KONVERENTS VÕI ÜRITUS IMELISES VIHULA MÕISAS

Elegantne Vihula mõisakompleks asub Lahemaa rahvuspargi territooriumil tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast, pakkudes täielikku vaheldust linnaelu askeldustest. Vihula näol on tegemist ühe Põhja-Eesti maalilisema mõisasüdamega, kus hooned on paigutatud hajusalt jõe ja sellest paisutatud tiigi looklevatele kallastele. Lähedal paiknevad imelised liivarannad, rändrahnud, samblarikkad männimetsad ning ajaloolised kalurikülad Käsmu ja Altja.

16.sajandist pärit mõis on täielikult renoveeritud ning sellest on arendatud kõrgetasemeline 27 erinevast ajaloolisest hoonest koosnev mõisakompleks. Mõisahooned on renoveeritud nii, et säiliks nende ajalooline olemus. Kitsad järsud trepid, vanad originaalsed laudpõrandad ja paksud paekiviseinad on saanud endale uue funktsiooni ning hoonete sisemus on varustatud kõikide kaasaegsete mugavustega. Kõrvalhooneid on palju, enamik neist paikneb hajutatult piki maalilise Mustoja kaldaid, kasutusel on näiteks nii palmimaja, jääkelder, viinavabrik, sepikoda, vesiveski. 2020.a. pärjata Vihula mõis auväärse Euroopa parima ajaloolise hotelli tiitliga.

Ajaloolise atmosfääriga konverentsiruumid Vihulas

Vihula Mõis on täiuslik koht unikaalse ja meeldejääva koosoleku, seminari või õppepäeva pidamiseks vaikses keskkonnas ja eemal linnaelu askeldustest. Vanas aidahoones asuv ajaloolise miljööga kaasaaegne konverentsikeskus on varustatud ajakohase tehnoloogiaga.Enamik ruume on avarad ning valgusküllased. Lisaks konverentsikeskusele on ürituste kasutuseks ka mitmeid muid põnevaid hooneid.

  • Constance konverentsi-ja kontserdisaal on suurim multifunktsionaalne ruum, mis asub vanas aidahoones. Seal on originaalsed paekivi seinad, kaasaegne parkettpõrand ning suured klaasuksed. Tänu katuseakendele on 2-korruselises mahukas saalis palju loomulikku valgus.
  • Saal Ursula on konverentsikeskuse keskmine saal, kus on ühendatud vana mõisaaegne miljöö tänapäevase mugavuse ja iluga. Asub mõisa vanas aidahoones ja mahutab kuni 90 delegaati.
  • Saal Dora on konverentsikeskuse väikseim saal, hubane ja kaasaegselt varustatud koht nõupidamiseks kuni 50-le inimesele.
  • Palmimaja on esmaklassiline ja multifunktsionaalne ruum, mida saab kasutada koosolekute pidamiseks igas olukorras (mahutab kuni 80 inimest teatristiilis) ning samas sobib väga hästi ka pidulike õhtusöökide ja vastuvõttude korraldamiseks. Looduslik valgus voogab suurtest akendest ning ajaloolise hoone paksud seinad tagavad vaikuse ja privaatsuse.
  • Viinavabrik asub 1830. aastatest pärit ajaloolises 3-korruselises kivist hoones, Vesiveski ja külastuskeskuse läheduses. Hoones asuvas Viinamuuseumis on huvitavad väljapanekud viina ja piirituse valmistamise ajaloost Eestis ja Vihula mõisas. Lisaks leiab siit degusteerimiseks ning koosolekute ja seminarideks korraldamiseks sobiva avara ruumi.
  • Õliait on parimaks valikuks väiksemate kogunemiste puhul, nagu näiteks ümarlaua koosolekud või ajurünnakud ning seda saab kasutada ka mõne Palmimajas toimuva suurema ürituse ühe rühmatöö ruumina. Õliaida puidust interjöör loob hubase õhkkonna, mida täiendab looduslik valgus ja kõrge lagi. Kui ilm lubab, soovitame kohvipause pidada Teemajas, mis on vaid mõne sammu kaugusel Õliaidast ning pakub toredat vaheldust pingelisele koosolekule.
  • Teemaja– suvel saab Teemaja kasutada koosolekukohana väiksemate gruppide, kuni 10 inimest, tarbeks. Enamasti kasutatakse kohta rühmatöö lisaruumina või spetsiaalse kogunemiskohana kohvipauside ajal. Hoone rõdult on ka imeilus vaade Mustoja jõele, mis voolab kohe majakese kõrval.
  • Vihula Mõisa peahoone keldris asub unikaalne võlvitud veinikelder, kus on esmaklassiline valik vanemate aastakäikude veine. Veinikeldrit on võimalik kasutada ka koosolekuteks, väiksemateks koolitusteks ning privaatseteks õhtusöökideks.
  • von Schuberti koosolekuruumon privaatsemate väikeste ürituste ja nõudlikumate klientide jaoks ideaalne. Üks osa suuremast sviidist, mis on meie mitmesuguste võimaluste seas kõige privaatsem ja asub mõisa Peahoone 3. korrusel, pakkudes kauneid vaateid mõisapargile, jõele ja Teemajale.

