Uudised

Kultuurisündmuse või konverentsi korraldaja riskide maandamiseks mõeldud erakorralise kahjuhüvitise kriisiabi voor nüüd avatud

Riigi 2021. aasta lisaeelarvega on nähtud ette rahalised vahendid COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi ja sellest tulenevate pikemaajaliste mõjude leevendamiseks, sealhulgas kultuurisündmuse või konverentsi korraldaja riskide maandamiseks. Antud meetme kogumaht on 2 miljonit eurot.

Meetme eesmärk on COVID-19 puhangust tingitud erakorralise kahjuhüvitise tagamine ja tõendatud kahju tekkimisel hüvitise maksmine Eestis aset leidva kultuurisündmuse või konverentsi korraldajale, kelle sündmus jääb ära või toimub tagatise taotlemise hetkel plaanitust väiksemas mahus Vabariigi Valitsuse või rahvusvaheliselt kehtestatud piirangute tõttu.

Kultuurisündmuse või konverentsi korraldaja riskide maandamiseks mõeldud erakorralise kahjuhüvitise kriisiabi on võimalik taotleda Kultuuriministeeriumist. Taotlusi võetakse vastu alates 28. juulist taotlemise elektroonilises keskkonnas.

Lisainfot vooru kohta, muuhulgas infopäeva salvestuse, leiab kodulehelt https://kul.ee/kriisiabi-erakorralise-kahjuhuvitise-tagamine.

Taotluse saab esitada maksimaalselt 2 kuud enne ja vähemalt kaks nädalat enne sündmuse või konverentsi algust.

Taotluste esitamine toetuste menetlemise süsteemi vahendusel https://toetused.kul.ee/et/login

 

Riine Tiigi

Turundusjuht