Uudised

Eestis kogunevad koosolekudisainerid üle maailma

Neljapäeval, 6. veebruaril algab Viinistus maratonkoosolek Meeting Design Practicum 2020. Sündmusele Viinistus kogunevad erinevate riikide koosolekudisainerid, et 48-tunnise maratonnõupidamise raames mõelda välja lahendusi, kuidas pidada efektiivsemaid koosolekuid. Koosolekudisainerite aastakohtumine Meeting Design Practicum 2020 toimub Eestis koosolekuruumide vahendusplatvormi MySpotit eestvedamisel.

„Koosolekutele heidetakse peamiselt ette aja ja raha raiskamist, aga samas pole seni keegi suutnud välja mõelda koosolekutest tõhusamat juhtimismeetodit. Järelikult tuleb töötada koosolekute sisu kallal, et saada need efektiivsemaks, lühemaks, kaasavamaks ja eesmärgipärasemaks,“ selgitas Myspotit.com asutaja Hardi Kinnas. „Meil on juba olemas väga tõhusaid lahendusi – näiteks koosolekute viimine majast välja – aga ainult sellest ei piisa. Viinistus töötame eelkõige sisuliste lahendustega, sest kõige suurem raiskamine on seotud sellega, et koosolekud pole ette valmistatud osalejate profiilist ja nõupidamise eesmärgist tulenevalt, neile ei läheneta metoodiliselt ja sageli ei kasutata tehnoloogilisi tööriistu, mis aitavad muuta koosolekuid tõhusamaks.“

Hardi Kinnas lisas, et kuigi ettevõtete juhtide soov on saada koosolekud lühemaks, siis paradoksaalselt peavad koosolekudisainerid Viinistus nõupidamiste maratoni: „Kuna maailma parimad koosolekudisainerid kohtuvad vaid kord aastas, siis tuleb sellest võtta maksimum – Practicum kestab neljapäevast laupäevani ja sarnaselt iduettevõtete häkatonidele töötame välja reaalselt kasutatavaid lahendusi.“

Meeting Design Practicum 2020 raames töötatakse peamiselt kaht tüüpi koosolekutega – esiteks otsitakse uusi viise veebikohtumiste efektiivsemaks muutmiseks ja teiseks võetakse ette kliimakonverentsid. „Kliimateemalistele aruteludele kulutatakse viimastel aastatel kümneid tuhandeid töötunde, kuid sageli ei sünni nende arutelude tulemusel soovitud muutusi. Teine oluline teema on online-koosolekud, millest on saanud rahvusvaheliste äride igapäevane töövahend. Ekraani vahendusel on võrreldes tavakoosolekuga veelgi keerulisem hoida osalejate erksat tähelepanu ja saavutada vajalik kaasatus ning eesmärgid,“ selgitas Kinnas.

Koosolekute disainer on suhteliselt uus, aga üha kasvava populaarsusega elukutse. Hollandi ettevõtte MindMeeting looja ja koosolekudisainer Eric de Groot rõhutas neli aastat tagasi esimesena tungivat vajadust koosolekute kujundamise valdkonna teadus- ja arendustegevuse järele. Selle tulemusena asutati Meeting Design Practicum, mis on kord aastas toimuv rahvusvaheline koosolekudisainerite kokkusaamine, kus täiendatakse erinevate koosolekulahenduste teadmistebaasi. Üritus sõltumatu ning seal ei toimu ärilist tegevust.

„Oleme harjunud, et sisekujundajaid palgatakse interjööri paremaks muutma, aiakujundajad teevad sama aedade ja tööstusdisainerid tööstustoodetega, kuid koosolekute kujundamisega pole seni keegi tegelenud. Nüüd on selleks koosolekudisainerid, kes koosolekuid ja kohtumisi kujundavad, planeerivad ja tõhusamaks muudavad,” selgitas De Groot innovaatilise ameti sisu.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu sõnas, et Eesti on rahvusvaheliste koosolekute jaoks uus trendikas sihtkoht, mis pakub korraldajatele üha enam huvi digiriigi maine ja loodusläheduse tõttu. „Meeting Design Practicum 2020 programmi fookuses on eestlastele väga südamelähedased teemad – online-lahendused ning keskkonnasäästlikkus. Loodame, et praktikumil osalejate positiivsed kogemused Eestist toovad tulevikus siia veelgi enam rahvusvahelisi konverentse,” sõnas Karu.

Practicum 2020 kava aitasid koostada koosolekute külalis-peadisainer Lubo Tomko Slovakkiast, Eesti Konverentsibüroo ning Eesti ettevõtjad Hardi Kinnas Myspotitist ja Tiina-Katrina Kaber EnterTrainingust.

Practicum 2020 toimub Tallinna lähedal Viinistu külas ning rahvusvahelise transpordiplatvormi Bolt kontorites. Üritus algab 6. veebruari pärastlõunal ning lõppeb 8. veebruari õhtul. Kohale tulevad koosolekudisainerid Hispaaniast, Taiwanist, USAst, Taanist, Ecuadorist, Hollandist, Indiast, Itaaliast ja Austriast.

 

Lisainfo:

Hardi Kinnas
MySpotit.com kaasasutaja
Tel +372 5691 3091
hardi@myspotit.com
https://myspotit.com

 

Riine Tiigi

Turundusjuht