Blogi

PÄRNU PARIMAD ELAMUSTEGEVUSED JA PAIGAD SUVISEKS FIRMAÜRITUSEKS

Otsid ideid või kohta, kuidas suvel koolitusseminari, vahvat motivatsioonipäeva või lahedaid suvepäevi pidada? Suvepealinn Pärnu ja kogu Pärnumaa lausa pulbitsevad ägedatest elamustegevustest, pakkuda on nii sportlikuimaid kui rahulikuimaid tegevusi igale maitsele.  Kogusime siia kokku mõned huvitavad näited, aga veel suurema valikute põnevatest tegevustest gruppidele leiab Visit Pärnu kodulehelt.

Avasta Pärnut elektritõukeratastel

Motivatsioonipäevale pakub meeleolukat ja põnevat vaheldust  linnaekskursioon elektritõukeratastel! Tutvustatakse Pärnu peamisi vaatamisväärsusi ning ka varjatud pärle ja kõige põnevamaid lugusid Pärnust, tuuri saab alustada ja lõpetada vabalt valitud kohas.

Vabaõhu-jooga

Oleks ju mõnus koolituspäeva päeva alustada virgutava joogaga…või hoopis lõpetada lõdvestava joogaga? Paljajalu joogastuudio pakub suviti Pärnus joogatunde ka vabas õhus. Koha, kus tund toimub, võib ise valida –Pärnus on palju ilusaid ja eraldatud parke, kus matid maha rullida. Samuti võib hommikul päikest tervitada hoopiski rannas. Joogamatid saab kohapealt.

Ööspaa

Kas olete kunagi käinud öösel spaas? Kl 21:00-00:00 on võimalus kogu Hedoni spaa supelusala ning Vaikse spaa-ala broneerida privaatselt oma seltskonnale! Ööspaa on suurepärane viis oma meeskonna, äripartnerite või ka sõpruskonnaga lõõgastavalt ja mõnusalt aega veeta.Iga külaline saab ööspaa saunarituaalideks kaasa kehahooldustooted ning erinevateks spaarituaalideks on ootamas 5 erinevat sauna ning mitmed basseinid

Disaini ise puidust köögitarvikuid

Vaas&Vaas puidust kodusisustust maaliv pereettevõte on väljamõelnud ainulaadsed disani  töötoad. Nimelt saab nende ateljees osaleda puidust lõikelaua, pannilabida, salatikahvli, taignarulli, võinoa, võtmenagi disainimise meistriklassides. Soovi korral saab disanituninile lisada ka veini degusteerimispaketi.

Surfilaager

Pärnuga käib kokku suvi ja rand ning sellega omakorda käib kokku SURF. Korraldage oma seltskonnale väike surfilaager, kus olenemata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest leitakse kõigile sobiv surfistiili ning särasilmsed instruktorid panevad igaühe surfama. Instruktorite juhendamisel saab proovida purjelauaga sõitu, õppelohe lennutamist, SUP aerusurfi, kayaki-sõitu ja skim-lauda. Peale aktiviteete saab nautida mõnusat muusikat, värskendavaid kokteile ja suupisteid.

Basseinipidu ja  Tiimifoto vee all

Estonia Resort Hotel & Spa pakub kogu maja üritustele unikaalset võimalust reserveerida kogu SPA & SAUN ala, et korraldada basseinipidu. Elava muusika jaoks püstitatakse spetsiaalne lava suure basseini keskele ja spaabaaris serveeritakse vastavalt kliendi soovile eri-joogimenüüd. Lisaks pakutakse klientidele võimalust tellida allveefotograaf, kes püüab pildile kogu tiimi vee all.  Soovi korral aidatakse isegi lavastada töökoosoleku basseini põhjas, et kõik see fotoaparaadiga jäädvustada.