Ruumide mahutavuse kohta saab täpsemalt infot siit. Vihula mõis pakub klientidele ka laia valikut erinevaid seminaripakette, nt on võimalik broneerida ka Tallinnast transfeeriga seminaripakett.

Unikaalsed kohvipausid

Nõupidamistel pakutakse tavaliselt pausidel ikka kohvi ja suupisteid. Miks mitte muuta rutiini? Kuidas meeldiks lõõgastuseks 15 min virgutusvõimlemist või express iluhooldusi või saunarituaali? Või kas olete kunagi saanud konverentsil ise ürdiaeda minna, et mõnusaks kokteiliks peotäis värskeid piparmündilehti korjata?  Kõlab põnevalt, on ju! Kõik see on võimalik vaid Vihulas.

Mida teha Vihulas pärast konverentsi või motivatsiooniürituse raames

Vihulas on ka väga palju erinevaid võimalusi põnevateks vaba-aja või meeskonnategevuseks. Kõige autentsem viis avastada Vihula mõisakompleksi on võtta osa unustamatutest tuuridest. Valida võib Vihula Mõisa tutvustav tuuri, Viinaköögi maitsed ja legendid tuuri, Golfi autoga mõisatuuri, Hobukalessiga lõbusõit mõisa pargis & teedel.  Uue pakkumisena on sel aastal isegi karuvaatlus.

Vihula Mõisal on ajaloolised hooned ning rikkalik kultuurivaramu, mis on täis lugusid ja legende. Need pakuvad suurepärast võimalust meelelahutusprogrammideks ja töötubadeks. Näiteks pakutakse Soolakoorija valmistamise töötuba; Mõisaproua marjanapsu valmistamine; Seebi viltimise töötubaSavikruusi valmistamise töötuba.

Saab valida ka põnevaid loovkoolitusi teie sõpruskonnale või ettevõttele toreda õhtu veetmiseks peale nõupidamist või vaba sisutamiseks ja kaunite kunstide loomiseks. Ei mingeid tüütuid materjali hankimisi või töövahendite kaasas kandmisi. Kõik materjalid ja töövahendid on  kohapeal olemas. Valikus on Mooniprossi viltimine, Portselanimaal, Vanast pudelist klaas, vaas või lamp; Fototeisaldus puidule

Aktiivsematele külalistele pakutakse tiigil aerutamist, jalgrattamatkamist, minigolfi mängu “Tour de Baltics”, matkamist mõisa lähedal matkaradadel. Laenutada saab ka kõnnikeppe.

Mõnusalt saab lõõgastuda ka kaasaegses ujulas ja saunakeskuses koos suitsusauna, kadakasauna, aurusauna ja sanaariumiga. Vihula Mõisa imelises öko-SPAs pakutakse erinevaid hoolitsusi nii näole, kehale kui ka kätele- jalgadele.

Naudi head toitu

Lahemaa metsade rüpes asuv Vihula pakub loomulikult ka suurepäraseid võimalusi osaleda unustamatutest maitseelamustest. Elegantne Vihula Mõisa Restoran asub mõisa peahoone teisel korrusel, kus on suured aknad vaatega mõisapargile. Restoranis on kohti rohkem kui 100 külalise jaoks. Oma üksikasjalikult taastatud originaalsete parkettpõrandate ja laeornamentide, maalide ja moodsa Skandinaavia mööbliga on restoran meeldiv kombinatsioon traditsionaalsest vanast, ja moodsast minimalismist. Loomulikult on mõisas ka veinikelder, ajaloolisse vesiveskisse on sisse seatud vesiveski kohvik. Endises jääkeldris asub maalähedane Kaval-Antsu kõrts, mis mahutab kuni 100 külalist.

Rühmadele on võimalik tellida ka mitmeid toiduga seotud tegevusi, nt käsitöökommide- või trühvlite töötuba, valmistada Vihula Mõisa signatuurkokteili “Piparmündi särts, nautida piknikku või osaleda pimeõhtusöögil.

Omanäolised majutusvõimalsued

Külaliste majutamiseks on Vihula ajaloolistes mõisahoonetes kokku 78 hästisisustatud tuba ja sviiti, igaüks oma võrratu sarmi ja omapäraga.

Võta ühendust ja broneeri oma erakordne üritus Vihulas juba täna

Tutvu mõisaga lähemalt Virtuaaltuuri abil, küsi pakkumist või võta ühendust müügitiimiga,.

 

 

 

 

 

Riine Tiigi

Turundusjuht

Sulle võib veel huvi pakkuda: