Täiendatud 22.aprillil 2021

Valitsuse korraldusel  kehtivad Eestis ürituste korraldamisel järgmised koroonaviiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud meetmed:

Avalikud koosolekud, üritused, meelelahutus

Sisetingimustes avalikud koosolekud, üritused: 

Kõikides avalikes siseruumides on avalike ürituste (sh eratellimustel ürituste) korraldamine keelatud. Piirangud ei puuduta veebiülekandena korraldatavaid konverentse, kontserte või teatrietendusi, kus võivad osaleda üksnes esinejad ja vajalik personal.

Välitingimustes üritused: 

Alates 3. maist on välitingimustes lubatud maksimaalselt 150-le inimesele avalikud koosolekud ja jumalateenistused ning kõik muud avalikud üritused nii kultuuri- kui meelelahutusvaldkonnas. Inimesed peavad olema kuni 10 liikmelistes rühmades, kes omavahel kokku ei puutu. Kõik üritused peavad lõppema õhtul kell 21.

Toitlustusettevõtted

Alates 3. maist tohib toitlustusasutuse välialadel einestada kuni kella 21-ni, arvestada tuleb kuni 50- protsendilise täitumuse nõudega, ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt 10 inimest. Endiselt ei tohi kliendid süüa-juua siseruumides toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalides, toidu kaasamüük jääb lubatuks.

Piirang kehtib ka toitlustusele hotellides ja muudes majutusettevõtes. Klientidele tohib toitu kaasa müüa või pakkuda toitlustust näiteks toateeninduse kaudu.

 

Korduma Kippuvad Küsimused:

Kas hübriid- ja või virtuaalkonverentse tohib korraldada? 

  • Keelatud on kõik siseruumides toimuvad avalikud üritused ja avalikud koosolekud, sh konverentsid. St et ka hübriidlahendusi ei saa kasutada, samas virtuaalsed lahendused on lubatud. St kohal võivad viibida esinejad ja muu tehniline personal, kes on vajalikud ürituse toimumiseks/ülekande tegemiseks. Osalejad peavad siiski kinni pidama 2+2 reeglist ja järgima desinfitseerimisnõudeid.

Kas ettevõtete sisesed koosolekud on keelatud? 

  • Ettevõtete enda töökoosolekud ei ole avalikud koosolekud ning neile piirangud ei laiene. Samas, selliste ürituste korraldamine ei ole praegu soovitatav – Valitsuse ja Terviseameti üleskutse on rakendada võimalikult suurel määral kaugtööd ja vältida koosviibimisi inimeste vahel, kes igapäevaselt kokku ei puutu. Eriti mittesoovitatav on korraldada selliseid koosviibimisi suurtes kollektiivides.

Kas vaktsineeritud või testitud osalejatega tohib üritust korraldada? 

  • Vaktsineeritud inimestele ei ole täna veel tehtud erandeid liikumis- ja viibimispiirangute osas (erandiks isolatsiooninõuded riiki sisenemisel). Vaktsineeritud elanike arv ei ole veel ka piisav, õigustamaks uusi erandeid.

Lisainfo: kriis.ee