Uudised

Ilmunud on värske juhend sündmuse keskkonnasõbralikumaks muutmiseks

Tartu loodusmaja eestvedamisel Eesti-Vene koostööprojekti “GreenMind” toel valminud ja veebis kõigile kättesaadav “Praktiline juhend keskkonnasõbralike ürituste korraldamiseks” aitab kaardistada võimalusi oma sündmuse keskkonnamõju vähendamiseks ning pakub häid näiteid, kuidas see erinevatel festivalidel juba õnnestunud on. Korraldajate töö lihtsustamiseks on kokku kogutud ka keskkonnahoidlike teenuste ja toodete näited koos pakkujate kontaktidega.

Olenemata sündmuse suurusest ja olemusest võiks iga organiseerija mõelda, kuidas korraldada üritus keskkonnasõbralikumalt ning tekitada vähem jäätmeid. Selleks on Tartu loodusmaja koostöös Eesti suurte ürituste korraldajatega pannud kokku häid praktilisi näpunäiteid sisaldava juhendi.

Eestis on mitmeid festivale, kus keskkonnamõjude vähendamisele on juba mitu aastat palju tähelepanu pööratud.  Julgetakse mõelda teistmoodi ning katsetada uusi tooteid ja teenuseid. Et ka teised ürituste korraldajad nendest headest näidetest inspiratsiooni saaks, siis leiab häid nõuandeid oma ettevõtmiste keskkonnasõbralikumaks muutmiseks värskest juhendist, mida on võimalik  alla laadida Tartu loodusmaja kodulehelt. Lisaks on kokku koondatud erinevaid näited ja viited keskkonnasõbralike toodete ja teenusepakkujate kohta, kuna ürituste korraldajatel on tihti keeruline leida üles väiksema ökoloogilise jalajäljega teenus.

Allikas: Tartu loodusmaja

Riine Tiigi

Turundusjuht