Uudised

Tallinn võõrustab 2022. aasta European Design Awards disainifestivali

Tallinn on valitud linnaks, mis võõrustab 2022. aasta juunis toimuvat Euroopa disainifestivali ‘‘European Design Awards‘‘. Mainekas sündmus, kuhu kogunevad sajad disainerid tervest Euroopast (ja kaugemaltki), toimub taas pärast kaheaastast pausi. Festival koosneb konverentsist, näitustest, disainijuttudest, disainijalutuskäikudest, töötubadest ja loomulikult Euroopa Disainiauhinnad galast.

“Me läheme alati linnadesse, kus meid ootab ees kirev disainimaastik ning mida inimestel on põnev külastada. Tallinn on just selline koht – atraktiivne ja innovaatiline linn, mis on segunenud Põhjamaade disainikultuuriga,” ütleb Euroopa disainifestivali direktor Demetrios Fakinos. ‘‘Olen kindel, et meie kohaliku partneri, Eesti Disainikeskuse abiga korraldame inspireeriva sündmuse, mis rõõmustab kõiki osavõtjaid, ” lisab Fakinos.

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand kinnitab: „Usume, et Euroopa Disainiauhinnad festival omab olulist mõju eelkõige kohalikule disainikogukonnale. Samuti aitab sellise mastaabiga sündmus levitada teavet disaini mõjust meie ühiskonnas üldisemalt. Tunneme suurt au ja põnevust, et järgmisel aastal saame sündmust korraldada Tallinnas. Oleme äärmiselt tänulikud ka Tallinna linnale nende panuse eest Euroopa Disainiauhinnad festivali Tallinnasse toomisel.”

ED-festivali (EDAwards) on korraldatud alates 2007. aastast sellistes linnades nagu Stockholm, Zürich, Rotterdam, Helsingi, Istanbul, Viin, Porto ja Oslo. Festivali missiooniks on tähistada Euroopa disaini, hõlbustada erinevate riikide disainerite omavahelist suhtlemist, saada inspiratsiooni ja luua võrgustikke, aga ka aidata avada erinevaid disainidistsipliine laiemale publikule. „ Festivali tulek Tallinnasse on märkimisväärne tunnustus ka Eestile kui heatasemelisele rahvusvaheliste konverentside ja suursündmuste sihtkohale. Oleme väga rõõmsad, et võõrustades Euroopa disainivaldkonna tippüritust saame panna Eestit veelgi tugevamini nii disainivaldkonna kui suursündmuste maailmakaardile.“ lisas MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu.

Lisateavet leiate veebisaidilt www.europeandesign.org

Riine Tiigi

Turundusjuht