Blogi

TEE OMA MEESKONNAGA HEAD!

Ühiskondlikult kasulikud, kogukonna hüvanguks tehtavad või “ettevõtte sotsiaalse vastutuse”  (inglise keeles Corporate Social Responsibility ehk CSR) raames korraldatavad meeskonnaüritused on viimastel aastatel hoogsasti populaarsust kogunud. Seda just sellepärast, et tegevusest võidavad absoluutselt kõik – ettevõtte töötajad, kohalik kogukond ning ka meid ümbritsev keskkond.

CSR üritused liidavad omavahel inimesi nii töökollektiivi siseselt kui ka väliselt positiivsete emotsioonide, paranenud suhtlemisoskuste ning suurenenud tiimitunde abil.  Teisisõnu toovad nad särtsu nii töörutiini kui ümbritsevasse keskkonda. Siit lehelt leiad 6 näidet ühiskondlikult kasulikest firmaüritustest, mida saab korraldada suurema vaevata siinsamas Eestimaa pealinnas. Näited on kokku pannud ürituskorraldusagentuur HYPE – üks suurimaid “teambuilding” ürituste korraldusfirmasid Eestis.

Täitke oma lapsepõlveunistus ning asuge loomaaeda tööle 

Loomaaias töötamine on suurepärane võimalus veeta täispikk päev hoolitsedes oma lemmik loomade eest, hingates värsket õhku  ning äratades ellu oma sisemine laps.  Tallinna loomaaed vajab sageli abi loomade elupaikade koristamisel ja hooldamisel ning ühisalade korrastamisel. Olgem ausad,  kellele ei meeldiks kaasata oma meeskonnaüritsusse ka mõnda ahvi või elevanti?

Boonus idee: Kui teie ettevõtele on südamelähedane mõni kindel loom või maskott, uurige loomaaiast ka vaderluse kohta!

Aidake oma kohalikku toidupanka 

Toidupank võib olla suurepärane viis kasvatada töökollektiivi seas ühtlustunnet – olgu see veetes mõni lõunapoolik pakendisorteerimiskeskuses või kutsudes üles oma töökaaslasi toiduaineid  annetama. Abikäsi vajatakse enamasti sorteerimisel, pakendamistel ja ka suurematel eriüritustel. Taoline vabatahtlikuse kogemus sobib absoluutselt kõikidele meeskondadele – nii suurtele kui ka väikestele ning neid saab korraldada ka regulaarsete  üritustena.

Minge metsa! 

Eesti on üks metsarikkamaid riike maailmas, kuid puid ei ole kunagi meil üle.  Miks mitte panna iga meeskonnaliige istutama puu, et kompenseerida süsinikuheitmeid ja panustada oma kodumaa rohelusse!  Suurepärane koht alustamiseks on uurida Riigimetsa Majandamise Keskusest (RMK) abi vajavaid istandusi ja kaitsealasid.

Lõbus lisaidee: Istutage iga teie ettevõttes töötava inimese või iga sel aastal omandatud kliendi kohta üks puu. Seejärel tehke puude istutamine iga-aastaseks tegevuseks ja püüdke oma eelmise aasta istutatud metsapanust üle trumbata. Suured väljakutsed = rohkem metsa!

Korraldage ühed korralikud talgud 

Kõiksugu sotsiaalkeskused, huvimajad ning heategevusega tegelevad MTÜd kipuvad olema nii alarahastatud kui ka ülekoormatud, kuid vajaksid kindlasti kerget värskenduskuuri.  Miks mitte panna kokku üks tubli malevlaste sats ning käed külge lüüa mõne kogukonnakeskuse remontimisel või renoveerimisel. Töid jagub igasuguseid, alates seinte värvimisest kuni aedade ehitamiseni välja.

Levitage oma head tuju loomade varjupaigas

Kuigi päris loomaomanikuks ei pruugi kõik sobida, võib loomade varjupaika minna appi pea igaüks – eriti kuna üks tähtsamaid elemente varjupaikade töös on loomi rehabiliteerida  ehk taasharjutada erinevate inimestega ümber käima. Lisaks sellele, on teaduslikult tõestatud, et loomadega koos veedetud aeg aitab vähendada stressitaset ja vererõhku. Tegu võib olla ka mõnusa sportimise üritusega, kui minna näiteks koertega jalutama. Siiski palume meeles pidada, et loomadele tihtipeale suured rahvamassid ei istu, seega võib see tegevus sobida paremini pigem väiksematele gruppidele.

Tehke enda korteri ümbritsev rohelus korda

Kasulike meeskonnaürituste korraldamiseks ei pea tegelikult  üldse kaugele minema! Proovige teha üks pikem jalutuskäik oma kontori ümbruses ja vaadake, kas leidub  mänguväljakuid, parke või üldist rohelust, mis vajaksid veidi elujõudu. Teine võimalus, kuidas oma naabruskonda särama panna, on korraldada prügikorhamise aktsioon.

Kuidas korraldada CSR-sõbralikke üritusi? 

Üks CSR-ürituste parimaid omadusi on see, et neid saab korraldada täpselt nii minimalistlikult  või ekstravagantselt, kui ise soovi on – kõik on võimalik! Meie  PCO-de, ürituseagentuuride, DMC-de ja toitlustusfirmade võrgustik arutab hea meelega teie konverentsi- ja ürituste planeerimise ja läbiviimise vajadusi Eestis. Võtke ühendust Hype’i või mõne meie  teise ürituskorraldusagentuuriga, et saada parimaid ideid!

 

Riine Tiigi

Turundusjuht