Uudised

Tallinna linnavalitsus võttis vastu keskkonnahoidliku ürituse korraldamise reeglid

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023

Pressiteade

Tallinna linnavalitsus võttis vastu keskkonnahoidliku ürituse korraldamise reeglid

 Tallinna linnavalitsus võttis vastu keskkonnahoidliku ürituse korraldamise reeglid. Juhendis on nõuded ja soovitused keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks, millest on kestlike valikute tegemisel kasu erinevate valdkondade eestvedajatel – nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismiürituste korraldajatel.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul annab keskkonnahoidlike ürituste korraldamise juhend ülevaate Tallinna ürituste heast tavast. „Soovime, et Tallinnas toimuvad üritused oleksid loodussõbralikud ja koostasime selleks juhendi, mida saavad kasutada linnaelanikud ja Tallinnas tegutsevad organisatsioonid, et muuta oma käitumist jätkusuutlikumaks,“ selgitas Kõlvart.

„Euroopa rohelise pealinna aastal soovib linn esmalt sisekaemuse korras oma organisatsiooni jalajälge vähendada,“ ütles Tallinna Strateegiakeskuse rohepöörde büroo koordinaator Pille Arjakas. Ta lisas, et selleks on koostatud ja kehtestatud minimaalsed nõuded linna asutuste poolt korraldavatele üritustele, et väljendada avaliku sektori eeskuju kestliku maailma kujundamisel ja vähendada tarbetut prügi ja raiskavat ressursikasutust. „Vähem on rohkem – seda just planeedi huvides,“ lõpetas ta.

Nüüdsest on linna asutuste ürituste korraldajatel kohustuslik tagada üritustel jäätmete liigiti kogumine. Toitu ja jooki on lubatud serveerida üksnes korduskasutatavates anumates ning korraldaja peab vältima toidu raiskamist. Dekoratsioonid peavad olema korduskasutatavad või nende materjalid ringlussevõetavad. Ürituse toimumispaiga valikul tuleb arvestada, et see oleks jalgsi, jalgratta ja ühissõidukiga lihtsasti ligipääsetav.

Tallinn on juhendit testinud mitmel üritusel. 2022. aastal katsetati korduskasutuse ja muid keskkonnahoidlikke lahendusi erinevatel avalikel üritustel ning esimesed tulemused näitasid, et hea tahte korral on need võimalikud.

Uute reeglitega saab täpsemalt tutvuda siin: greentallinn.eu/keskkonnasobralike-urituste-juhend

Riine Tiigi

Turundusjuht