Sportlik päev golfiväljakul

Pärnust 15 min autosõidu kaugusel suvad kaks ülimalt kõrgetasemelist golfiväljakut: sädeleva liivaga Valgerannas asuv White Beach Golf ning teisel pool linna merele avatud maailma TOP 100 mänguväljaku hulka loetud Pärnu Bay Golf Links.  White Beach Golf on Pärnu lahe ilusaima ranna Valgeranna vahetus läheduses asuv links tüüpi 18 rajaline golfiväljak. Lisaks White Beach Golfi väljaku ääres looklevale Audru jõele võib sealt leida ka hulgaliselt tehisjärvesid ja tehiskuplid, mis toovad mängu põnevust ja pakuvad mängijaile silmailu. Pärnu linnapiiri ääres Reiu vallas asub Baltimaade esimene links-tüüpi golfirada, mis oma raskusastme poolest pakub tõelist väljakutset ka profitasemel mängijale. Mereranna ääres looklev väljak on World Golf Awards poolt auhinnatud riigi parimaks 2016., 2018. ja 2019. aastal.

Tutvu siidrimaailma telgitagustega

Erilises Jaanihanso siidrivabrikus Pärnumaal, Kaelase külas saab näha ja maitsta päris Eesti kohalikest mahlaõuntest valmistatud siidrit. Siidrivabriku pererahvas viib külalised vabrikusse ja õunaaeda ekskursioonile ja pakub peale ekskursioone viite siidrit koos suupistetega.

Chef’s table Villa Ammendes

Chef’s table on maailmas laialt levinud kontseptsioon kus algupäraselt on külalise õhtusöögi laud toodud kööki.  Villa Ammende peakokk toob köögi külalise juurde saali! Peakokk valmistab teie juures saalis spetsiaalse peakokalaua taga esimese käigu ja räägib teile oma kokanduskarjääri jooksul omandatud teadmistest ja huvitavatest köögielu seikadest nii Eestist kui laiast maailmast. Tore tegevus, mis annab ka järgmisel päeval seltskonnale jutuainet ja pakub mälestusi mida koju kaasa võtta.

Valgeranna Veinitalli külastus ja degustatsioon

Pea paarsada aastat vana rustikaalne mõisatall, mis nüüd kannab nime Valgeranna Veinitall,  asub Pärnust 10 minutilise autosõidu kaugusel Audru lähedal. Maitsva, hariva & meelelahutusliku Mamm&Frukt-i Eesti veini degustatsiooni raames tuleb maitsmisele 5 erinevat marjaveini. Räägitakse tootmismeetoditest, ajaloost, marjaveinide hindamisest ning Eesti veini kultuurist üldisemalt. Soovi korral viib kohalik “paruness” Audru mõisakompleksi ringkäigule. Mamm&Frukt on urbanistlik veinimaja suvepealinnas aastast 2015,  Eesti moodi kiiksuga veinid valmivad marjadest, puuviljadest ning mõnikord ka muudest veidrustest.

Purjetamine Pärnu lahel või väikesaartele

Purjetamine Pärnu lahel on mõnus üllatus kolleegidele, sõpradele või koostööpartneritele. Kogenud kaptenid ja merekarud teavad nii mõndagi merest ja meeskonnatööst jahil. Nende kindla käe all saad nautida jahisõitu iga ilmaga! Ilusa suviseilmaga võtke kindlasti ujumisriided kaasa, saab päikest nautida ja ujuma minna.

Päevareis Kihnu saarele

Liivi lahes asuva Eesti suuruselt 7.saare Kihnu kultuuriruum on kantud UNESCO maailma vaimse pärandi nimekirja. Kihnus on säilinud sajanditevanused tavad ja kombed. Kuulda on kihnu keelt ja peene käsitööna tehtud rahvarõivas ongi riietusese, millega ka igapäevaselt ollakse. Kihnul jagub tegevust küllaga, kavva võib võtta ringsõidu saarel nostalgilise veoautoga, kalalõuna, tuletorni ja Kihnu muuseumi külastuse või kihnu tantsu õpitoa. Lõbusalt ja sportlikult saab saarele saab ringi peale teha ka jalgratastel. Kuna saare kõrgeim punkt on 8 meetrit üle merepinna, siis ei ole jalgrattaga sõitmine saarel kuigi keeruline.Kihnu saab minna nii praamiga Munalaiu sadamast (40 km Pärnust) kui soovi korral jahiga Pärnust.

