võidetud medalite arvu osas on veemotosport üks edukaim spordiala Eestis. Veemoto noorsportlastel avaneb sel aastal Eesti Veemoto Liidu eestvedamisel võimalus tiitlivõistluste medalite eest võistelda kodusel Harku järvel. Eesti Veemoto Liidu peasekretäri Algo Kuusi sõnul on liidul tiitlivõistluse võõrustamise üle hea meel. „Harku järve ja sealsete võimaluste näol on tegemist maailmas tunnustatud veemootorispordikeskusega, mis on 2016. aastal valitud ka maailma kolme parima veemoto keskuse hulka. Seda kinnitab ka tõik, et Harku järvel toimuvatel tiitlivõistlustel on tihti rohkem osalejaid kui mõneski teises võistluspaigas,“ rääkis Kuus.

Tiitlivõistluste kõrval on Tallinna linna märgilisemateks spordisündmusteks traditsioonilised Tallinna Maraton ja Ironman Tallinn. IRONMAN Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul on viimasel kahel aastal IRONMAN Tallinna tegemisi, nagu ka paljude teistegi võistluste toimumisi, oluliselt mõjutanud koroonapandeemia. „Sellest hoolimata on võistlus siiski alati toimunud ja järjepidevus pole katkenud. Kui kahel eelmisel aastal on piirangutest tingitult osalejate arvud jäänud soovitust väiksemaks, siis sellel aastal loodame stardis näha 3600 sportlast“, sõnas Juhanson.

Allikas: Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet

Riine Tiigi

Turundusjuht