Blogi

KUS KORRALDADA KONVERENTSI, SEMINARI VÕI MUUD ÜRITUST PÄRNUS?

Kuurortlinn Pärnu pakub rohkelt võimalusi erinevate seminaride ja konverentside korraldamiseks.  Pärnu sobib väga hästi nt Baltimaade või Põhjamaade konverentsideks, kuna asub vaid 1,5 tunni kaugusel Tallinnast ja 2 tunni kaugusel Riiast. Rahvusvaheliste konverentside osalejad saavad kasutada kohalelendamiseks ka Riia lennujaama. Konverentsi- ja seminarikohad võimaldavad väga erinevaid formaate nii sise- kui väliürituste korraldamiseks. Peale linnasiseste võimaluste on arvukalt erinevaid konverentsikohti ja seminaripidamise võimalusi Pärnu ümbruses ning Pärnumaal, mis vastavad kõigile rahvusvahelistele nõudmistele.

Peamised ürituste toimumiskohad Pärnus:

 • Pärnu Kontserdimaja on Pärnu südalinnas asuv suurima konverentsisaaliga ruum, kus on kuni 898 istekohta. Kontserdimajas on võimalik pidada nii konverentse, seminare, bankette, vastuvõtte kui ka tseremooniaid.
 • ESTONIA Resort Hotel & Spa on Pärnu rannarajoonis asuv kuurorthotell koos spaa- ja konverentsikeskusega, mis mahutub kokku kuni 464 osalejat. Olemas on kuus erinevas suuruses ruumi, mille suurima saali teatristiili mahutavuseks on 300 inimest. Hotelli veebilehel on võimalus tutvuda ka konverentsikeskuse virtuaaltuuriga.
 • Hestia Hotel Strand pakub võimalust korraldada konverentse ja üritusi ning samal ajal võimalust veeta perepuhkust ning nautida spaa- ja veemõnusid. Majas on kaheksa erineva suuruse ja funktsiooniga konverentsisaali. Kogumahutavus on 953 külastajat ning suurima saali mahutavuseks on kuni 500 külastajat.
 • Hotell Villa Wesset pakub sobivaid võimalusi väiksema kollektiiviga konverentside, seminaride ja nõupidamiste korraldamiseks. Suurima ruumi teatristiili mahutavuseks on 50 inimest.
 • Wasa Resort on rannapiirkonnas asuv neljatärnispaa, kus on võimalik pidada seminare ja koosolekuid “Elamuskeskuse konverentsisaalis” (mahutab kuni 100 inimest) ja väikeses seminariruumis (mahutab kuni 28 inimest)
 • Tervis Ravispaahotelli kompleksis asub konverentsikeskus, kus suurima ürituse puhul on võimalik mahutada ära teatristiilis kuni 286 inimest. Konverentsikeskuse poolt on koostatud ka kaks valmispaketti, et pakkuda igakülgset abi seminaride ja konverentside korraldamisel.
 • Hedon SPA & HOTEL on spaahotell Pärnu rannas ning ajalooline mudaravila, kus on kolmes saalis võimalus korraldada seminare või nõupidamisi. Suurima saali teatristiili mahutavuseks on 70 külalist. Spaahotelli eriliseks teenuseks on seminari pidamine saunas ning nagu ettevõtte kodulehel öeldud, siis Juba Vanas-Roomas sündisid parimad ideed ja sõlmiti parimad kokkulepped just saunas!” 
 • Rannahotell pakub võimalust pidada erinevaid sündmusi, milleks on nii seminarid, konverentsid kui ka muud erapeod. Üritust on võimalus pidada viies erinevad suuruses ruumis. Suurim konverentsisaal mahutab teatrisiilis kuni 80 inimest.
 • Ammende Villa puhul on tegemist ainsana Eestis ning ühest kolmest juugendhotellist maailmas. Seminari, konverentsi või koosoleku pidamiseks on valida seitsme erineva saali ja salongi seast, millest suurim saal mahutab teatristiilis kuni 75 inimest. Ruumide eripäraks on ajalooline õhkkond.
 • Pernova Hariduskeskus pakub võimalusi luua eriteemalisi inspiratsiooniseminare, vastuvõtte ja üritusi, kasutades ära seejuures maja ekspositsiooniala, planetaariumit, õppeklasse, kohviku- ning õueala. Pernova Loodusmaja seminari alal on võimalus läbi viia üritust kuni 50-le inimesele. Lisaks pakutakse majas võimalust läbi viia seminare väiksematele gruppidele kahes erineva suurusega õppeklassis, kuhu mahutub 20-30 osalejat.

