Uudised

Tartu vastutustundlikud toitlustus- ja majutusettevõtted hakkavad kandma tarbijamärgist “Siin on turvaline”

Tartu linna vastutustundlikud toitlustus- ja majutusettevõtted saavad nüüdsest liituda tarbijamärgisega “Siin on turvaline”. Tarbijamärgisega antakse teada, et restoran, kohvik, baar või hotell on liitunud hea tahte kokkuleppega, mille töötasid välja Tartu linna toitlustusettevõtted eesmärgiga ühiselt pidurdada koroonaviiruse levikut. 

„Korduvalt on rõhutatud, et me peame õppima selle viirusega koos elama. Ettevaatlikkus ei ole täna kindlasti liiast, mistõttu on mul on hea meel, et ettevõtjad võtsid ise initsiatiivi ning reageerisid kiiresti tekkinud olukorrale ja soovile oma klientide tervise eest seista. Linn usaldab oma ettevõtjaid ning me soovime seda usaldust väljatöötatud tarbijamärgisega veelgi rõhutada,” ütles ettevõtluse arengu osakonna juhataja Alo Lilles.

Märgise kasutamisega kinnitab ettevõte hea tahte leppest eranditeta kinnipidamist ja Terviseameti juhiste täitmist. „Tarbijamärgisega annab ettevõtja mõista, et on teinud kõik endast oleneva, et tagada oma klientide turvalisus. Panen ka tarbijatele südamele, et vastutus viiruse leviku tõkestamiseks lasub meil kõigil, mitte ainult ettevõtjatel,” lisas Lilles.

Hea tahte kokkuleppega liitunud nõustuvad järgmisega:

  1. Ettevõtja teeb endast oleneva, et tagada külaliste mõistlik kaugus siseruumides.
  2. Desinfitseerimisvahendeid hoitakse nähtavates kohtades ning paigaldatakse neid rohkematesse kohtadesse, kui minimaalsed nõuded seda nõuavad.
  3. Ettevõtja tegeleb oma töötajaskonna pideva teavitusega, et nohu ja köhaga tööle tulla ei tohi, rääkimata palavikust ja raskematest haigustunnustest.
  4. Ettevõte ei müü selgete joobenähtudega inimestele alkoholi ning isikul palutakse koju minna.
  5. Töötajad jälgivad klientuuri ning kui märkavad haigustunnustega inimest, palutakse isikul koju minna. Seejärel desinfitseeritakse kõik pinnad, mida haigustunnustega inimene on puudutanud.
  6. Sundventilatsioon üksinda ei ole nii tõhus kui ventilatsioonisüsteemide kogum. Seepärast õhutatakse siseruume võimalusel pidevalt akende lahtihoidmise teel, jahedate ilmadega vastavalt ruumi sisetemperatuurile. Kui aknad lahti ei käi, üritatakse õhutada välisuste lahtihoidmisega.

Info tarbijamärgisega liitumiseks leiab ettevõtja linna kodulehelt: https://tartu.ee/et/tarbijamargis-siin-on-turvaline

Tartu linna ettevõtluse arengu osakond korraldab kokkulepitud regulaarsusega käitumisjuhiste koolitusi ja arutelusid viiruse leviku tõkestamiseks. Järgmine seminar toitlustajatele toimub juba teisipäeval, 8. septembril kell 10.30–12.30. Märgise kandjatel on osavõtt vajalik. Registreeri siin: https://www.tartu.ee/et/kalender/praktilised-juhised-toitlustajatele-ja-teenindajatele-viiruse-leviku-tokestamiseks.

Allikas: Tartu linn

Riine Tiigi

Turundusjuht