Uudised

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus rahastas tänavu 13 Eestis toimuva rahvusvahelise tippkonverentsi korraldamist

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) rahastas 13 Eestis tänavu toimuva rahvusvahelise tippkonverentsi korraldamist. Konverentse toetati kokku 350 000 euroga, kuid Eesti majandusse toovad need tagasi vähemalt 2 miljonit eurot.

Toetust rahvusvaheliste tippürituste korraldamiseks said:

  • Rahvusvaheline E-​Governance Conference 2025 (E-​riigi Akadeemia Sihtasutus)
  • BBBB 2024 conference (Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts)
  • DHNB2025 konverents (Eesti Kirjandusmuuseum)
  • EurBee 10 (Eesti Maaülikool)
  • ESPA (European Spas and Balneology  Congress) konverents Haapsalus 2025 (Haapsalu Linnavalitsus)
  • Impact Day 2024 (Impact Day MTÜ)
  • FutureLaw 2025 (LEGID LawTech OÜ)
  • sTARTUp Day 2025 (sTARTUp Day MTÜ)
  • 10th East European and Mediterranean Cerebral Palsy and Developmental Medicine Conference (MTÜ Skolioosiselts Katharina)
  • Green & Just Transition Conference 2024 (Sillamäe Lastekaitse Ühing)
  • Rahvusvaheliste arvutiteaduste tippkonverentside LiCS/ICALP/FSCD 2024 korraldamine (Tallinna Tehnikaülikool)
  • Ülemaailmne interaktiivse koostööõppe ja inseneripedagoogika konverents ICL2024 Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikool)
  • CIFU14 (Congressus XIV Internationalis Fenno-​Ugristarum, Tartu 2025) (Tartu ülikool)

„EIS toetab äri- ja teaduskonverentse, mis toovad siia maksujõulisi külastajaid ning kujundavad rahvusvaheliselt Eesti mainet tipptasemel erialasündmuste korraldamise paigana. Konverentside välisdelegaat toob uuringute järgi Eestisse reisi kohta 890 eurot, mis on kolm korda rohkem puhkuseturisti kulutatud keskmisest. Lisaks hindas värskes piiriuuringus üle 80% konverentsidelegaatidest, et nad külastavad lähima viie aasta jooksul Eestit ka puhkusesihtkohana. Puhkusereisile minnakse tavapäraselt aga koos pere ja sõpradega, nii et kasu konverentsiturismist on pikaajaline ja mitmekordne,“ ütles EISi turismijuht Anneli Lepp.

Tallinna Tehnikaülikoolis peetakse teaduskonverents, mis keskendub loodusteaduste, tehnika/tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika õpetajakoolitusele ning õppimise toetamisele läbi probleemõppe. „On suur au, et sellise maastaabiga üritus korraldatakse Eestis, sest nende õppeainete õpetamine on täna tähelepanu keskpunktis. Tegu on kõrgel tasemel konverentsiga, mille eelretsenseeritud artikleid tsiteerivad maailma juhtivad teadusinfo andmebaasid. Ootame konverentsile väliskülalisi kõigilt kontinentidelt,“ sõnas ICL 2024 konverentsi juht, TalTechi kaasprofessor ning rahvusvahelise inseneripedagoogika ühingu IGIP president Tiia Rüütmann.

Ka Eesti Maaülikooli EurBee 10 kongressi presidendi Risto Raimetsa sõnul toob teadusüritus Eestisse mesilastega seotud teadlasi üle maailma. “Meemesilaste ja looduslike tolmeldajatega seotud probleemid on väga aktuaalsed, teadussündmus toob Eestisse mesilastega seotud teadlasi kogemusi vahetama, ent aitame kindlasti kaasa ka Eesti kui atraktiivse reisisihtkoha tutvustamisele, tuues kongressi temaatikat arvestades välja Eesti loodusturismi tugevust,” lisas Raimets.

Viimase 10 aastaga on EIS toetanud Euroopa Liidu struktuurivahenditest rohkem kui 130 konverentsi toimumist kogumahus 3 miljonit eurot. Tulu on need toetatud rahvusvahelised konverentsid Eestile toonud kokku ligikaudu 20 miljonit eurot.

Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud toetus on mõeldud konverentsi rahvusvahelise konverentsi välisturundus-​ ja korralduskuludeks. Konverentsiprogramm peab hõlmama vähemalt kaht päeva ning järgima kestliku sündmuse korraldamise põhimõtteid. Samuti peab toetuse saamiseks olema tegu eri- või huvialase tippsündmusega, konverentsiks ei loeta koolitusi, õppereise, võistlusi, messe, töökoosolekuid või näitusi. Tallinnas toimuvale konverentsile peab saabuma vähemalt 200 välisosalejat, mujal Eestis vähemalt 100. Lävendid on erinevad, et motiveerida konverentside korraldamist ka väljaspool pealinna. Toetuse määr on 70 protsenti, millele lisandub taotleja omafinantseering.

Allikas: EIS

Riine Tiigi

Turundusjuht