Peamised üritustekohad Pärnu linna lähedal:

 • Valgeranna Veinitall – asub Pärnust vaid 15 min autosõidu kaugusel. Rustikaalse atmosfääriga vanast hobusetallist sündinud veinitalli peasaal mahutab kuni 70 inimest. Teatristiilis mahub peasaali külastajaid kuni 250, suurde saali veel rohkemgi. Valgeranna veinitall sobib imehästi nii firmaüritusteks kui seminarideks ja koolitusteks.
 • Uueda Puhkekeskus asub looduskaunis kohas, vana Tallinn-Pärnu maantee ääres, mis on Pärnust kõigest 10 minuti autosõidu kaugusel. Puhkekeskuses on võimalik pidada seminare ja koolitusi ning valida on kahe erinevas suuruses saali vahel, millest suurim mahutab kuni 50 külalist.
 • White Beach Golf asub Pärnust 10 minuti autosõidu kaugusel ning tegemist on golfiväljakuga. Golfiklubi restoranis on võimalus pidada seminare. Ruumi mahutavuseks on kuni 60 inimest ning seda klassiruumi stiilis.
 • Porche Ring on Pärnust 5 minuti autosõidu kaugusel ning tegemist on Eesti ainukese autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rajaga. Võimalik on pidada erinevaid kliendiüritusi, firmapidusid ja koolitusi, kombineerides töise poole meelelahutusliku sõiduelamuse või koolitusega. Valida on kahe seminariruumi vahel ning suurim neist pakub teatristiilis kuni 80 istekohta.
 • Villa Andropoff on looduskauni asukohaga puhkekeskus, mis sobib nii perepuhkuseks kui ka firmaüritusteks. Puhkekeskuses asub Pärnust 10-minutilise autosõidu kaugusel. Olemas on seminarisaal koos vajaliku tehnikaga eduka koolituspäeva läbiviimiseks. Seminariruum mahutab teatristiilis kuni 90 inimest. Lisaks meelelahutusliku poole pealt asub ühe kilomeetri kaugusel Valgeranna Seikluspark ning 18-rajaline link-tüüpi golfiväljak.
 • Pärnu Bay Golf Links on 10-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu südalinnast. Tegemist mereäärse golfikompleksiga, kus on konverentside, seminaride ja ürituste pidamiseks kaks saali, millest suurim mahutab kuni 150 inimest.

Pärnumaa:

 • Jaanihanso Siidrivabrik asub Pärnust 30-minutilise autosõidu kaugusel. Siidrivabrik on veinimõisa kontseptsioonil töötav rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgekvaliteetsete siidrite ja vahuveinide mahetootja. Lisaks on talus koolitus-konverentsi-koosviibimistekeskus , mille kahest saalist suurim mahutab kuni 150 inimest.
 • Lepanina Hotell on Pärnust 50-minutilise autosõidu kaugusel. Tegemist on mere kaldal ning männimetsaga ümbritseva hotellikompleksiga. Koht on sobilik seminaride, meeskonnakoolituste ja nõupidamiste korraldamiseks. Majas on kaks saali ning suurim saal mahutab teatristiilina kuni 100 inimest.
 • Ojako puhke- ja koolituskeskus asub Pärnust 30-minutilise autosõidu kaugusel. Puhke- ja koolituskeskus pakub võimalust pidada koolitusi, seminare või teisi üritusi mere ääres. Olemas on kaks saali, mille puhul suurim saal mahutab teatristiilis 90 inimest.
 • Maria Talu asub 30-minutilise autosõidu kaugusel Pärnust. Koht on sobilik nii väiksematele kui suurematele seltskondadele nõupidamiste, seminaride või koolituste läbiviimiseks. Võimalus on korraldada nii ühe- kui ka mitmepäevaseid üritusi ühendades töö ja puhkuse. Suurim teatristiilis saal pakub kuni 250 istekohta.
 • Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus on Pärnust 30-minutilise autosõidu kaugusel. Seminarikeskus pakub kvaliteetset seminariteenust kuni 150 osalejaga ürituseks. Seminarikeskuses on on kaks eraldi konverentsimaja. Kõik ruumid on varustatud kaasaegse seminaritehnikaga. Lisaks pakutakse ka majutus ja toitlustusvõimalust.
 • Tõstamaa Meirei – väike maahotell Pärnumaal Tõstamaa südames 2021. aastal täielikult renoveeritud vanas meiereis pakub seminaride ja eraürituste pidamise võimalust

Rohkem informatsiooni Pärnus konverentside/seminaride korraldamise võimaluste ja meeskonna vabaajaveetmise kohta leab Visit Pärnu veebilehelt.

Riine Tiigi

Turundusjuht