Uudised

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal sobib ka üritusteks ja sündmusteks

2021. a juulis Tallinna Vanasadamas avatud kaasaegset ja keskkonnasäästlikku kruiisiterminali ning selle ümbrust saab kasutada ka erinevate sündmuste – konverentsid, näitused, messid, kontsertid – korraldamiseks.

• Terminali esimese korruse saali pind on kokku 1724 m² mahutades ligikaudu 2000 inimest
• Saali ühe külje aknad avanevad merele, pakkudes sündmuse taustaks kauneid vaateid
• Saali saab jaotada kolmeks väiksemaks ruumiks pindaladega 997 m², 290 m², 437 m²
• Saalides on projektorid ja mööbel seminaride läbiviimiseks ning abiruumid esinejatele ja catering teenuse pakkumiseks
• Olemasolev inventar: konverentsitoolid ja -lauad, kõnepult, ekraan, osaline helitehnika
• Terminali nõupidamiste ruumi pind on 60 m², mahutades 15 inimest.

Uus kruiisiterminal on osa 850meetri pikkusest katusepromenaadis, mis ühendab mereääre Kultuurikilomeetriga. Promenaadil on arvukalt istumiskohti, restoran, laste mänguväljak, spordiala ja palju muud avastamisväärset.

Uue kruiisiterminali näol on tegemist piirkonna kõige kaasaegsema ja multifunktsionaalsema terminaliga, mis on ehitatud nii, et vähendada selle negatiivset mõju keskkonnale. Terminali energiavajadus tagatakse Põhjamaade kliimale kohandatud päikesepaneelidega ning rajatist köetakse soojuspumba abil mereenergiaga, mis muudab selle aastaringselt kasutatavaks. Terminali tehniline disain lähtub eelnevalt teostatud uuringust, kus selgitati välja millised energiasäästlikud ja ökoloogiliselt jätkusuutlikud lahendused on sobivad hoone ehituseks Põhjamaa kliimas, mis võimaldaks hoonet kasutada ka väljaspool kruiisihooaega. Uuring teostati Green Cruise Port projekti raames

Lisainfo ja broneerimine: Tallinna Sadam

Riine Tiigi

Turundusjuht