Täiendatud 1.märts 2021

Valitsuse korraldusel (vastu võetud 26.02.2021) hakkavad  3.märtsist 2021  kehtima järgmised koroonaviiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud meetmed:

Avalikud koosolekud, üritused, jumalateenistused, meelelahutus

Siseruumides ei ole 3.–28. märtsini lubatud korraldada avalikke jumalateenistusi ja teisi usulisi talitusi ning nii statsionaarsete istekohtadega kui ka statsionaarsete istekohtadeta avalikke koosolekuid ja üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse. Piirangud ei puuduta veebiülekandena korraldatavaid üritusi, kus ei osale teisi inimesi peale esinejate ja ülekande tegemiseks vajaliku personali. Osalejad peavad siiski kinni pidama 2+2 reeglist ja järgima desinfitseerimisnõudeid.

Samuti ei ole 3.–28. märtsini lubatud viibida ja liikuda meelelahutusteenuse osutamise kohtades, näiteks kasiinos, ööklubis, keegli- või piljardisaalis või laste mängutoas, ning muuseumides ja näituseasutustes.

Välitingimustes on meelelahutus, jumalateenistused, üritused ja koosolekud, samuti muuseumide ja näituste külastamine lubatud kuni 10 inimesega rühmas. Seejuures tuleb tagada, et üks rühm ei puutuks kokku teiste rühmadega. Ajavahemikus kella 21–06 ei tohi üritusi korraldada.

Saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad

Avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates ei ole kuni 28. märtsini lubatud üldjuhul viibida. Nendes asutustes tohib siiski liikuda teenindussaalides, näiteks juuksuri- või maniküürisalongis, kasutada majutusteenust ja külastada söögikohta, kui järgitakse korralduses nendele asutustele üldiselt kehtestatud reegleid. Ka on lubatud individuaalseks ujumiseks kasutada siseujumisbasseine.

Toitlustus

Söögikohad võivad alates 3. märtsist avatud olla mitte kauem kui kella 18ni, misjärel jääb lubatuks vaid toidu kaasamüük. Kehtima jääb 50-protsendilise täitumuse reegel, mis tähendab, et toitlustusettevõtte müügi- või teenindussaalis tohib täidetud olla kuni 50 protsenti klientidele ette nähtud pinnast. Lisaks tuleb söögikohtades järgida 2+2 reeglit ehk liikuda kahekesi ja hoida teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti peredele. Samuti tuleb söögikohtades liikudes kanda maski.

Uued meetmed kehtivad 28.märtsini.

Korduma Kippuvad Küsimused:

Kas hübriid- ja või virtuaalkonverentse tohib korraldada? 

  • Keelatud on kõik siseruumides toimuvad avalikud üritused ja avalikud koosolekud, sh konverentsid. St et ka hübriidlahendusi ei saa kasutada, samas virtuaalsed lahendused on lubatud. St kohal võivad viibida esinejad ja muu tehniline personal, kes on vajalikud ürituse toimumiseks/ülekande tegemiseks. Osalejad peavad siiski kinni pidama 2+2 reeglist ja järgima desinfitseerimisnõudeid.

Kas ettevõtete sisesed koosolekud on keelatud? 

  • Ettevõtete enda töökoosolekud ei ole avalikud koosolekud ning neile tänased uued piirangud ei laiene. Seda ka juhul, kui koosolek korraldatakse renditud pinnal. Samas, selliste ürituste korraldamine ei ole praegu soovitatav – Valitsuse ja Terviseameti üleskutse on rakendada võimalikult suurel määral kaugtööd ja vältida koosviibimisi inimeste vahel, kes igapäevaselt kokku ei puutu. Eriti mittesoovitatav on korraldada selliseid koosviibimisi suurtes kollektiivides.

Kas vaktsineeritud või testitud osalejatega tohib üritust korraldada? 

  • Vaktsineeritud inimestele ei ole täna veel tehtud erandeid liikumis- ja viibimispiirangute osas (erandiks isolatsiooninõuded riiki sisenemisel). Vaktsineeritud elanike arv ei ole veel ka piisav, õigustamaks uusi erandeid.

Lisainfo: Riigi Teataja, Vabariigi Valitsus korraldus nr 282 “COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud” (terviktekst 01.03.2021 seisuga)

Allikas: Valitsus