Uudised

Uued põnevad vaatamisväärsused Tallinnas

2019 on Tallinna jaoks eriline: oma uksed on avanud või on kohe avamas lausa viis uut muuseumi ja atraktsiooni!  Vaadake lähemalt Visit Tallinna poolt kokku pandud põhjalikku infot uute vaatamisväärsuste kohta:

Fotografiska 

Stockholmist alguse saanud Fotografiska avas oma Tallinna esinduse Telliskivi loomelinnaku südames juunikuus. Efektselt eksponeeritud näitused vahetuvad tihti ning fotograafide seast leiab nii veel avastamata talente kui rahvusvahelisi superstaare. Lisaks näitusesaalidele tegutsevad majas kohvik, pood ja jätkusuutlikku toitumiskultuuri edendav restoran.

Kai kunstikeskus, Avamisaeg: september 2019

Noblessneri sadamalinnakus Tallinna lahe kaldal tegutseva Kai kunstikeskuse eesmärk on olla kohtumispaigaks kunstnikele, publikule ja kultuuriprofessionaalidele. Lisaks avarale ekspositsioonisaalile on Kais ka auditoorium, kus saab näha väärt- ja kunstifilme. Aasta lõpus saab hoo sisse rahvusvaheline residentuuriprogramm ning oma uksed avavad neli eripalgelist toidu- ja joogikohta: end Kalamaja kogukonna bistroona iseloomustav Lore, ehtsat Tokyo hõngu pakkuv Kampai, hedonistlik Kaif ja Suhkruingli koogistuudio.

Skywheel of Tallinn, Super Skypark ja Skylab,  Avamisaeg: märts 2019

T1 Mall of Tallinn on Euroopa mõistes unikaalne: kaubanduskeskuse katusel paikneb Tallinna uusim maamärk, Skywheeli vaateratas. 27 ilmastikukindlat gondlit tõstavad külastajad 120 meetri kõrgusele merepinnast. Lisaks vaaterattale tegutsevad T1 viimasel korrusel ka käed-külge teaduskeskus ning mängu- ja batuudiala Skypark.
Külasta varsti:

PROTO avastustehas, Avamisaeg: 19. oktoober 2019

PROTO avastustehas ühendab endas virtuaalreaalsuse, teaduse ja fantaasiamaailma. Ajaloolises Noblessneri valukojas ärkavad tänu VR-võluprillidele ellu sajanditevanused teadussaavutused – harivaid ja interaktiivseid tegevusi jagub tervele perele. Tänu VR-kogemusele ja käed-külge eksponaatidele mõistad füüsikalisi nähtusi hoopis uue nurga alt ning saad proovida asju, mida päriselus ehk ei julgekski teha. VR-kogemus algab väikese juhendamisega ning on jõukohane igaühele.

Paksu Margareeta muuseum,  Avamisaeg: 29. november 2019

Peale põhjalikke renoveerimistöid avab novembris taas oma uksed Eesti Meremuusemi ekspositsioon Paksus Margareetas! Uus perekeskne ja elamuslik püsinäitus viib külastaja põnevasse merekaubanduse ja laevaehituse maailma. Külastajaid ootavad üks siinkandi vanimaid ja paremini säilinud laevavrakke – 14. sajandi algusest pärinev puidust koge -, uhked laevamudelid ja mitmed käed-külge lahendused.
Allikas: Visit Tallinn
Riine Tiigi

Turundusjuht