Uudised

Fotografiska laieneb maailma suurimaks erakunstimuuseumiks

Rahvusvaheline fotomuuseum avab 2022. ja 2023. aastal uued filiaalid, Berliinis, Shanghais ja Miamis, saades nii maailma suurimaks erakunstimuuseumiks.

Fotografiska teatas tulevasest laienemisest Saksamaale Berliini (2022. aasta kolmandas kvartalis), Hiinasse Shanghaisse (2022. aasta kolmandas kvartalis) ja Floridasse Miamisse (2023. aasta teises kvartalis), saades sellega maailma suurimaks erakunstimuuseumiks. Seda nii filiaalide arvu, aastas korraldatavate näituste arvu ja kogupindala poolest. Praegu asub Fotografiska Rootsis Stockholmis (alates 2010. aastast), Eestis Tallinnas (alates 2019.aasta juunist) ja Ameerika Ühendriikides New Yorgis (alates 2019. aasta detsembrist). 

Yoram Roth, CultureWorksi juhatuse esimees:

Fotograafia on äärmiselt kommunikatiivne meedium, mis ei tunne keelt, rahvust ega kunstiteadmisi. Ka lihtsalt foto ees seistes võib vaataja leida tähenduse ja emotsionaalse seose. Fotografiska rahvusvaheline laienemine on olnud meie visioon juba ammu, nii et me ei jõua ära oodata, et saaksime jagada seda võrratut kogemust kogu maailma kultuurihuvilistega.

Josh Wyatt, CultureWorksi tegevjuht: Meil on väga hea meel, et saame töötada neis imelistes maailma linnades koos kõige andekamate arhitektide, disainerite ja kuraatoritega. Iga uus sihtkoht ja silmapaistev ruum peegeldab meie programmide, näituste, baaride ja restoranide kaudu kohalikku kultuuri, vaimu ja meeleolu. Ootame põnevusega unustamatu elamuse loomist oma külastajatele ja kasvavale ülemaailmsele liikmeskonnale.

Margit Aasmäe, Fotografiska Tallinn tegevjuht: Meil on rõõm ja au olla esimene koht, kuhu Fotografiska 2019.aastal Rootsist jõudis. Tänased laienemised lükkavad meid veelgi suuremale kultuuri – ja fotomaailma areenile, kuhu on põnev kuuluda, aga samas ka usume, et nii suudame veelgi olulisemat ja ägedamat programmi ja meie maja kogemust pakkuda. Meie sõbrakaardi omanikud saavad lisada järjest rohkemaid reisisihte oma plaanidesse, sest Fotografiskatesse saavad nad igalpool priilt sisse.

Kolm uut asukohta tugevdavad veelgi Fotografiska staatust tänapäevase muuseumielamusena. 

Muuseum hindab ja otsib uusi asukohti kultuuriliselt olulistes linnades, ajaloolise minevikuga linnaosades ja ainulaadsetes hoonetes, mida on võimalik loovalt ja otstarbekalt taaskasutada.

Ühendame fotograafia näitusepinnad kirevate kultuuriürituste, liikmeprogrammide, põnevate söögi- ja joogikohtade ning nutikalt kureeritud muuseumipoodidega. 

Ülemaailmne laienemisplaan järgneb muuseumi ühinemisele eraõigusliku töö- ja sotsiaalruumi NeueHouse’iga ning nende emaettevõtte CultureWorks asutamisele selle aasta alguses.

Fotografiskast

2010. aastal Stockholmis asutatud Fotografiska on koht, kus avastada maailmatasemel fotograafiat, mitmekülgseid programme, tipptasemel söögivalikut ja üllatavaid uusi vaatenurki. Fotografiska usub, et fotograafia muudab maailma teadlikumaks, korraldades dünaamilisi ja ainulaadseid näitusi erinevates fotožanrites ning kaasavates ja elamuslikes keskkondades. Tänu Fotografiska pühendunud rahvusvahelisele kogukonnale ja asukohtadele Stockholmis, New Yorgis ja Tallinnas, on see juhtiv ülemaailmne fotograafia ja kultuuri kohtumispaik.

 

 

Riine Tiigi

Turundusjuht