Uudised

Tasuta ühistransporti saab nüüdsest taotleda ka kohaliku tähtsusega üritustele

Tallinn võimaldab erinevate rahvusvaheliste ja kohaliku tähtsusega ürituste (konverentsid, kultuuri- ja spordiüritused) delegaatidele tasuta ühistransporti.

Selleks on loodud uus piletitoode: konverentsi QR-pilet, millest luuakse iga ürituse jaoks 2 varianti: väljaprintimiseks ja nutiseadme ekraanil kuvamiseks. Pileti saab registreerunud osalejatele saata juba varakult e-postiga ja nad saavad neid kasutada kohe Tallinna saabudes. QR-koodi saab trükkida ka osalejate kaelakaartidele.

QR-kood väljastatakse ürituse korraldajale peale Tallinna Linnavalitsuse poolset heakskiitu ning punktide 4 ja 5 täitmise järel. QR-koodi peab igal sisenemisel valideerima ühissõiduki esiukse juures.

Soovi korral on Tallinna turismiosakond teile heaks abiliseks taotluse koostamisel ja nõuandjaks ürituste korraldamisel. Küsi nõu päringuvormi kaudu või võta ühendust konverents@tallinnlv.ee.

Rohkem infot Tallinna ühistranspordi kohta individuaalselt ja väiksemates gruppides reisijatele.

Tasuta sõiduõiguse saamiseks tuleb täita järgmised nõuded:

 1. Ürituse korraldaja esindaja saadab Tallinna Transpordiameti e-postile (tta@tallinnlv.ee) taotluse korraldava ettevõtte ametlikul vormil ja digiallkirjastatult. Taotlust saab esitada ainult eesti keeles.
 2. Taotlus peab sisaldama järgmist infot:

– Ürituse nimetus ja kirjeldus, külaliste orienteeruv arv, ürituse veebilehe aadress ja/või sotsiaalmeediakanal, info korraldaja kohta ja toimumisaeg;

– Millisteks kuupäevadeks tasuta ühistranspordi kasutamise võimalust soovitakse. Need võivad erineda ürituse toimumise kuupäevadest, sest tavaliselt osalejad saabuvad varem ja lahkuvad hiljem.

 1. Taotlus on soovitav edastada vähemalt 1 kuu enne ürituse alguskuupäeva, et linnavalitsus jõuaks korralduse eelnõud menetleda.
 2. Ürituse korraldaja nimetab Tallinna linna ürituse toetajana ürituse avalikus kommunikatsioonis ning veebilehel ja trükimaterjalis, kuhu lisab ka Tallinna linna logo, mille kasutusjuhised leiab aadressilt www.tallinn.ee/logo.
 3. Ürituse korraldaja lisab ürituse veebilehele aadressi www.visittallinn.ee ja lehele viitava teksti
  • inglise keeles näiteks: For useful advice and inspiration on Tallinn’s top attractions, activities, events, and places to eat and drink, check out the city’s official tourism portal, visittallinn.ee, or follow @VisitTallinn on social media.
  • eesti keeles näiteks: Külasta Tallinna turismiveebi visittallinn.ee või jälgi sotsiaalmeedias @VisitTallinn kanaleid, kust leiad kasulikku infot ja inspireerivaid soovitusi Tallinna vaatamisväärsuste, tegevuste, sündmuste, restoranide ja meelelahutuspaikade kohta.
 4. Sotsiaalmeediakanalites üritust tutvustades lisatakse #visittallinn ja #tallinn.
 5. Ürituse korraldaja lisab Tallinna logo ürituse kaelakaartidele, kui üritusel on kaelakaardid. Disaini leiab veebiaadressilt: https://www.tallinn.ee/identiteet/#/dokumendid/tasuta-uhistranspordi-kaelakaart.
 6. Peale ürituse toimumist edastab ürituse korraldaja Transpordiametile teabe registreerunud ja üritusel osalenud delegaatide arvu kohta ning foto kaelakaardist, kui üritusel oli kaelakaart.

Allikas: Visit Tallinn

 

Riine Tiigi

Turundusjuht