Uudised

Euroopa Disainiauhindade Festival Tallinnas

 Tule ja saa osa Euroopa ühest suurimast disainifestivalist!

Sel aastal toimub Euroopa Disainiauhindade Festival (European Design Festival) 17.-19. juunil Tallinnas. Mainekas sündmus, kuhu kogunevad sajad disainerid tervest Euroopast (ja kaugemaltki), toimub taas füüsiliselt pärast kaheaastast pausi. Laiahaardeline programm on mõeldud nii loomeinimestele kui ka laiemale publikule.

Kolmepäevane meeleolukas festivaliprogramm koosneb erinevatest sündmustest: rahvusvahelisest disaini-konverentsist „Beyond Design“, töötubadest, näitustest, disaini jalutuskäikudest, disainibüroode avatud ustest ning vestlustest ja muidugi Euroopa disainiauhinnad (ED-Awards) tseremooniast!

Nii ED-Awards auhinnatseremoonia kui ka Disainikonverents 2022 „Beyond Design” toimuvad 18. juunil Kultuurikatlas. Konverentsil käsitletakse teemasid, mis on seotud nii disainivaldkonna enda tulevikuga kui disaini võimalustega tulevikuarenguid ja innovatsiooni mõjutada ning mis on seotud disaineri rolli, vastutuse, jätkusuutlikkuse ja multidistsiplinaar-sete tulevikuvisioonidega. Disainikonverentsi peaesinejad on rahvusvaheliselt hinnatuimad: jätkusuutlikkuse eestkõneleja, disainer, sotsioloog ja jätkusuutlikkuse provokaator Leyla Acaroglu, futurist Angela Oguntala (disainistuudiost Greyspace), professor, disaini- ja tehnoloogia eetik Ariel Guersenzvaig, loominguline strateeg ja probleemilahendaja Marksteen Adamson, Frederico Duarte, Isabel Inés “Ludita” ning paljud teised. Konverentsil esitletakse ka erinevaid huvitavaid lugusid juhtivatelt Euroopa disainiagentuuridelt. Esinejate kohta leiab rohkem infot Eesti Disainikeskuse kodulehel. Esinejate nimekiri on pidevalt täienev. 

Alates 2007ndast aastast on ED-Awards kokku toonud säravaimad Euroopas tegutsevad graafilise disaini, digitaalse disaini, teenusedisaini jt disainivaldkondade inimesed. Festivali missiooniks on tähistada Euroopa disaini, hõlbustada erinevate riikide disainerite omavahelist suhtlemist, saada inspiratsiooni ja luua võrgustikke, aidata avada erinevaid disainidistsipliine ja valdkonna uuemaid arenguid laiemale publikule. ED-Festival on varasemalt toimunud sellistes linnades nagu Stockholm, Zürich, Rotterdam, Helsingi, Istanbul, Viin, Porto ja Oslo. Tutvu festivali programmi ja piletiinfoga festivali kodulehel.

Riine Tiigi

Turundusjuht