Adrenaliinirohke võidusõit Porche ringil

Pärnu linnas asub tõenäoliselt Põhjamaade parim ringrada, mis ootab kõiki huvilisi erinevaid sõiduelamusi nautima või oma autot või mootorratast proovile panema. Ringrada pakub mitmeid erinevaid sõiduelamusi kohalike rajaautodega. Populaarseimad tooted on  “Nano Endurance” Toyota GT86-ga ja “5 ringi” Porsche 911 Carrera S-ga.

Aerusurfi matk merel või jõel

Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, sportlastele kui kontoriinimestele. Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. Vastavalt soovile ja ilmastikuoludele saab matka läbi viia nii merel kui Pärnu jõel.

Kalapüügivõistlus

Kalapüügivõistlus Sauga jõel, kus võistkonnad omavahel mõõtu võtavad. Võisteldakse erinevates kategooriates nagu: suurim kala, väikseim kala, suurim kogus.Varasem kogemus ei ole vajalik, korraldajate poolt kogu kalapüügi ABC. Õpetatakse,  kuidas kasutada spinningut ja kuidas teha täpseid heiteid.

Majutus ja seminariruumid Pärnus ja Pärnumaal

Majutusvõimalusi ürituseks pakuvad loomulikult Pärnu hotellid. Kokku on Pärnu linnas ligi 2500 hotellituba, nii et valikut on seinast seina: suurima konverentsisaaliga Strand SPA & Konverentsihotell (187 tuba, 374 voodikohta), otse rannal asuv suursugune Rannahotell (55 tuba, 99 voodikohta), vanasse mudaravilasse rajatud luksuslik Hedon Spa & Hotel (75 tuba, 143 voodikohta), uhke juugendstiilis Villa Ammende (19 tuba, 36 voodikohta), mõnusa spaa- ja basseeinikompleksiga Estonia Resort Hotel & Spa (106 tuba, 210 voodikohta), uusim  spaahotell Pärnus Wasa Resort (74 tuba, 148 voodikohta), Villa Vesset (36 tuba, 73 voodikohta), Tervis Ravispaahotell (260 tuba, 498 voodikohta). Seminariruumid on ka Pernova loodusmajas ja Pärnu Rannastaadionil.

Linnast väljas asub rohkelt vahvaid puhkeasutusi, kus saab rentida oma ürituseks kasvõi terve kompleksi: Lepanina hotell (34 tuba, 76 voodikohta), Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus (20 tuba, 78 voodikohta), Uueda Puhkekeskus (13 tuba, 32 voodikohta), Maria Talu (25 tuba, 50 voodikohta), Ojako puhke- ja koolituskeskus (20 tuba, 65 voodikohta). Kõik need asuvad looduskaunites paikades, mitmedki otse mere ääres.

Ürituskorraldusfirmad aitavad suvepäevade programmi kokku panna!

Et tegevused mõnusalt sujuks, tasub kogu suvepäevade programmi kokku panema võtta abiks kogemustega ürituskorraldusfirma, nt Jolos, Hype, Blue Drum, Orangetime, Miltton Events.  Seminaride ja koolitusseminaride korraldamisega aitab ka Reiser OÜ.

Soovid lisainfot?

Kui vajad veel infot Pärnu elamustegevuste ja majutusvõimaluste kohta rühmadele, võta meiega julgelt ühendust!

Ave Lääne

Pärnu Linnavalitsus