NIPID JA TRIKID, MIS MUUDAVAD SU ETTEVÕTTE JÕULU-JA UUSAASTAPEO UNUSTAMATUKS

Üritusturundusagentuuri Jolos eesmärk on luua emotsionaalselt ning strateegiliselt tulemuslikke kommunikatsioonilahendusi ning abi live ja online ürituste korraldamisel, mille hulka kuuluvad ka ettevõtete arvukad aastalõpu- ja uueaastapidustused. Loe, milliseid nippe tuleks  silmas pidada oma ettevõtte unustamatu peo korraldamiseks.

Jõulu- ja uueaastapidude näol on tegemist toredate ettevõttesiseste traditsioonidega, mis kasvatavad sisekultuuri hoopis teisel moel, kui seda teevad eestlastele harjumuspärased suvepäevad. Kui suveürituste põhirõhk on tavaliselt teambuilding tegevustel ning seda suviselt mõnusas võtmes, on aastalõpuürituste eesmärk hooajale koheselt hoopis töötajate väärtustamine, tänamine ning üheskoos möödunud aasta tähistamine. 

Aastalõpuürituste formaat on tavaliselt pisut traditsioonilisem, kui suvepäevade oma. Inimestel on ürituse osas kindlad ootused ja eeldused – pidulikum dresscode, passiivsem programm, auhinnatseremoonia, kvaliteetne toit ja hea pidu. Kuid ka sellisele kindlale formaadile ning olulistele elementidele, mis teevad ühest aastalõpuüritusest õige aastalõpuürituse, annab lisada toredaid ja värskeid nippe, mis kogemuse uueks ja meeldejäävaks teeks. 

Töötajate väärtustamine ja esiletoomine läbi nende endi

Auhinnatseremoonia on üks kõige traditsioonilisemaid ning armsaimaid viise, kuidas oma töötajaid väärtustada. Tublide töötajate ja tiimide eraldi esiletoomiseks on võimalusi aga mitmeid. Näiteks kui ettevõttes puudub auhinnatseremoonia traditsioon, võib töötajatele erilist tähelepanu pöörata ka läbi nende enda tegevuse ehk kaasates töötajaid aktiivselt õhtusesse programmi lastes neil ürituseks midagi ettevalmistada. Kas traditsiooniline playback, kirgiküttev tantsuvõistlus, töötajate enda tehtud filmi esilinastus või miks mitte varasemat pingutust mitte nõudev, kõiki töötajaid mugavalt kaasav “telemäng”.

Üheskoos mõnusalt aja veetmine

Üks tõusvaid trende jõulu- ja uueaastapidude puhul on pöörata fookus laval toimuvalt tegevuselt hoopis sellele, kuidas inimesed omavahel rohkem suhtlema saada ning tiimi läbi selle ühendada. Selleks võib ürituse põhirõhu näiteks lavaliselt programmilt viia hoopis toredatele kõrvaltegevustele, mis annavad võimaluse uusi asju proovida ning samas ka omavahel väiksemates gruppides suhelda. Teine variant on kasutada programmiosana lihtsaid networking mänge, mille eesmärgiks on inimesi omavahel tutvustada. Näiteks peobingo või jah/ei mäng, kus inimesed peavad ruumis endale asukoha valima vastavalt oma vastusele. 

Traditsioonilisem gala vs uuenduslikud teemapeod

Klassikalised jõulu- ja uusaastapeo teemad nagu Võlumetsad, Oscarite Gala või populaarne Gatsby teema, on miski mis pakub inimestele kindlust ning täidab klassikalisi aastalõpuürituse eesmärke. Küll aga võib värskuse mõttes tuua lauale ka uusi põnevaid teemasid, mis võimaldaksid inimestel kastist välja mõelda. Näiteks korraldada jõulupidu inspireerituna Üksinda Kodus filmist või valida toimumiskohaks rong ning ellu viia Polar Expressi pidu. Mõnusa jõuluse puhkusereisi troopikasse võib ette võtta ka kogu kollektiiviga ning ühel õhtul korraldada Kuubast inspireeritud pidu mõnes Eesti siserannas. 

Formaadiuuendus

Lihtne lahendus, millega aastalõpuüritustele värskust tuua, võib olla ka formaadiuuendus. Võibolla minna tavapärase galaürituse asemel hoopis tiimiga mõnele MTÜle appi, teha üheskoos mõni heategu või korraldada hoopis meeleolukasretro suusapidu mõnes Eesti suusakeskuses. 

Meeldejääva jõulu- või uusaastapeo korraldamiseks on mitmeid viise, kuid enne ürituse planeerima asumist pea meeles oma sihtgruppi hoolega analüüsida. Hea ja meeleolukas jõulupidu on see, mis kõnetab just sinu kollektiivi ning vastab inimeste ootustele ja eeldustele, sest aastalõpuürituse fookuses on just inimesed ning ühiste saavutuste tähistamine. 

Jolos